Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lányom két éves 9500gr és...

Lányom két éves 9500gr és 89cm. Nem kevés? Eszik rendesen (ötször hatszor egy nap).

Figyelt kérdés
2010. febr. 24. 10:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen rendben van. Magas vékony lány lesz!
2010. febr. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Nem mondható soknak se :)) Mit mond az orvos? Elvileg egy 2 éves gyerek normál súlya 12-14 kiló között van, a tiéd ennél sokkal könnyebb, még a legalsó határt se éri el a kiskönyvben lévő táblázaton (az is 10 kiló körül van!)... A magasságával nincs gond, az jó. Ti mekkorák vagytok a pároddal? Mekkorák voltatok kisgyereknek??
2010. febr. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Nekem a kersztfiam jövőhónapban lesz 2 éves és 3010g született és most 10kg(pont).Ő is magas vékonyka fiú,pedig eszik.Bár vannak olyan napok amikor kevesebbet,mert ő így "sztrájkol" a fogzásra de egyébként nem mondhatni nagyon rossz evőnek.Doktornő nem mond rá semmit illetve,hogy kórosan vékony lenne vagy ilyesmi.Nézztek nála vérképet mondjuk a születése óta szinte vas problémái vannak,mostanság már egyre jobb és csak a multi...(vmi vitamin hirtelen nem jut eszembe)kell szednie.

Ha esetleg bizonytalan vagy és mondjuk nagyon vékonynak találod akkor kérdez rá a gyerekorvosotoknál.Nem minden gyerek duci.Lényeg,hogy egészséges,vidám,kiegyensúlyozott gyermek legyen.

Sok boldogságot és egészséget nektek!

2010. febr. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Sztem is elég kevés,és valóban,még az alsó határt sem éri el.Doki mit mond?Ti milyen típusúak vagytok,illetve gyereknek milyenek voltatok?Ez is sokat számít.Esetleg nem túl gyors az emésztése(szinte átszalad rajta a kaja)?Mert akkor a tápanyagok nem maradnak benne.Sok oka lehet.
2010. febr. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Csak hogy tudd, átérzem, csak a másik oldalról. Fiam 26 hónapos, 18 kg, 98 cm, 28 cipőt hord... Én meg azon aggódom, hogy valami szuperritka betegsége van, amiért ennyire nagy... Remélem minden rendben lesz nálatok is.
2010. febr. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet .Kisfiam 2 éves és 10 kg kb 87 cm magas,viszont nem sovány. Viszont nem is nagyon eszik.

Sok mindentől függ pl.milyen súllyal született ,féléves korára megduplázta-e a születési súlyát ,ami fontos,hogy 1 évesen hány kg volt és ahhoz képes kell nézni a 2. évet.

Illetve a szülők testi adottságai is sokat számítanak.

Nem írtad,hogy mit mondott a doki a 2 éves kontrollon.

2010. febr. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Nem sok, de ha egészséges, eszik, jókdevü, fejlődik, nincs gond. Lányom 20 hós, 10 kg és 81 cm, semmi baj vele...

(én jobban örülök ennek, mint olvasom sokszor, hogy 8 hós, 89 cm és 16 kg... húúúú...)

2010. febr. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm mindenkinek a választ. Vinnem kell labor vizsgálatra. Remélem nem lesz semmi. 3440gr született, 6 hósan 7000gr, 1 évesen 10100gr. Sajna a fogyás nem jó. Mondjuk eddig este tápszert kapott, de már nem nagyon issza meg. Rendesen vacsizik és annyi. A tápszert meg lefekvés előtt kapta. Jó kedvű, vidám kislány. Játszik, szaladgál, sikongat most is. Még egyszer köszönöm mindenkinek a választ, és minden jót mindenkinek.

2010. febr. 24. 16:41
 9/21 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Előfordul, hogy kicsit lassul a növésük. Pl az én fiam 1 évesen 78,5 cm és 8750 gr volt. Most 6 éves 112 cm és 18 kg. Ő a legkisebb a csoportban és szeptemberben iskolába megy:)
2010. febr. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Enyém 1 éves lesz 8-án és pont ekkora.
2010. febr. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!