Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy reagáljam le, ha a...

Hogy reagáljam le, ha a nagymama folyton szidja, becsmérli a kis unokáját nekem, persze a szemébe meg dícséri?

Figyelt kérdés
Most csak nekem akar "betenni", vagy ez mire jó szerintetek? Hozzátenném, az ő gyereknevelése nem volt kicsit sem követendő példa.
2015. jún. 25. 13:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Te ki vagy a történetben?
2015. jún. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ki vagy te ebben a történetben?

Anyósod? Anyukád? a "nagymama"?


Vagy más rokoni szál fűz hozzá?

2015. jún. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Az anyuka. Bocs, nem írtam.
2015. jún. 25. 13:28
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Jesszusom! Mégis hogy vagy képes ezt hallgatni a saját gyerekedről? Miért kéne hallgatnod? Miért kell találkozni egy rosszindulatú nagymamával?
2015. jún. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Így van. Minek találkozni?

De ha muszáj, akkor kérdezd meg, miért bántja a háta mögött, amikor a szemébe meg nem meri mondani?

2015. jún. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan? Írj példát!
2015. jún. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Mert úgy gondolom, hogy nem a gyereknek szólnak a szidalmak, hanem nekem. Az hogy nem találkozom vele, azt azért nem akarom megtenni.
2015. jún. 25. 13:36
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Kissé zavaros...
2015. jún. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

1. Visszakérdeznék: Ha ennyire szörnyűnek tarja az unokáját akkor ugye nem szeretné látni? No nem baj, másik nagyi/nagynéni/akárki örül neki. Mindezt mosolyogva, határozottan, teljes nyugalommal.


2. Közölném vele, hogy ezt nem vagyok hajlandó hallgatni, legyen szíves távozni/felállnék és hazaindulnék.


Előtte persze szólnék a férjemnek, hogy ilyen jellegű konfliktus van, különben a végén te leszel a gonosz aki nem engedi hozzá az ő drága unokáját.


Én anyámnál is felállok és eljövök, ha rossz hangulatot csinál, nemhogy anyósnál. Mindent a lehető legnagyobb lelki nyugalommal, szemébe nézve. Ha fel tud hergelni ő nyert... :(

2015. jún. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Mivel már nem mai csirke az anyu, régi elvek szerint nevelt, ma már máshogy csinálnak sokmindent mint tudjuk. Ő tisztában van ezzel, de mégis sokszor úgy állítja be hogy milyen tökéletes szülő volt. Szóval ezt kompenzálja azzal hogy az unokáját becsmérli, de ez meg nekem esik rosszul, holott tudom hogy jól csináljuk. Egyszer hallaná a kisfiam hogy miket mond róla:(
2015. jún. 25. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!