Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éveseitek mennyire beszélnek...

2 éveseitek mennyire beszélnek és mit mondanak?

Figyelt kérdés
A lányom 2 éves, és kíváncsi lennék, hogy a kortársai mennyire tudnak beszélni? Lányom max 3 szavas mondatokat mond, de egyáltalán nem ragoz. Pl: papa néz tv. :) De egy csomó szót egyáltalán ki sem tud mondani, főleg amik z és k betűkkel kezdődnek.
2010. márc. 20. 06:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Kislányom 25 hónapos, de folyékonyan, ragozva beszél. Azt nem mondanám, hogy tisztán.

Ő mondjuk 18 hónaposan indult el..

2010. márc. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Te jó isten, hát mi 20 hónaposan sehol nem vagyunk a Ti csicsergős "madárkáitok" mellet. Mondatokat egyáltalán nem mond. Apa, Ana (anya), inni, papa, mama, kaka, bebe (bibi), pipő (cipő) és még max 4-5 szó amit tud, de nem tisztán.


Bocs hogy itt kérdezek: de talán valami gond lehet nálunk?

2010. márc. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs semmi gond nálatok ne izgulj.
2010. márc. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

13:19-nek: ne izgulj, 20 hónaposan nálunk sem volt több, sőt, még ennyi sem. Olyan 26 hónapos lehetett, amikor elkezdett egyre több szót mondani, most pontosan két és fél éves, és most kezd mondatokban beszélni.

Kérdeztem logopédust, hogy nincs-e gond, azt mondta, hogy 3 éves kor alatt nem lehet megkésett beszédfejlődésről beszélni, illetve azt tanácsolta, hogy hintáztassam, görgessem a gyereket sokat, mert ez fejleszti a beszédközpontot.

2010. márc. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

én már egyszer irtam:) én fiam 24 hós és annyit tud mint amit a 13.17es írt.

Mi is voltunk logopédusnál és ugyanezeket mondták, hogy nincs elkésve még semmi teendő vele.És hogy mérleghinta, hinta ezek jók.

2010. márc. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ez gyerek és szülő függő is. Nekem egy 2 éves babám van, de már ragozva, kerek mondatokban beszél ( bár a K még nekünk sem megy :) ). Persze ebben sokat segített a bölcsi, ahova másfél évesen ment. A közösségben hamarabb megtanulják a szavakat, mert muszáj nekik, ha kommunikálni akarnak a többi gyerekkel. Ha viszont még nem akarod közösségbe járatni, akkor taníts neki rövid mondókákat.
2010. márc. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 2 éves, és már egy ideje kerek mondatokban, ragozással beszél. Ismeri a személyes névmásokat, de pl néha az enyém helyett azt mondja "tiém". :D Ha mesét néz elmagyarázza miről szól, és néha füllent (pl. apa mosogat) :D

Használja a jelen, múlt és jövő időt is. Mondókázik, a mesekönyveit mintha olvasná, mondja szöveget szinte szóról szóra.

Esténként pedig elmeséli az apjának, hogy mit csináltunk napközben.

2010. márc. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!