Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hagyjam, hogy folyton csaljon...

Hagyjam, hogy folyton csaljon a társasjátékokban?

Figyelt kérdés

Öt és fél évesem nem tud veszíteni. Ha társasozunk, mindig felülírja a szabályokat, trükközik, mindent bevet, hogy végül mindenképp ő nyerjen. Ha rászólok, hogy a szabályokat be kell tartani, akkor dühöng és bevágja a durcát, nem hajlandó tovább játszani.

Van értelme erősködnöm, hogy tartsuk be a játékszabályokat? Vagy rá kellene hagynom mindent?



2015. dec. 7. 10:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy veszíteni is meg kell tanulni, ahogy azt is, hogy az életben vannak dolgok, amiket szabályozunk és csak azok mentén lehet cselekedni. A gyereknek a játék komoly dolog, egyfajta tanulás az életről. Nem tartom jó dolognak, hogy ha valaki nem tartja be a játékszabályokat. Felnőttként is a kiskapukat és a csalást fogja keresni, mert úgy érzi, ő megteheti.
2015. dec. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd ra.

Ha csal, akkor annak kovetkezmenye van, pl nem dobhat a kovetkezo korben, ha hisztizik, akkor nelkule jatszunk tovabb, ha megnyugodott, visszajohet.

Meg kell tanulnia vesziteni, es meltosaggal nyerni is.

2015. dec. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se hagyd. Nekünk 4 éves a lányunk, sajnos sok vita, hiszti van emiatt :-( De fontos, hogy megtanulja.


Én már gondoltam rá, hogy valami "baj" van vele, beszéltem az óvónővel is. Ő is azt mondta, hogy ne hagyjuk, mert ebből már most de főleg később problémái lehetnek bármilyen közösségben.

De annyiban megnyugtatott, hogy teljesen normális, átlagos a viselkedése :-)

2015. dec. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ráhagyod, mérhetetlenül csalódott felnőtt lesz belőle.
2015. dec. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi is kuzdunk ezzel egy ideje, 7 eves a fiam. A tobbi gyereknel ez nem jott ennyire elo, de o nagyon rosszul viseli, ha veszit, duhrohamot kap, kiveri a balhet.


Ettol fuggetlenul nem hagyjuk nyerni, egyreszt a tesoi is meg viszonylag kicsik, szoval ok nem hagynak annyiban a dolgot, masreszt tenyleg meg kell tanulni ezt is, az iskolaban sem hagyjak nyerni a jatekokban vagy a versenyeken.


Amikor jatszunk, es elojon ez a hiszti, akkor probaljuk nyugodtan, erthetoen elmagyarazni a szabalyt, es hogy ezt nem lehet megvaltoztatni, anya is betartotta, apa is, tesok is...ha jon a duhroham, akkor pedig bekuldjuk a szobajaba, hogy nyugodjon le. Ilyenkor en vagy a ferjem altalaban utana megyunk es probaljuk megnyugtatni, szeretgetni.


DE a jatekszabalyokon nem valtoztatunk a kedveert sem.

2015. dec. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem engedném a csalást. Amikor a fiam ekkora volt, hagytam időnként nyerni, hogy neki is legyen sikerélménye a játékban, de nem állandóan. És ha csalni próbált, rászóltam, hogy ez így nem megy, ha csal, akkor nem játszunk. Ha duzzogott emiatt, akkor ez van, játékot eltettük, és megmondtam, hogy akkor vesszük elő, ha megérti, hogy mindenki jól akar szórakozni játék közben, nem csak ő. Ötévesen ezt már simán megérti egy gyerek, még ha nehezére is esik elfogadni, hogy nem győzhet mindig ő.
2015. dec. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is hét éves fiam van. Szintén hisztizik ha veszít valamiben. Keserves sírásba kezd. De ő azt csinálta, hogy amikor megpróbáltam elmagyarázni neki, hogy veszíteni is tudni kell és én sem sírtam amikor én veszítettem, azzal érvelt, hogy ő még gyerek. Mondtam neki, hogy attól még nem engedhet meg mindent magának. Azt csinálom, hogy amint kiveri a hisztit abban a pillanatban abbahagyjuk a játékot és csak akkor folytatjuk ha lehiggadt. Biliárdozni, csocsózni, léghokizni szeret a legjobban. Van neki itthon játékasztal. De legutóbb két hétig hozzá se nyúltunk annyira kikelt magából.
2015. dec. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én sem engedem csalni a Fiamat. Most 4 éves, az első perctől úgy tanítottam a játékot, hogy a szabályokat be kell tartani. Talán kétszer próbálkozott be, akkor közöltem vele, hogy én csalóval nem fogok játszani, és ennyi. Egyszer sírt, és próbálta forgatni a kockát, mert nem lépett egy jobb mezőre. Akkor kellett kiállni a szabály mellett, és szerencsénk is volt, mert utána szipogva dobott tovább, és szabályosan is rálépett a következő ugyanolyan mezőre. Akkor jól megdicsértem, hogy lám-lám, szabályosan is lehet jó a vége. Azóta soha nem próbálkozik, sőőőt, ő szól rá a másikra, ha téveszt. :)
2015. dec. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!