Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A még nem beszélő kisgyermeket...

A még nem beszélő kisgyermeketekhez szoktatok beszélni, amikor pl utcán toljátok babakocsiban, vagy épp utaztok valahova?

Figyelt kérdés
ha igen, mit? környezetleírás...?
2015. aug. 28. 21:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szoktam. Beszélek arról, amit épp látok, vagy amit csinálni fogunk, vagy azt, hogy mennyire béna a babakocsi kereke. :D
2015. aug. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

de szóval úgy téma nemigen van?

remélem nem lesz szótlan a gyerekem, de belőlem is max annyi jön, nemsokára hazaérünk, vacsizunk; vagy ott egy kutya, mit mond? vau vau


de szóval ez így "jó"?

csak mert ugye emberek között mégiscsak van beszélgetés, ha együtt utaznak.

2015. aug. 28. 21:22
 3/14 anonim ***** válasza:
33%
Mindig beszéltem mindkét kislányomhoz, mindenféle élethelyzetben, és bárhol. Elmondtam, épp mit csinálok, hová megyünk, mit vettünk a boltban... Talán ennek is köszönhető, hogy mindketten hihetetlen hamar és tisztán kezdtek el beszélni.
2015. aug. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

pont ez az, hogy furdal a lelkiismeret, hogy hatással van az ő kommunikáiós fejlődésére, szókincsére, meg talán a gondolataira, agysejtjeire..


pl van gyerek, aki visszakérdez: és te hogy vag?

és van gyerek, aki nem, szóval az ilyen dolgok az anya-gyerek kommunikáiótól is függhetnek..?

2015. aug. 28. 21:26
 5/14 anonim ***** válasza:

Amit csinálsz az jó.Esetleg mesélj arról mit láttatok hol voltatok.Én is ilyeneket csacsogok csak.Másfél éves és már szépen utánoz mint egy papagáj.

Szoktam mutatni h ott egy galamb, gyere keressünk cicát, nézd de cuki kutyus.Mondjuk ő már mutogat is mindent meg mondja is.

2015. aug. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy igen. Bár minden gyerek más. Nekem két nagyobbacska van, az első 6 éves, a másik 2. Nem vagyok egy szószátyár, de mivel a nagyobbik későn kezdett beszélni (mi is az általad emlegetteket 'beszélgettük' út közben), hát a kissebbel összekaptam magam, és folyton járatom a szám akár. Ő nem beszél még tisztán, de a mondókákat, dalokat velem együtt mondja az ikerhugiknak. Akik 8 hónaposak és kezdenek beszélni.... sokszor nehéz értelmeset mondani, de a lényeg, hogy szokják a nyelvünk hangjait, meg bővüljön a szókincsük. Ha kocsival megyünk, simán végigénekelem-verselem az utat, séta közben meg ténykeg mindent, ami láthatnak. Kutya, macska, vereb, közlekedési lámpa...
2015. aug. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Azt gondolom, mivel szinte minden idejét veled tölti, tőled hall mindent tulajdonképpen először. Nehogy szégyelld mások előtt, ha beszélsz hozzá! Gondolj arra, hogy ő egy kis szivacsként szív magába mindent, amit lát, hall, tapasztal. Minden helyzetben tudsz miről beszélni, hogy mit csinálsz, mi történik, hová mentek, milyen szépen süt kinn a napocska, vagy mennyire szereted... Én a hétköznapi, "felnőtt" életemben is szeretek beszélni, nem azért beszéltem hozzá, mert nagyon belegondoltam pedagógiailag, hanem mert így volt számomra természetes. De utólag (a nagyobb lányunk 11, a kicsi 2,5) abszolút úgy látom, nagyon sokat segítettem őket ezzel. Sok sikert neked!!
2015. aug. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A rokonaim nem beszéltek a gyerekhez egyáltalán, és a húgom fél évvel előbb tanult meg beszélni, az a kisgyerek meg idősebb is húgomnál
2015. aug. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

köszönöm


én is összekapom magam akkor

2015. aug. 28. 21:46
 10/14 anonim ***** válasza:

Azért ez sok mindentől függ.

Nekem 3 gyerekem van, és szerintem átlagosan ugyanannyit beszéltem hozzájuk, és ugye a kisebb testvérhez már, a nagyobbak is beszélnek, tehát ő jóval "többet kap", mégis pl. a 3. gyerekem jóval később beszélt, mint a második stb.


Arról meg ne is beszéljünk, hogy az emberek értelmi képességeit nem lehet párhuzamba vonni azzal, hogy mikor kezdtek el beszélni...

Mint ahogy lehet hogy a sprinter később tanult meg járni az átlaghoz képest.


De visszatérve beszélj úgy és annyit, amennyi Neked természetes, mert akkor leszel "hiteles anyukája".

Amúgy meg amikor babakocsiban van és nem is lát Téged, akkor elég fura beszélni hozzá, meg amúgy is figyeli a környezetet. Ha szeretne valamit, azt meg nagyon konkrétan jelzi, és akkor úgyis beszélni fogsz hozzá...


"Csak lazán"! :)

2015. aug. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!