Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagymama mint bébiszitter...

Nagymama mint bébiszitter pénzért? Hogy tálalnátok?

Figyelt kérdés
Egyedülálló anya vagyok két kicsivel, 4év alatt mindkettő.Szeretnék gyed extra miatt elmenni dolgozni h rendeződjön a helyzetünk anyagilag,de nagyon betegesek.Az egyik nagymama mozdítható csak,szívesen odaadnám neki (akárkinek de őt ismerik a gyerekek és megbízható) a gyest hogy vigyázzon rájuk munkaidőben AMIKOR betegek.Nem tudom mennyire sértő v nem,mennyire kevés az összeg gyes/20munkanap lenne napi díjként.Tudom h van nagyszülő akinek ez nem kérdés h ingyen is segít,ő biztos h elfogadná csak nem tudom hogyan tálaljam hogy mindenki jól járjon? Ha csak 2napot betegek egy hónapban,nem szeretnék 20x ezer forintot kifizetni.Ötleteket,véleményt írnátok? Csak gyerekfelvigyázás,nem takarítónő,szakácsnő stb,azt intézném.
2014. szept. 11. 13:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
87%
Mondjuk ha ő kórházba kerül vagy bármi miatt segítségre szorul, akkor ő is megfizeti a gyerekét a segítségért? Persze minden oké, egész addig, amíg mindkét félnek megfelel, hisz az ő életük. De az az érzésem, ez valahol a család nevű intézmény lényegét veszi el. :( Nagyon szomorú ez, hogy ilyen van, akármennyire nem ránk tartozik. Sajnos tényleg nagyon más világot élünk, és ez csak egy elszomorító tünet a többmillió között.
2014. szept. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Megmondom őszintén én ilyen nagyira nem buznam ra a gyereket... Inkabb keresnek egy potnagyit, neki fizetnek. Olyan érzésem van, tobb szeretettel lenne a gyerek iránt...
2014. szept. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Nálunk is fel lennének háborodva a nagyik, ha pénzt akarnánk adni. Örülnek, ha náluk vannak az unokák! :) Nekem is fura ez a pénzes megoldás, de végülis hallottam már cifra dolgokat....

Mivel te ismered a nagyit, te tudod a legjobban, hogy hogyan kell vele beszélni. Mondd el, hogy szeretnéd, ha ő vigyázna rájuk, de természetesen nem ingyen. Esetleg kérdezd meg, hogy mivel, mennyivel tudnál besegíteni anyagilag, vagy bevásárlással, hogy neki ne legyen anyagi vesztesége ebből. Mondjuk a mi szüleinknek biztos felszaladna a szemöldökük, hogy mit gondolunk, de ha a te anyukád/anyósod nem ilyen, akkor talán megmondja, hogy adj neki pl. 5000,- Ft-ot egy napra, ha nála a gyerek.

2014. szept. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

most nem írom le, hogy nálunk hogy gondolják a nagyik, csak a kérdésre reagálnék :)


szerintem már önmagában az furcsa, hogy 1.000.-/nap az unoka felvigyázása. ez az összeg szerintem önmagában sértő, mert valós értékhez nagyon távol esik, másrészt mint nagymamának kéne sértőnek lenni elfogadni.


ha már fizetnél, akkor én csak úgy tudom elképzelni, hogy ő kapja a gyest és ha betegek akkor megy.

azt írod, hogy ha nem a nagyi, akkor más, na de más óránként kér 500.-1.000.- díjat! azért nagyon nem mindegy, hogy mondjuk 5.000.- vagy 1.000.-

2014. szept. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
72%
én keresnék egy nyugdíjas kedves szomszed nénit akivel megbeszélném hogy órára mennyit kap :) és a nap végén fizetnék
2014. szept. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
25%

"Unokatestvérem anyósa 40000 ft-ért volt hajlandó csak vigyázni a 2 unokájára nyáron..."


Es milyen igaza van. Nyilvan valamibol el kell latnia gyerekeket, eselyes, hogy a nyugdij erre keves.

2014. szept. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
27%
egyik korábbi hozzászóló jól írta...a család intézménye veszti lényegét ilyen esetekben sajnos...
2014. szept. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Nálunk a kislányom nagyon sűrűn volt beteg (itt sajnos csak egy óvoda van, és nem figyeltek, hogy a gyerek rendesen fel legyen öltözve, ha kimegy). A nagymama hanyatt homlok loholt nyugdíjba, és akkor sértődött volna meg, ha másnak adom. Átjött hozzánk, főzött, gyerekápolt, és mikor hagytam neki otthon pénzt az asztalon a gyerek gyógyszerére, kiröhögött. Szerintem egyezzetek meg óradíjban, az elég tiszta dolog. 500 Ft, vagy 1000 max.
2014. szept. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a lányom meg tesóm gyerekei anyunál voltak nyáron, mi is adtunk pénzt egymástól függetlenül (egy hétről beszélünk), mert a gyerekek ellátása pénzbe kerül, kaja, nyalánkságok, fagyi, állatkerti belépő ésatöbbi. DE: ez a gyerekek költségére van, nem pedig fizetség!! Anyukám először ragaszkodott hozzá, hogy visszaadja, ami marad, aztán mivel erről hallani sem akartunk, elköltötte játékra....


Igen, egy idegennek is fizetnél a gyerekfelügyeletért. Csak az a szomorú, ha a nagymama ugyanolyan, mint egy idegen. Nem annak kéne lennie.

2014. szept. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
anyukám sem kérne ilyenért pénzt,igaz ő meg is mondta hogy a 3 gyerekemet egyszere nem tudja válalni mert fáradt,mert még mindig dolgozik ,de 2 gyereket el szokott válalni ha esetleg szabin van .
2014. szept. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!