Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A még nem beszélő kisgyermeket...

A még nem beszélő kisgyermeketekhez szoktatok beszélni, amikor pl utcán toljátok babakocsiban, vagy épp utaztok valahova?

Figyelt kérdés
ha igen, mit? környezetleírás...?
2015. aug. 28. 21:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Hát lehet, hogy én most nagyon gáz vagyok, de én a babakocsiban nem "beszélgettem" velük, legalábbis nem úgy, hogy leírtam volna a tájat meg ilyenek. Nekem ez nem ment volna. Ez nem jelenti azt, hogy soha nem beszéltem hozzájuk, otthon természetes módon kommunikáltam velük, nem beszéltem lyukat a hasukba, nem magyaráztam agyon mindent, de nem is volt egész nap néma csend, énekelni pl. nagyon szerettem nekik. A beszédfejlődésük teljesen eltérő volt, a fiam 2 éves kora után kezdett beszélni, a lányom viszont másfél évesen már folyékonyan beszélt és mondókázott.
2015. aug. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nekem 3 honapos a babam, es mar most beszelek hozza a babakocsiban. Ma pl. az en nagymamarol meseltem neki. :)
2015. aug. 29. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Hát en sem igazan beszeltem hozzajuk a babakocsiban...ennek ellenere mindketten beszeltek másfél evesen...nyilvan van kozr a beszedfejlodesnek ahhoz, hogy mennyit es hogyan hall a gyerek, de ez nem a babakocsizasok alkalmaval dol el(meg a lanyok alt. Hamarabb is kezdik a beszedet)...otthon termeszetes a beszed,mondom mit csinalok, ha pl. Mellem ul a konyhaban, hivom, stb..tkp. Ugy beszelek hozzá is,mint egy felnotthoz..
2015. aug. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem, én bedugom a fülest, és énekelem azt, ami épp soron következik szám.

Otthon sokat beszélek hozzá, de séta közben engem is kikapcsol kicsit, feltölt, hogy van egy órácskám magamra.


Persze, ha érdekes dolog van, azt mondom neki - bár kb. két autó, három ember/séta -, de egyébként dalolok, azt is élvezi.

2015. aug. 30. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!