Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak a játszótéren?

Mit csináljak a játszótéren?

Figyelt kérdés
Tanácsokat szeretnék kérni. A kislányom 15 hónapos és napi szinten járunk játszótérre. Eddig nem voltak problémák, talán mert nem voltak túl sokan. De amióta ilyen jó idő van tele van a játszótér. Én nevelem a lányom, hogy ha nem játszik egy játékkal és más elveszi akkor nem lesz semmi baj kölcsönadjuk, ő is elveheti másét ha nem játszanak vele, mindig viszek különböző játékokat. Ő is hisztis és akaratos de ott vagyok mellette és kezelem ezeket, de a problémám a nagyobb gyerekekkel illetve inkább a szüleikkel van. Nem figyelnek rájuk, kitépik a lányom kezéből a játékot, ellökik, múltkor úgy előzték meg a csúszdán hogy majdnem lelökték( nagy csúszda ha nem vagyok ott 3 métert zuhan). Én rá szólok a gyerekre próbálom megoldani a konfliktust de egyedül nem megy. A szülők a padon beszélgetnek. Kezd iszonyúan nehezemre esni elmenni vele. Pedig igényli, szeret ott lenni de ma délután is 10 percig sírt mert elvettek tőle egy játékot. Én mindig mondom neki hogy adjuk oda másnak is, ne sajátítsa ki de kezd elegem lenni ma már megmondtam egy kislánynak hogy nem az övé a játék ő nem is játszott vele úgyhogy nem adjuk vissza, ott lihegett a nyakamba és minden adandó alkalmat megpróbált kihasználni hogy elvegye, szülő meg nézi ahogy szenvedek. Őszintén nagyon kezd elegem lenni. Érdekes ha normális szülővel van lent gyerek akkor szépen meg tudjuk oldani ezeket a konfliktusokat. Ha valaki volt ilyen helyzetben tudna nekem tanácsot adni, mit csináljak ilyenkor? Máshol is így megy? Van egy barátnőm akinek hasonló korú a kisfia és együtt szoktunk lejárni köztük is megy a kakaskodás, de félszemmel mindig figyelünk rájuk. Egyszerűen nem értem miért nem lehet figyelni a gyerekre. Nem érzem úgy hogy felfújnám, nem féltem túl a lányom, de amikor direkt rádobálják a homokot meg ellökik akkor fel megy a pumpa. A gyerekre szólok rá pedig legszívesebben a szülőre szólnék.
2015. máj. 7. 20:59
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
18-as fuss neki még egyszer én pont amellett vagyok, hogy a szülő igenis álljon a csúszda mellett és lökdösik a gyerekét, ne fülét-farkát behúzva iszkoljon el, hanem igenis ügyeljen a rendre a saját gyereke épsége érdekében. Ő a felnőtt, ő áll ott a gyerekkel a csúszda mellett. A gyerekek igenis tudnak normálisan csúszni, ha van egy kedves, de határozott felnőtt, aki nem hagyja, h durvuljanak. Én nem várom meg, míg elfoglalt anyuka végre hajlandó lesz rászólni a gyerekére, megteszem én magam, ha nem tetszik, majd odajön és közli. Ezt írtam a korábbi hozzászólásaimban, de neked nem jött át, megesik.
2015. máj. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
64%
Megesik, hogy te sem fogtad fel a problémát! Leírtad kb. hogy "nyugodj bele, te vagy a felnőtt és neked kell felügyelned az egész dühöngő, neveletlen gyereksereget"! Miközben nem ez lenne a normális! A kérdezőnek ebből van elege...szóval te aztán megtaláltad a megoldást! :) Taps!
2015. máj. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
67%-os nem érted? Nem akarok az a felnőtt lenni aki felügyeli őket. Ezért írtam hogy nem vagyok óvónéni. Én a saját gyerekemre figyelek őt tanítom és nevelem. Nem másét. Se kedvem se energiám hozzá. Mindenkinek van apukája meg anyukája figyeljen ő rá. De gondolom ezek a szülők is úgy állnak hozzá mint te majd lesz egy balek aki helyette is neveli a gyerekét. Hát az nem én vagyok. Ha neked ez így jó. Egészségedre. Nekem nem.
2015. máj. 8. 20:22
 24/30 anonim ***** válasza:
57%
Na én ma rászóltam egy gyerekre hogy adja vissza amit kivett a lányom kezéből (mi saját játékunk volt rajta a lányom nevével). Erre a gyerek elszalad anyuka és apuka együttesen karöltve 2 méterről nézi és mosolyog... Fél óra múlva odadobta a gyerek a lányom elé a homokozóba a játékot,úgy, hogy felverődött a por a lányom szemébe. Tehát rászólni sincs sok értelme, még ha hallótávolságon belül vannak a szülők mindketten és nézik a gyereket akkor se csinálnak semmit...
2015. máj. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
11%

Hát akkor csináljátok úgy, ahogy akarjátok, szenvedjetek, szenvelegjetek csak, én a megoldást keresem és meg is találom.


