Ti beadnátok a gyereketeket kéttannyelvű általános iskolába?
Akinek oda jár, annak mi a tapasztalata erről? Vagy aki tervezi esetleg?
Én nagyon vacilálok rajta. Tetszik az iskola, de nem akarom túlterhelni a gyereket. Másrészt adna egy behozhatatlan előnyt a nyelvtanulásban, ami szerintem egy életre szól.
Nehéznek nehéz azt tudom, de sokan azt mondják, hogy nem nehezebb, mint bármelyik másik iskola, csak itt angoloznak is. Nem tudom. Az iskolakezdés önmagában is megterhelő, tetézzem még ezzel is? Nektek mi a véleményetek erről?
Személyes tapasztalatom még nincs, de az ismerőseim között azt látom, hogy aki jó kéttannyelvű általánosban kezdett, az valóban olyan alapot kapott, ami máshol nehezen lett volna csak elérhető. Igaz, ők később is ezt a vonalat folyatták, nyelvi gimi, külföldi tanév stb, már felnőttek, és tényleg sokra vitték. Nem állítom persze, hogy aki normál általánosba járt, az nem viheti semmire, de ha megadható a gyereknek ez a lehetőség, akkor miért ne?
A mi esetünk egy picit ugyan más, de majd ha eljön az ideje, én is kéttannyelvűbe szeretném küldeni a gyerekeimet.
Iskolától függ. Egy ismerősöm gyereke német kéttannyelvű iskolába járt, de még 8 év után sem tudta
Németországban megértetni magát.
én erre készülök jövő szeptembertől. vannak olyan pajtások, akik tuti odamennek. majd nyílt nap utn véglegesítjük a döntést.
talán nekem is hasznos lesz :)
Fiunk másodikos kéttanosban, férjem olasz így magyarul és olaszul beszél. Sokat ingázunk a két ország között, fontos volt használja a nyelveket.
Ha nem is reál tárgyakkal erőltetitek de a nyelvtudás sosem hátrány!
be.nagyon fontos a mai világban a nyelvtudás. és egy kisgyerek még sokkal jobban fogékony a nyelvtanulásra.
+ én úgy gondolom,hogy az oktatási rendszerünk nem a legjobb, nem fektetnek elég hangsúlyt a nyelvekre. sok ismerősöm van,aki hiába tanulta általánosban meg középsuliban az adott nyelvet,kb alapfokon van még mindig. ezért meg nincs értelme évekig tanulni..
jó döntés a kéttanos ált.iskola.
én általános suliban elég jó voltam angolból és sok megyei meg országos versenyen voltam. a városunkban egy kéttanos suli van és kb mindig onnan nyerte meg valaki.tényleg nagyon pengék voltak .
nyilván azért legyél reális,hogy a gyereked kb milyen képességekkel rendelkezik. ha már most okos,érdeklődő gyerek,akkor mindenképp írasd be.
En nem kettannyelvube, hanem nemzeti iskolaba jartam alatalanos iskolas koromban, ugy kezdtem, hogy egy szot sem tudtam azon a nyelven. Abszolut nem ereztem megterhelonek.
Utana integralodtam magyar iskolaba, semmilyen magyar oram nem volt elotte, megsem okozott ez a valtas sem gondot. Egy kifejezetten versenyistallonak becezett gimibe jartam, de ott is a legjobb tanulok kozt voltam, abbol sem keletkezett hatranyom, hogy soha nem tanultam elotte pl magyar nyelvtant, irodalmat.
Sot, elhultem, mennyire mas a hozzaallas a magyar iskolakban, hogy csalnak, puskaznak a diakok, sikk utalni tanulni es iskolaba jarni.
Nyilvan egy kettannyelvu altalanos iskola ilyen szempontbol mas, hisz az a magyar iskolarendszer resze, nem pedig modszereben es gondolkodasmodjaban is eltero.
Szoval a jarulekos elony (amit en tapasztaltam anno), lehet mar nem jon elo.
Nyelvi szempontbol nekem az a tapasztalatom, ha valaki tenyleg gyerekkorban tanul nyelvet (melyen) minden nyelvre fogekonyabb lesz es minden mas nyelvet is konnyebben tanul kesobb is.
Nekem tobb gyerekem van, en is nagyon filozom az iskolavalasztason, de a nyelvi sulik elkepeszto dragak lettek, plane tobb gyereknel megfizetni eveken at...
Igy maradnak a kettannyelvuek, de azokkal kapcsolatban viszont nincs szemelyes tapasztalatom.
Akiket ismerek, azok tenyleg hasznaljak azota is a nyelvet es csak elonyuk szarmazott belole.
Nem nyelvtanar lett beloluk, hanem pl jogaszkent egy nemzetkozi jogi irodaban, vagy pl kozgazdaszkent egy kulfoldi cegnel dolgoznak az adott nyelven.
Köszönöm a válaszokat! Nagyon ráér még nekünk is, mert igazából még csak kiscsoportos. Vagyis annyira mégsem ér rá, mert ha be akarom íratni oda, akkor át kell vinném a szintén kéttannyelvű óvodába,ami a suli előkészítője. Akkora a túljelentkezés, hogy aki nem abba az oviba jár, az nagyon nehezen kerül be.
Beszélgettem szülőkkel, az ovit dícsérik, de a suliból vegyesek a tapasztalatok. Aki jó képességű, annak nem okoz gondot,de őszintén, én ezt nem tudom jelen pillanatban eldönteni a saját gyerekemről. Alig múlt három. Szerintem okos, érdeklődő fiú, de én elfogult vagyok. Azt nem akarom hogy szenvedjen a suliban.
Pont azért lenne jó a kéttannyelvű,mert szerintem hagyományos iskolában nem lehet normálisan megtanulni egy nyelvet se. Én is kínlódok vele, pedig sokat tanultam, mégsem megy úgy ahogy kellene. Pedig a nyelvtanulás nagyon fontos, ez szerintem vitán felül áll.
Kislányom most elsős. Olyan suliba jár, ahol van két zabos osztály, meg sima is, de a simába is van heti 2 angol óra (kéttanosba heti 5). Így, hogy alapból tanulnak angolul, nem adtam a kéttanosba, mert nem akartam kimaxolni a terhelhetőségét. Szerettem volna, ha marad ideje jobban játszani, hisz még olyan kicsi. Ha nem lett volna alapból angoljuk, akkor jobban elgondolkodom.
Egyébként nálunk akinek már megkezdte a felsőt a kéttanos gyereke, mondják, hogy azért kűzdenek keményen. Felsőben màr komoly tàrgyakat tanulnak angolul (föci pl), és azért nehéz. Szakszavak, meg minden. Én úgy gondolom, hogy akinek nem valami zseni a gyereke, annak ez kemény meló. Új tárgyakat kell tanulni (földrajz, biosz, fizika, kémia), csupa új dolgok, új fogalmak, és még angolul is.
Egyébként nehéz döntés, mert mindenki a legjobbat akarja a gyerekének.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!