Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni ha az eddig...

Mit lehet tenni ha az eddig tökéletes kiejtéssel beszélő lanyomnak 5 éves korára elromlik a beszéde?

Figyelt kérdés
Tökéletes kiejtéssel beszélt a kezdetektől, majd pár hónappal ezelőtt az oviban valamilyen játékos logopediai gyakorlás volt, r betűs verseket mondtak. Azóta elkezdett raccsolni, felcseréli az r betűt az l-lel, berregteti az r betűt, pl hogy: gyerrre marrrr. Azt hittem csak újdonság nála es el fog múlni, de mar 2-3 hónapja ilyen. Nagycsoportba biztos lesz logopediai vizsgálat es igy el fogjak küldeni logopedushoz beszedjavításra, nagyon mérges vagyok emiatt, mert azt hittem mi kihagyhatjuk ezt. Mit tudnék csinálni? Ki szoktam javitani, ezenkívül? Ha esetleg van itt logopedus es tanácsot tudna adni nagyon örülnek neki.
2014. júl. 4. 16:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát most nem istenbizony, de mintha túlkorrigálás lenne a hivatalos neve.

Megtanulja hibátlanul kiejteni az R hangot, majd az L hang helyett is R-t mond. Teljesen normális, magától elmúlik. Nem kell kijavítani sem. Legfeljebb helyesen megismétled a teljes mondatot.

"Anya, eRmegyünk a boRtba? Persze, délután elmegyünk a boltba." Ennyi.

Nálunk is eltartott pár hónapig.

2014. júl. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Hat remelem csak erről van szó es elmúlik idővel.
2014. júl. 7. 15:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!