Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak a játszótéren?

Mit csináljak a játszótéren?

Figyelt kérdés
Tanácsokat szeretnék kérni. A kislányom 15 hónapos és napi szinten járunk játszótérre. Eddig nem voltak problémák, talán mert nem voltak túl sokan. De amióta ilyen jó idő van tele van a játszótér. Én nevelem a lányom, hogy ha nem játszik egy játékkal és más elveszi akkor nem lesz semmi baj kölcsönadjuk, ő is elveheti másét ha nem játszanak vele, mindig viszek különböző játékokat. Ő is hisztis és akaratos de ott vagyok mellette és kezelem ezeket, de a problémám a nagyobb gyerekekkel illetve inkább a szüleikkel van. Nem figyelnek rájuk, kitépik a lányom kezéből a játékot, ellökik, múltkor úgy előzték meg a csúszdán hogy majdnem lelökték( nagy csúszda ha nem vagyok ott 3 métert zuhan). Én rá szólok a gyerekre próbálom megoldani a konfliktust de egyedül nem megy. A szülők a padon beszélgetnek. Kezd iszonyúan nehezemre esni elmenni vele. Pedig igényli, szeret ott lenni de ma délután is 10 percig sírt mert elvettek tőle egy játékot. Én mindig mondom neki hogy adjuk oda másnak is, ne sajátítsa ki de kezd elegem lenni ma már megmondtam egy kislánynak hogy nem az övé a játék ő nem is játszott vele úgyhogy nem adjuk vissza, ott lihegett a nyakamba és minden adandó alkalmat megpróbált kihasználni hogy elvegye, szülő meg nézi ahogy szenvedek. Őszintén nagyon kezd elegem lenni. Érdekes ha normális szülővel van lent gyerek akkor szépen meg tudjuk oldani ezeket a konfliktusokat. Ha valaki volt ilyen helyzetben tudna nekem tanácsot adni, mit csináljak ilyenkor? Máshol is így megy? Van egy barátnőm akinek hasonló korú a kisfia és együtt szoktunk lejárni köztük is megy a kakaskodás, de félszemmel mindig figyelünk rájuk. Egyszerűen nem értem miért nem lehet figyelni a gyerekre. Nem érzem úgy hogy felfújnám, nem féltem túl a lányom, de amikor direkt rádobálják a homokot meg ellökik akkor fel megy a pumpa. A gyerekre szólok rá pedig legszívesebben a szülőre szólnék.
2015. máj. 7. 20:59
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
60%

Nem mentünk minden nap játszótérre, bár közel van.


Szerintem nem ér meg ennyit. Inkább sétáljatok, keressetek új helyeket.


Elég heti egyszer játszóterezni. Én nem fogom más gyerekét nevelgetni az anyjuk helyett. Sajnos nálunk sok az önjáró gyerek, akik szülők nélkül randalíroznak...

2015. máj. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
19%
First world problem. Konfliktus a homokozóban, jesszusom :)Ha elvették ,a gyereked meg sír miatta, hát kérd vissza, mit kell ezen ennyit rugózni? A csúszdánál meg állítsd sorba a gyerekeket,és akkor engedd a következőt csúszni, ha az előző már leért... hát te vagy a felnőtt, nem?...ha vmelyik szülőnek ez nem tetszik, majd feláll és szól.
2015. máj. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

1-es köszönöm. Lehet ez lesz csak sajnos panelben lakunk még erkély sincs én is szeretek a levegőn lenni meg ő is. De lehet inkább sétálni fogunk.

2.es nem kötelező válaszolni, igen nekem most ez a problémám, vissza kérem nem engedem hogy megelőzzék de már elegem van abból hogy más gyerekét nevelgessem. Tanácsot kértem nem kioktatást.

2015. máj. 7. 21:15
 4/30 anonim ***** válasza:
69%

Valamilyen szintem egyetértek a 2-esel,bár szerintem nem reagálod túl a dolgot,szerintem is nagyon idegesítő tud lenni ez.Nálunk a következőképp néz ki a játszóterezés(nálunk is vannak ilyen szülők,nem is egy):

A férjem ül a padon ringatja,szórakoztatja a négy hónapos kislányunkat,

a nyolc éves lányom beszélget,görkorizik,biciklizik stb. a barátnőivel.

