Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éveseitek mennyire beszélnek...

2 éveseitek mennyire beszélnek és mit mondanak?

Figyelt kérdés
A lányom 2 éves, és kíváncsi lennék, hogy a kortársai mennyire tudnak beszélni? Lányom max 3 szavas mondatokat mond, de egyáltalán nem ragoz. Pl: papa néz tv. :) De egy csomó szót egyáltalán ki sem tud mondani, főleg amik z és k betűkkel kezdődnek.
2010. márc. 20. 06:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
20 hónaposak vagyunk. Már szépen mondatokban beszél és ragoz is. De a K betű még nekünk se megy de állítólag még az korai is lenne.Pl.boszorkány megmérgezte almával hófehérkét.Ilyen egy mondat nála.
2010. márc. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Kislányom 23 hós mindent mond,persze vannak olyan szavak amit a saját nyelvén,de mindent utánoz,mondatokat mond,néha ragoz néha nem. A z az nekünk is néha sikerül néha nem.Még sokat fejlődnek,ne aggódj,de persze azokat a betűket amiket nehezen mond olyan szavakat sokat mondass vele,hidd el előbb útóbb kimondja gyönyörűen,nálunk is így van.Egyik napról a másikra kimondott olyan szavakat.Én már nehéz szavakat tanítok neki
2010. márc. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

2 évesem van, de ő fiú. Kb.20 szót tud, azokat is hibásan és leginkább csak én értem. Mondatokat nem alkot, még 2 szavast se.

Szerintem ti nagyon jól álltok beszédterén:)

2010. márc. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
pont 2 éves a fiam:)))szavakat mond, egész érthetoen, mindent ismétel utánam, utánoz, kommentál mindent, amit épp csinálunk, de ragozni még csak elvétve ragoz, és max.2-3szavas "mondatokat" alkot...állandoan csiripel, de van, amit csak mi értunk meg neki. a bolcsiben van 1 héttel fiatalabb kisfiu, o már viszont helyesen beszél, hozzánk képest legalábbis. minden gyerek más:)
2010. márc. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

A mi lányunk is ügyesen beszél már, egész mondatokban is. Általában ragoz is, de magát még 1. sz 3. személyben emlegeti.

Van 1-2 mondóka ill. versike amit már egyben eltud mondani (Boci-boci tarka, Erdőszélen házikó).

A védőnő szerint is előrébb tart beszédben mint az átlag. De mire oviba megy úgyis utolérik a többiek.

És nem az számít mikortól tud bármit is , csak tudja.

Ja, és a lányunk múlt hónapban töltötte be a 2-őt.

Kiváncsi vagyok a 8 hetes kisfiunk mikor beszél majd így. Bár ő szerintem el lesz nyomva a nővére által, aki biztos hogy helyette is akar majd beszélni.

2010. márc. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A fiam 21 hónapos korától beszél mondatokban,igaz,k betűt ő sem mond.Mindenki dícséri,hogy korához képest milyen ügyes.Sok verset,mondókát tud.Most 2 éves.Most épp a zöld erdőben jártam,kék ibolyát láttam...a sláger,megtanultuk húsvétra.
2010. márc. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:

Az én lányom 20 hónapos, jelenleg a neveket próbálja megjegyezni. A bátyját, akit Fricinek hívnak, "Fiszi"-nek ejti, a férjemet, "Aha"-nak, engem pedig "Haha"-nak ejt.

A baba és a papa szót sokszor ejtegeti, de a papát ahának, mint az apját. Imádja a tejbegrízt, és mi azt tejbepapának mondjuk. A baba szó természetesen a babájáról szól. A b betűt rendesen ki tudja ejteni. Elég ügyes.

2010. márc. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Na, az én lassan 2 éves kisfiam aztán nem sok mindent mond... Apa, anya, adjál, nem, (stb.) ezen kívül még vagy 15 féle szót, ami hangutánzással vegyes. Viszont szinte mindent elmutogat, amit csak akar. Mint egy pantomimművész :-)

Például: ma elmagyarázta, hogy kiskorában (15 hónapos volt akkor) egyszer elesett, beverte a fejét, ami fájt, és én jeget tettem rá. Bámulatos, ahogy ilyet elmagyaráz, kézzel-lábbal, cselekedetekkel. Csak én már nem bánnám, ha beszélne is :-(

2010. márc. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Az én fiam már elmúlt két éves, amikor beszélni kezdett. Most két és fél éves, és már nagyon sok mindent mond :) Már akadnak 3-4-5 szavas mondatok is.

Amiben eltér a felnőttek beszédétől: ő sem ragoz még igazán, vagy sok mondatot úgy mond, ahogy tőlem hallotta. Pl. ha ki akar jönni az ágyából, akkor azt mondja "kijössz", illetve nem használ nagyon névelőket pl. múltkor lerakott az asztalra egy süteményt, és a keze nélkül ette, és mondta, hogy "mint kutya". Viszont néhány dolgot már szépen elkülönít, pl. a múlt időt. Ha a bölcsiről mesél, hogy mit mondott valaki, akkor elmondja az idézett mondatot úgy, ahogy hallotta és hozzá teszi, hogy "XY mondta", viszont olyat is mondott már, hogy "anya szokta mondani". Múltkor nagyon édes volt, nyújtotta felém a játék kávéscsészéjét, aztán félúton meggondolta magát, és mondta, hogy "anya nem kávézik" :) Mondjuk ezt tőlem hallotta ugyan ebben a formában, amikor mondtam neki, hogy a mamival főzhetsz kávét, de anyával nem fogsz sűrűn, mert anya nem kávézik. Meg úgy általában a tőlem átvett mondatokat mondja szóról szóra, de helyesen használja őket, pl. ma mondta a mackójának, hogy "Mackókám, mész csicsikába. Nem szabad kijönni!" Meg néha rámutat tárgyakra, pl. a hajpántomra, aztán a fejemre, és mondja, hogy "ide való".

2010. márc. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ja, amilyen hangok még nem mennek: R, S, Ü, plusz néha betold hangot, ha nehéz kimondani, mint pl. "kakajó"
2010. márc. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!