Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A férjemnek nagyon lelkiismert...

A férjemnek nagyon lelkiismertfurdalása van az eset miatt. Szerintem nem fog nyomot hagyni?

Figyelt kérdés

Férjemre mindig is jellemző volt, hogy ha álmából felriasztják, akkor hirtelen verbálisan agresszív lesz. Éberen egyáltalán nem agresszív.

Korábban én is voltam már büdös paraszt, mert a horkolása miatt meglöködtem. Reggel nem emlékszik ezekre többnyire.


Éjjel a 2 évesünk nyugtalanul aludt, úgyhogy kiköltözött vele a másik ágyra. Hajnalban a gyerek izomból tökön rúgta álmában. A fájdalomra felriadva ráüvöltött, hogy "megöllek!". Néhány másodperc múlva kitisztult a feje, győzött bocsánatot kérni a síró gyerektől.

Azóta ezen rágja magát, hogy hogy mondhatott ilyet, illetve mennyire megrémülhetett a gyerek tőle.


Tényleg nem szokás nálunk az ordítozás, de nem is szándékosan csinálta. Megvigasztalta, bocsánatot kért, szerintem egy ilyen egyszeri alkalom nem fog nyomot hagyni benne. Mivel oszlassam el a kételyeit?


2016. aug. 22. 19:46
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
A gyerek a saját ágyában alszik. De most jön a foga és annyira nyűgös volt, hogy maga mellé vette, mert sehogy se akart aludni.
2016. aug. 22. 20:27
 12/24 anonim ***** válasza:
45%

A volt ferjem hasonlo volt.Ot nem lehetett megkerni,hogy ejjel keljen fel a picihez,es hozza oda mert ha fel volt keltve tiszta dilis volt.

Ha felriadt akkor O is mondott csunyakat.En is szoktam.nem emlekszem,hogy gyereknek ilyet mondtam volna,hogy megollek.de olyan volt,hogy ingerulten raformedtem,hogy mi van mar?pedig szegeny csak rosszul erezte magat es fel akart kelteni.pedig En aztan a vilag legturelmesebb embere vagyok sokak szerint....

A jelenlegi parom is tud erdekes dolgokat muvelni ha fel van keltve,folyton megijed,hogy elaludt.hirtelen csapkod a kezeivel.hadarva kerdezi,hogy mivan?hany ora van?hol vagyok?milyen nap van...

Mar hozzaszoktam es finoman keltem.de volt,hogy a picit mellem raktam szopizni,apja meg fordult es megfogtam a kezet,viszarol akkorat odavagott,hogy elakadt a lelegzetem is,erre felriadt es majdnem kaptam meg egy pofont is...aztan jott a lelkiismeret furdalas.azutan mindig a masik oldalra raktam a picit.

Szerintem az ember almaban csinal fura dolgokat.

2016. aug. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Miért kéne pszichológushoz járnia? Ha felriad, kell néhány másodperc, amíg időben és térben orientált lesz.

A tökönrúgás meg nagyon erős fájdalom.

2016. aug. 22. 20:29
 14/24 anonim ***** válasza:
56%

Jaj ne játsszuk már ezt! Ne is hallgass azokra a válaszolókra, akik játsszák itt a mintát. Számomra sokkal inkább elítélendő, amikor a szülő, ébren alapból tiszta idegbeteg a gyerekkel és ha nem is azt ordítja, hogy "megöllek", hanem mást. Ugyan már! Szerintem nagyon jó jel, hogy bűntudata van. Én hihetetlenül türelmes vagyok, de amikor felkeltenek éjszaka, elviselhetetlen vagyok.


Amikor a nagyobb lányom 3 éves volt éjszaka elkezdte tépni a hajamat. De nagyon durván. A kezében maradt egy csomó. (Igaz hogy hosszú a hajam és pár száltól tele volt a keze, de mégis), akkor én is rákiabáltam félálmomban, hogy "Hülye vagy?". Egyébként soha nem mondanám ezt neki. Ő is tudja. Persze akkor sírt. Megvigasztaltam és mondtam neki, hogy ez nagyon fájt.


