Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagymama mint bébiszitter...

Nagymama mint bébiszitter pénzért? Hogy tálalnátok?

Figyelt kérdés
Egyedülálló anya vagyok két kicsivel, 4év alatt mindkettő.Szeretnék gyed extra miatt elmenni dolgozni h rendeződjön a helyzetünk anyagilag,de nagyon betegesek.Az egyik nagymama mozdítható csak,szívesen odaadnám neki (akárkinek de őt ismerik a gyerekek és megbízható) a gyest hogy vigyázzon rájuk munkaidőben AMIKOR betegek.Nem tudom mennyire sértő v nem,mennyire kevés az összeg gyes/20munkanap lenne napi díjként.Tudom h van nagyszülő akinek ez nem kérdés h ingyen is segít,ő biztos h elfogadná csak nem tudom hogyan tálaljam hogy mindenki jól járjon? Ha csak 2napot betegek egy hónapban,nem szeretnék 20x ezer forintot kifizetni.Ötleteket,véleményt írnátok? Csak gyerekfelvigyázás,nem takarítónő,szakácsnő stb,azt intézném.
2014. szept. 11. 13:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%
Nekem furcsa, hogy fizetsz a gyerekek nagymamájának, hogy vigyázzon az unokára. Ha a nagymamának jól jönne a pénz, én inkább bevásárolnék neki, vagy egyszerűen, ha elfogadja, adnék neki valamennyi pénzt, de nem mint munkabér.
2014. szept. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
61%
Hat vagy átadod neki teljesen a gyest, vagy nem ádáz neki semmit. Alkalmanként fizetve valahogy igen furán jon ki....
2014. szept. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem leültök és őszintén átbeszélitek, minden félre értés elkerülése végett. Nyilván úgy kell megegyeznetek, hogy a "ledolgozott" tehát a gyerekekkel töltött napok után jár a pénz. Gondolom ezt a nagymama is így fogja gondolni. Amúgy szerintem ez nem sértő dolog, főleg ha a mamának jól jön a pénz és még hasznosnak is érezheti magát, hogy unokázhat. Én anyum dolgozik ugyan,de éppen beszéltük, hogy ha nem dolgozna és a gyerekekre felügyelne csakis úgy, hogy én adok neki ezért pénzt.
2014. szept. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon furcsa lenne, a mi családunkban nehezen tudnám elképzelni, hogy bármely családtag pénzért vigyázzon a másiknak a gyerekére, pláne a nagymama. De ha nálatok ez nem gond, akkor nem kerítenék nagy feneket a tálalásnak, simán elmondanám, hogy ez az elképzelésem. Legalább ő sem tekintheti szívességnek a dolgot. Viszont az elszámolást nem átalányban határoznám meg, hanem Ft/nap alapon.
2014. szept. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Ezt a pénzt mindenképp oda adnám vkinek mert nem fogok tudni dolgozni menni,de azért 25.000ftos rendelkezésre állási díj nagyon sok.Hó végén 0ra jövünk ki,igaz most csak a gyed van,nem tudom mennyi lesz/lenne a fizum.
2014. szept. 11. 13:19
 6/23 anonim ***** válasza:
63%
Hú hát számomra pedig teljesen érthetetlen, hogy egy nagymama hogy fogadna el pénzt azért hogy vigyáz az unokára? De ez biztosan minden családban másképp van, meg kell beszélnetek. Ha rászorul az más, akkor biztosan bevásárolnék a gyerekeknek élelmiszert, vagy főznék, hogy legyen mit enni, de pénzt? Nálunk ez nem szokás, azért gondolom, hogy meg kell beszélni. Csak te tudod, hogy elfogadná-e.
2014. szept. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
54%

Ez még furább így, hogy más is pénzt adna a nagymamának a gyerekfelügyeletért. Nálunk mindkét nagymama vérig sértődne ezen, és én is, ha nagymama lennék. Vagy pl ha tesóm gyerekeire kellene vigyáznom.


Persze adnék pénzt bármikor bármelyik családtagomnak, ha én megtehetem neki meg szüksége van rá. DE: nem fizethetek meg egy nagymamát, amiért az unokájára vigyáz!! Én is kapjak pénzt apától a szülésért, netán egyebekért is?? Nagymama a vasárnapi ebédért, nagypapa amiért összerakja a polcot? Apa amiért bevásárol? A gyerek meg az ötösért? Készíthetnénk egy árlistát, mely szolgáltatás mennyibe kerül. Vajas kenyér 50 Ft, vasas zsemlegombóccal 5000 Ft. Áfával vagy anélkül?


Rátok nem vigyázott a nagymama kicsi korotkban? Kapott érte pénzt?

2014. szept. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Nálunk egyik nagyi sem ilyen odaadó sztárnagymama,ha értitek.Egyedül vagyok,ők nem viszik el programra sem a gyerekeket,ebből következik hogy napi 8órában sem vigyáznának rájuk ha betegek.Az anyám hasmenős hányóssal hagyott otthon egy 1hónapossal meg egy 2évessel,hogy oldjam meg.De az én nagymamám önzetlenül vigyázott rám hetekig nyáron.Más világot élünk.
2014. szept. 11. 13:33
 9/23 anonim ***** válasza:
Unokatestvérem anyósa 40000 ft-ért volt hajlandó csak vigyázni a 2 unokájára nyáron...
2014. szept. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
8%
Miert problema az, ha penzert vigyazna a gyerekre a nagymama? Nem arrol van szo, hogy teszem azt havonta egy orat orzi a gyereket, hanem hogy betegseg eseten mindegy mi mas dolga volna ugrik, es apolja a beteg gyereket. Ha kell,a kkor ket hetig is. Miert kellene ezt ingyen tennie?
2014. szept. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!