Én futok a 2,5 és a 4,5 éves lányaim után és ilyenkor mi is összefutunk egy-két kisgyerekkel,akikre senki nem figyel,de én simán megnevelem őket(főleg a "játszóteres" idegállapotomba:D),volt,hogy a homokozóban egy "kis"fiú(az a "négyévesen 30 kg"kategóriás)elkezdte lapáttal ütni a lányom fejét,simán rácsaptam a kezére,elvettem tőle a lapátot és teljesen normálisan meg mondtam neki,hogy ne csinálja és el is magyaráztam neki,hogy miért,kicsit meglepődött,de soha többet nem nyúlt a gyerekeimhez.

A másik ilyen eset,mikor egy másik kisfiú épp nagyon mérges volt,kivette a lányom szájából a cumiját és átdobta a kerítésen,megfogtam a nagyon kedves fiatalembert,átraktam a kerítésen és megmondtam neki,hogy hozza már vissza legyen szíves a lányom kedvenc cumiját amit csak úgy elhajított,ő is meglepődött,de szó nélkül visszahozta,én meg szépen visszaemeltem a játszótérre,kedves "anyuka" persze semmit nem vett észre az egészből.

Hát ezek voltak a "durvább eseteink,de például a csúszdánál mindig én nevelem az összes gyereket,hogy csak szép sorba,óvatosan stb.,ha kell simán fel emelem a hangomat is,nem teszek különbséget mások és a saját gyerekeim között,nyugodtan tedd ezt te is,ha valamelyik anyukának nem tetszik,mond meg neki,hogy ha már ő nem neveli,legalább te megcsinálod:)

4 (leány)gyermekes anyuka,aki utálja a játszóteret:D

2015. máj. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm :D

Eddig szerettem lejárni, én mindig meg próbálom megoldani a konfliktusokat, de hogy neveljem így hogy azt látja hogy másnak szabad. A csúszdás lelökős esetnél én is megfogtam a kisfiú vállát kicsit erősebben és megmondtam neki hogy nem ő jön és így nem viselkedünk, de kezd elegem lenni. Délelőtt még jó (mert elvétve van csak egy két gyerek normálisabb szülővel) de délután katasztrófa. Nem baj majd elmegyünk sétálni. Most már legalább én is utálom a játszóteret. A kedvencem amikor befoglalják a csúszdát és nem érdekli őt mit mondasz csak csücsül a tetején hogy még véletlenül se használhassa más.

2015. máj. 7. 22:03
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Én is találkozom ilyen esettel, anyuci kávézgat a padon, a 4 évese meg elveszi a 15 hónapostól a labdát, ha egyszer előfordul csak visszaveszem a gyerektől, de ha rendszeres, bizony rá kell szólni a szülőre, hogy figyeljen a gyerekére, azért van ott. Keress másik játszóteret és felváltva menjetek több helyre.
2015. máj. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Nincs a környéken másik játszótér? Mi annak idején átszoktunk a 3 percre lévő játszótérről a 10 percre lévőre, mert oda normálisabb szülők jártak.

Nálunk az egyik anyuka nemigen szólt rá a gyerekére, viszont ha egy másik anyuka (nagyon kedvesen és szépen) rászólt, akkor azt nagyon kiosztotta, hogy ne szóljon rá az ő gyerekére.

Egy barátnőm sem bírja, ha más szól rá az ő gyerekére, de legalább ő megteszi. Cserébe ő se szól rá más gyerekére, ha az rosszalkodik, pl. szórja a homokot, akkor odamegy a szülőjéhez hogy "Ne haragudj, de a gyereked szórja a homokot, légyszíves szólj rá."

2015. máj. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Menjetek délelőtt játszótérre, mert akkor a nagyobbacskák oviban-suliban vannak.

Délután pedig menjetek intézkedni, boltba, sétálni, mittomén.

Sajnos nem fogod tudni ezt máshogy megoldani, mint elkerülni.

2015. máj. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, amúgy nálunk így eloszlott valahogy a korosztály, van egy csomó játszótér a közelben, és volt, ahova csak picik jártak, volt,ahova nagyobbak.
2015. máj. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
De van egy pár. Kettőre szoktunk járni, az egyiken volt a csúszdáról lelökős, a másikon meg a kezéből kitépős gyerek. Lehet keresünk egy harmadikat vagy egy negyediket. Köszönöm a válaszokat lehet hogy szólni fogok a szülőnek is ha látom hogy ott áll mellettünk.
2015. máj. 7. 22:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!