Kérdező, ha nem akarsz a más gyerekére figyelni, költözz kertes házba és ott majd lesz a gyerekednek saját homokozója, hintája. Ha ennyire nem tudsz másokkal együtt létezni, akkor maradjatok bent a lakásban . nem kötelező a közös játszótérre lejárni.


Ennyike :) Én kiszálltam, sziasztok.

2015. máj. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
19%
Amilyen a szülő, olyan a gyerek. Van olyan szülő, aki a játszótéri kummunát elég furcsán értelmezi, mert úgy gondolja, hogy bár a másik kezéből nem veszünk ki semmit, de elkérni azért szabad. Szerintem, ha valaki játszik valamivel, akkor nem kellene elkérni a kezéből a játékot egy másik gyereknek, hanem meg kellene várni, míg befejezi. Ez is nevelés. Vannak olyan aranyos értelmes gyerekek is, akikre szintén rá sem néz a szülő, nagyszülő, ezért levadászik magának egy szimpatikus anyukát, mond egy-két bókot, szóval tényleg ügyes, majd folyamatosan produkálja magát és várja a dicséretet a pót-anyukától, minden játékhoz követi kiszemelt ideiglenes családját. A vér szerinti kisgyerek pedig csak néz, hogy bizony valaki lenyúlta az anyukáját a játszótéren. Egyébként a gyerekek konfliktusába állítólag nem ajánlott beleavatkozni, csak amikor már erősen feszítik a húrt, pontosan azért, hogy megtanulják ezeket az interakciókat konfliktushelyzetben. Tehát ha anyuka mindenbe beleszól, akkor a gyerek inkább elkényelmesedik, nem tanul meg a sarkára állni, hiszen volt, aki ezt megtette helyette. A szülőnek szóban kellene ezeket a helyzeteket megbeszélni a gyerekével, ez lenne az alap. A gyerek ez alapján már tudna cselekedni. Nyilván egy 15 hónapos még nem tud magáért kiállni, bár a maga módján némelyiknek sikerül, láttam már olyan totyogót, amelyik a kommunikációt egy nagyobb gyerekkel mindig egy dühös célzott ütéssel kezdte. Ilyen állapotok között egy üres játszótér jobban fejleszti a gyereket, mert szabadon mozoghat, tornászhat a játékokon, nyugodtan homokozhat, mint egy benépesült, ahol állandóan egymást bosszantják a gyerekek, stresszel telik a játék, mert direkt elfoglalják előle a játékot mások, vagy nem hagyják csúszni és lehetne sorolni, ezt csinálják egymással a gyerekek. Vannak gyerekek, akikre hiába szólnak rá a szüleik, semmi foganatja. Talán azért, mert otthon a gyerek egészen más példát lát, mint amit mondanak neki, vagy elvárnak tőle.
2015. máj. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
29%
Húú,jól le lettem pontozva,nem értem miért:/4-es voltam
2015. máj. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

27-es igen sajnos az a város másik része.

4-es én felpontoztalak :).

Utolsó teljesen igazad van errő a pót anyás dologró is tudnék mesélni sajnos. Nagyon sajnálom ezeket a gyerekeket, de egy pár alkalom után rá jöttem hogy a sajátom rovására megy ha Velük foglalkozom. Nem tudom 67%os Szerinted az is tök normális hogy ezek a gyerekek( akik nem tunak viselkedni) kiabálnak a csúszda tetejéről hogy anya, anyucika! És senki nem válaszol? Vagy ilyenkor ia nekem kéne oda menni? Még mindig ugy gondolom hogy mindenkinek a saját gyerekére kell figyelnie. Lehet ugy is beszélgetni hogy fél szemed a gyereken van.

Egyébként azért irtam hogy megvédi magát a lányom mert ő is üt ha bántani akarják. Na de szerintem nem ez a megoldás, minket nem üt meg(volt próbálkozás) otthon nem lát ilyet igy nyilván ez a szituáció hozza ki belőle. Ezt meg nem szeretném. Igy inkább akkor megyünk már amikor ezek nincsenek lent.

2015. máj. 9. 16:19
 29/30 anonim ***** válasza:

Még nem volt mindent elolvasni, de az első oldalt kiolvastam. Bocsássatok meg, még tévesdében élek a számokkal, mert még fiatal vagyok a gyerekvállaláshoz :)


De szerintem d.előtt menjetek a játszóra, aztán délután pedig egy finooom fagyi, egy jó bringázás, vagy galambetetés egy parkban, esetleg ha van tó nálatok is, akkor ott kacsa család ellátása :D ... De egyébként, mondjuk piknikezni is kimehettek parkba is, oda is tudtok vinni néhány játékot, labdát, hasonlókat :)

2015. máj. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
A lányommal ilyen idosen nem is mentunk le, mert felesleges volt. Homokozo nem volt, csúszni nem mert és persze a játszotér kozepén 10-12 éves fiuk fociztak. Hiába szóltam, hogy menjenek arrébb vagy figyeljenek a gyerekekre, meg sem hallották. Ugyhogy egy teljes évet kihagytunk. Nálunk az idosebb korosztállyal (8 év felett) van probléma.
2015. máj. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!