A másikkal is volt is ilyen. Migrénes fejfájással feküdtem le, ami alig enyhült reggelre. Erre hajnalban jött és a fülembe kiabálta, hogy "Riszálom úgyis- úgyis" de vagy háromszor. Mondtam, hogy hagyjon már egy kicsit békén. Mondtam, hogy fáj a fejem, ne kiabáljon. Ezt elmondtam vagy 5x. Erre ő tovább énekelte a fejem felett. (Szerintem azt hitte játék, mert soha nem kiabálok ezért nem is számított rá). De a következő figyelmeztetés és az azt követő ének után rákiabáltam hogy "Kuss már!". Persze sírva fakadt. Mondtam neki, hogy sajnálom, de megkértem, hogy ne!


Nálatok nyilván magyarázkodni. De már az enyéim sem emlékeznek erre, pedig jóval nagyobbak voltak, mint a tieid. Ennyitől nem változik meg semmi. Ha rendszeres lenne, akkor persze. De ugyan már!

Ne izgulj és ő se tegye! Sokkal fontosabb, hogy egyébként milyen vele. Nem akkor amikor álmából fájdalmában felriad. Kész vicc, aki ezért bántja vagy pszichiáterhez küldené. Sok anya ezek szerint már vehetné fel a kényszerzubbonyt.

2016. aug. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

"Sokkal fontosabb, hogy egyébként milyen vele."


Éber állapotban a legdurvább reakciója pofavágás, szemforgatás volt, amikor már tényleg nagyon az idegeinken táncolt a gyerek. Egyszer üvöltött rá, amikor kitépte magát a kezéből és elindult az úttest felé. Azt jogosnak érzem, mert ijedtében megtorpant és az apja még utána tudott vetődni.

De akármennyire gondolkozom, más hasonló nem jut eszembe.


Én kaptam már "kedves" beszólásokat, amikor a horkolásával próbáltam kezdeni valamit és böködtem vagy lökdöstem.

Mondjuk én se vagyok túl kedves, ha hirtelen riasztanak fel és nincs pár percem magamhoz térni. Sőt, nálam "nem beszélgetek, vagy paraszt leszek" szabály van reggel, amíg nem ittam meg a kávémat. Pakolok, mozgok, de verbálisan még a csalánozók szintjén vagyok olyankor a reggeli evolúcióban.

2016. aug. 22. 21:38
 16/24 anonim ***** válasza:
87%

"de verbálisan még a csalánozók szintjén vagyok olyankor a reggeli evolúcióban."


😂😂😂😂

Ez nagyon jo.En is ilyen vagyok.egy bogre kave reggel,addig mindenkinek kuss a neve.

2016. aug. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
36%

"A gyerek miért nem a saját ágyában alszik. 2 évesnek már nem is jó, ha a felnőttekkel alszik."

Miért ne lenne jó ? Én 6 évesen is aludhattam szüleimmel és semmi bajom nem lett tőle. Sőt, nagyon jól és nyugodtan végigaludtam az éjszakát. Habár egyik szülőm szerencsére nem magyar. Náluk nem szokás a csecsemőt, kisgyereket máshova letenni aludni maguk mellől és 18 évesen kirakni a házból.

2016. aug. 23. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
50%
Sok nyomorék mackónadrágos,zsíroshajú,lepontozó háziasszony!!Pfeej,undormányok lehettek!
2016. aug. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
47%
Igazad van utolsó!
2016. aug. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
84%
Ha a legmélyebb álmom kellős közepén vki gyomorszájon rúgna, akkor nekem sem az lenne a reakcióm, hogy üntyümpüntyüm. Igaz, én csak egy ember vagyok, nem olyan tökéletes szuperanyu, mint itt gyakorin vannak tömegével. Megyek is pszichiáterhez. Idióták gyülekezete...
2016. aug. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!