Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más is kikészültök néha?

Más is kikészültök néha?

Figyelt kérdés
Két kisgyermekanyukája vagyok. Imádom őket, a kislányom 3 éves, a kisfiam 2. Az a bajom, hogy a nagyobbik szívesen játszana a kicsivel, de ő nem mindig érti a játék lényegét ezért nekiáll fejhangon visítani. Borzalmas hangja van fiú létére, a nap 75%-ában visít meg hisztizik. Csak nekem gyengék az idegeim vagy néha más is így ki tud készülni? Én ilyenkor szívem szerint csak sírnék vagy ordítanék egy nagyot, hogy elég!!De nem teszem.
2010. márc. 21. 23:39
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Nem lehet könnyű! Nálunk a szomszédban van két kislány, ott is a kisebbik ezt csinálja, mint a Te kisfiad. Egész nap csak sír, hisztizik. Szegény anyja ki is van készülve, mindig ideges, gondolom ez is közre játszik. Szóval más is van így. De ne aggódj, ez az időszak is elmúlik, és majd nevetve gondolsz vissza rá!
2010. márc. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Néha azért elkiálthatod magad, hogy elég.

Egy két éves gyereknek nem muszáj az egész család idegein ugrálnia. Én még nem hallottam olyan gyerekről aki önszántából lejjebb adott volna a hisztijén. Bár lehetséges, én nem akarok vitafórumot nyitni és lehet hogy nagyon ódivatú vagyok de szerintem a gyerekeket nevelni kell és terelgetni és foglalkozni az éppen aktuális "idétlenkedéseikkel". A nap 75%-a azért egy kicsit sok, akárhonnan is nézem. De mindenki úgy csinálja ahogy akarja. Nekem most 16 éves a lányom és nem bántam meg hogy nem úgy neveltem mint egynéhányan a sajátjukat.

Hozzáteszem én sem csináltam mindent jól, csak annyit akartam neked ezzel érzékeltetni, hogy te vagy azért a főnök és nem muszáj neki mindenem visítani és egyebek nem lesz baja sem lelkileg sem sehogy ha túl lő a célon azért valaki leállítja.

2010. márc. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A nap 75%-ában visit?! :O

Lehet, nem kellene Őket egymásra hagynod.

Valószínűleg a 2 éves fiú nem a 3 éves "nagylány" játék-módszereit preferálja.

Nekem 2 kisfiam van, egy 3,5 éves és egy másfél éves. Ritka, ha együtt játszanak, és az 15 percnél tovább tart.

Külön-külön kell őket lekötni.

....s nem vagyok tökéletes anyuka! :)

Én is kiszoktam bukni, s minden alvásidő egy feltöltődés :), de sírni nem érdemes, viszont néha kieresztheted a hangod.

2010. márc. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nem kettesben vannak egész nap, de nekem is el kell végeznem a dolgomat. Amúgy ha egyedül van akkor is képes sikítozni ha pl. nem úgy sikerül neki valami ahogy ő akarja.
2010. márc. 22. 20:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Néha add ki magadól nyugodtan! Nálunk a 20 ónapos lányom nagyon hisztis és visit meg nyafog. Rájöttem, hogy ha már nem birom cérnával mert 15 percenként rájön hogy ő unatkozik akkor elkezd sikitani....hát bizony én is rákezdek vagy nyafogok mint ő.

Emlékszem az első alkalommal nagyon meglepődött, aznap már nem is hallottam a hangját.

Na szóval nálunk ez vált be..apa meg ilyenkor jókat mosolyog. :))

2010. márc. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!