Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vinnétek 6 éves gyereketeket...

Vinnétek 6 éves gyereketeket kéttannyelvű általános iskolába?

Figyelt kérdés
(Nagyon jó képességű, okos kisgyerek, biztosan felvennék. De félek, hogy ez az iskola elvenné a gyerekkorát. Hétköznap átlagban 1-1,5 órát tanulnak otthon a gyerekek, hétvégén 3-4 órát.)
2011. febr. 4. 14:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én nem vinném. A lányom tagozatos suliba jár, igaz, két éven keresztül "tesztelték" az egész évfolyamot, és akik a legjobban teljesítettek, azok mehettek harmadiktól speciális képzésre. Nekem ez teljesen jó volt, mert így két év volt arra, hogy kiderüljön, valóban jó képességei vannak-e, és elég kitartó-e a tanulásban.
2011. márc. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Én ilyenben tanítok, és vinném a sajátomat is. Ha felvennék, azt hidd el, nem a létszámkeret miatt tennék (általában nagy a túljelentkezés), hanem azért mert van a gyerekben perspektíva...amit viszont az ő érdekében is jobb kiaknázni. Ha az alsós tanítónénik is szimpik, akkor hajrá! Nem vész el a gyerekkora attól még, hogy iskolarendszerben tanul.

Akiket én tanítok, mind elégedett, okos, terhelhető, vidám, kíváncsi, tudnivágyó gyerek, nem látom kárát abban, hogy így tanulnak, sőt!

2011. márc. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Kamilla22 válasza:
Vinném, mint ahogy az enyémet vittem is és nem bántuk meg. A gyermek örömmel, lelkesen jár. Iskolaotthonos a képzés, mindent elvégeznek az iskolában, itthon nem kell tanulnia semmit. Szóval, nem megterhelő és angolból rengeteget tudnak már (most 2. osztályos).
2012. márc. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Szewrintem ez a gyerek lelki alkatától is függ. Ha szereti a kihívásokat, jól tűri a stresszhelyzeteket, nem töri le az esetleges kudarc, akkor esetleg igen. De az én lányom pl. pont ezeknek az ellenkezője, így hiába okos (külső szakmber által is megerősítve, tehát nem az szülői elfogult véleményünkre alapozva), nem visszük versenyistállóba.
2012. okt. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Az én nagylányom is ugyanúgy angol tagozatos általánosba járt, mint a 11-es válaszoló gyermeke. Lányom is jó képességű, mehetett 3-iktól az erős angolos osztályba.

Most nulladikos egy jó gimnáziumban, nyelvi előkészítős. Sok osztálytársa jött kéttannyelvű általánosból, de lányom kenterbe veri majdnem mindet az angol tudásával. 1-2 év, és jöhet a nyelvvizsga, de valószínű már most is menne, de felesleges elkapkodni:)

Én azt mondom, hogy iskolában már érdemes elkezdeni keményebben tanulni a nyelvet, semmivel nincs emiatt jobban leterhelve, az agyuk ilyen korban olyan még mint a szivacs.

Viszont, valóban okos gyereknek kell hozzá lenni, mert a gyenge lemarad vagy kiesik.

2012. okt. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Az utolsótól szeretném kérdezni, hogy melyik iskolába jár a gyermeke.


Köszönöm

2012. okt. 31. 18:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!