Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vinnétek 6 éves gyereketeket...

Vinnétek 6 éves gyereketeket kéttannyelvű általános iskolába?

Figyelt kérdés
(Nagyon jó képességű, okos kisgyerek, biztosan felvennék. De félek, hogy ez az iskola elvenné a gyerekkorát. Hétköznap átlagban 1-1,5 órát tanulnak otthon a gyerekek, hétvégén 3-4 órát.)
2011. febr. 4. 14:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Én is kéttannyelvűbe jártam. 8adik év végén nyelvvizsga. Jó döntés lenne.
2011. febr. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Próbáljátok meg. Majd úgy is látod ha nagyon lefárassza.
2011. febr. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
És neked mennyire volt nehéz?
2011. febr. 4. 14:47
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
En nem vinnem .A lanyom elsos ,tanarai szerint jokeppessegu gyerek.Egy tannyelvube jar es ott tartunk hogy utal iskolaba jarni.Pedig nem nyomjak oket hazi feladattal.De amit az iskolaban tanulnak az is rengeteg egy 6 evesnek.Elsem tudnam kepzelni hogy meg utanna 1.5 orat kinozzam hazifeladattal.Mi kulfoldon elunk tehat a lanyom automatikusan ket nyelvu.En 28 evesen kenyszerultem ra hogy megtanuljak egy idegen nyelvet es sikerult mert muszaj volt.
2011. febr. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
15;09 vagyok Szoval ha csak a nyelv miatt akarod ,azt 2 nyelvu iskola nelkul is eltudja sajatitani mert ebben a korban a gyerekek nagyon fogekonyak.Erre manapsag ezer fele lehetoseg van .
2011. febr. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én erősen gondolkodtam rajta, de Fehérváron nagyon gagyi és igénytelen a kéttannyelvű iskola, így félek a jóképességű gyerekemből még egy nyelven sem lesz kompetens ember, nemhogy kettőből. Inkább egy nyelven legyen intelligens, olvasott, művelt. Az idegen nyelvet ráér később is. Mondom ezt annak ellenére, hogy angolt tanítok magam is. És 23 elmúltam, mikor nekiálltam tanulni. Úgyhogy nem látom értelmét, nem hiszek ebben a gyerekkorban mindent, minél előbb.
2011. febr. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%

nyelvtanár vagyok...


én nem vinném a gyerekem. őszintén szólva, az idegennyelv korai nyomatása inkább a szülők meggyőzésére való, nem a gyerek érdeke. úgy látom, az iskolák ezen licitálnak egymásra, hogy hol milyen korán és milyen nagy óraszámban van idegnnyelv. aztán csodálkozunk, hogy mennyi az olvasási zavar, hogy nem tud értelmesen beszélni az a szegény gyerek...


persze, ha valaki zseniképzőt keres, arra jó.

2011. febr. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt különösebben nehéz.Inkább a végén tanultam iszonyat sokat amikor a nyelvvizsgára készültem.
2011. febr. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:

A gyerekeknel van egy "nyelvkapu", ami alatt nagyon konnyen tanulnak meg idegen nyelveket.Ez kamaszkorban zarul.Ha addig tobb nyelvet tanul, kesobb sokkal konnyebben tud ujabb nyelveket elsajatitani.


En erdelyi vagyok, igy nagyon pici korom ota meg egy nyelvet hallottam folyamatosan anyanyelvem mellett.Otthon rengeteget neztem angol rajzfimeket(mivel annak idejen csak az volt) es oviban is volt mar angol orank.

Igy 6-7 evesen mar beszeltem magyarul, romanul es angolul is eleg jol tudtam.

Anyum meg nagymamam eleg sok szappanoperat neztek kiskoromban, veluk egyutt en is.Nalunk nincs szinkron, csak felirat, igy hat spanyol nyelvet is gyakran hallottam, nagyjabol mindent ertek, irni persze nem probaltam soha es beszelni sem, de ha sor kerul ra, biztos nem lesz nehez.

Altalanosban franciat tanultam, most meg 22 evesen nekifogtam nemetet tanulni.

Szamomra soha nem volt teher az iskola, mindig minden hazim megvolt, es soha senki nem kellett mellettem uljon, hogy megcsinaljam a hazikat.


Mindenkepp hasznosnak tartom, hogy a gyerekek kiskorukban elkezdjenek nyelveket tanulni, de nem hinnem, hogy az amit az iskolaban tanulnak minden gyereknek elegendo.

Nem kell nyelvtanart fogadni(nekem sem volt soha), de a szulok otthon elkezhetnek bevezetni egy masik nyelvet is a mindennapjaikba.

2011. márc. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az a nyelvkapu 9 hónapos korban zárul, nem kamaszkorban. 5 éves korig kétnyelvű környezetben el lehet sajátítani egy nyelvet szinte tökéletesen, de 5 éves kor felett meg már tök mindegy mikor kezdi el a nyelvet, ugyanarra a szintre lehet eljutni. De ott van például Győzike, akinek egyetlen nyelvet sem sikerült max alapszinten elsajátítani. Úgyhogy én nagyobb hangsúlyt helyeznék az anyanyelv elsajátítására, mint valaki több nyelvet beszéljen, de egyiket sem igazán magas szinten.

Azt meg zárójelben az utolsónak, mind indoeurópai nyelv, amit felsorolt, román, német, angol, spanyol, francia- ha egyet beszél valaki, a többi minimális erőbefektetéssel elsajátítható. A magyar teljesen izolált nyelv, egy magyarnak nehezebb elsajátítani az indoeurópai nyelvek rendszerét. De én is beszélek angolul, tanultam franciát, - olvasni bármely indoeurópai nyelven tudok, úgyhogy valójában nem tanultam egyiket sem. De nem okoz gondot a megértése egyiknek sem. Nyilván ahhoz már foglalkozni kéne velük, hogy valami produktívra is képes legyek.

2011. márc. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!