Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak a játszótéren?

Mit csináljak a játszótéren?

Figyelt kérdés
Tanácsokat szeretnék kérni. A kislányom 15 hónapos és napi szinten járunk játszótérre. Eddig nem voltak problémák, talán mert nem voltak túl sokan. De amióta ilyen jó idő van tele van a játszótér. Én nevelem a lányom, hogy ha nem játszik egy játékkal és más elveszi akkor nem lesz semmi baj kölcsönadjuk, ő is elveheti másét ha nem játszanak vele, mindig viszek különböző játékokat. Ő is hisztis és akaratos de ott vagyok mellette és kezelem ezeket, de a problémám a nagyobb gyerekekkel illetve inkább a szüleikkel van. Nem figyelnek rájuk, kitépik a lányom kezéből a játékot, ellökik, múltkor úgy előzték meg a csúszdán hogy majdnem lelökték( nagy csúszda ha nem vagyok ott 3 métert zuhan). Én rá szólok a gyerekre próbálom megoldani a konfliktust de egyedül nem megy. A szülők a padon beszélgetnek. Kezd iszonyúan nehezemre esni elmenni vele. Pedig igényli, szeret ott lenni de ma délután is 10 percig sírt mert elvettek tőle egy játékot. Én mindig mondom neki hogy adjuk oda másnak is, ne sajátítsa ki de kezd elegem lenni ma már megmondtam egy kislánynak hogy nem az övé a játék ő nem is játszott vele úgyhogy nem adjuk vissza, ott lihegett a nyakamba és minden adandó alkalmat megpróbált kihasználni hogy elvegye, szülő meg nézi ahogy szenvedek. Őszintén nagyon kezd elegem lenni. Érdekes ha normális szülővel van lent gyerek akkor szépen meg tudjuk oldani ezeket a konfliktusokat. Ha valaki volt ilyen helyzetben tudna nekem tanácsot adni, mit csináljak ilyenkor? Máshol is így megy? Van egy barátnőm akinek hasonló korú a kisfia és együtt szoktunk lejárni köztük is megy a kakaskodás, de félszemmel mindig figyelünk rájuk. Egyszerűen nem értem miért nem lehet figyelni a gyerekre. Nem érzem úgy hogy felfújnám, nem féltem túl a lányom, de amikor direkt rádobálják a homokot meg ellökik akkor fel megy a pumpa. A gyerekre szólok rá pedig legszívesebben a szülőre szólnék.
2015. máj. 7. 20:59
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Délelőtt mindig a kis játszótérre járunk ami közelebb is van. Akkor nincs ilyen probléma. A délutánt kell valahogy megoldani.
2015. máj. 7. 22:29
 12/30 anonim ***** válasza:
81%
A kérdést akár én is írhattam volna szó szerint :) Evidens módon a gyerekem kezéből ne vegyen ki senki semmit. De vannak gyerekek, akik még az én kezemből is ki akarnak venni dolgokat, mert én is együtt játszom a gyerekemmel, korából adódóan is, bár az enyém idősebb már. Ebből következik, hogy a játszótérre nem azért megyünk, hogy más gyerekét pesztonkáljam és neveljem, hanem hogy a saját gyerekem jól érezze magát, míg kint van velem. Az elején még csináltam, de ezzel a gyerekemtől vettem el az értékes időt és már nagyon elegem lett a sok kötözködő gyerekből. Úgyhogy eszemben sincs mások gyerekére felügyelni, nevelni. Ha valamit elvesznek, visszaveszem. Ha valamivel nem játszunk, azt el lehet kérni. A helyes szocializációt a gyerekem úgy tűnik nem a játszótéren fogja megtanulni szerencsére, úgyhogy ha üres játszótéren játszunk inkább, akkor sem veszít semmit. Soha nem is érzett hajlandóságot másokba belekötni, sajnálom is, hogy olyan szívesen labdázna, játszana másokkal, de a gyerekek jó része képtelen rendesen játszani a másikkal. A közös labdázást sem bírják, inkább elrúgják a labdánkat, hogy egyedül játszanak vele. Rombolják a másik homokvárát, szórják direkt a homokot, keresztbeállnak, keresztbeülnek, kioktatnak. Vannak gyerekes csíntevések, de ezek a dolgok már állandósultak a játszótéren, hogy már ott keresztbe akarnak tenni egymásnak a gyerekek. Pontosan, mint amit a felnőttektől látnak, hallanak szerintem.
2015. máj. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
85%

most gonosznak fogtok gondolni, de engem már nem érdekel más gyerek lelkivilága. a gyerekemet megvédem ha kell... ha kiveszik a kezéből és nem tudja megoldani a szitut akkor én is kiveszem a másik kezéből egy bocsi, de a miénk és a gyerekem játszik vele címszóval és el van intézve.

én egyébként soha nem mondtam olyat a gyerekemnek, hogy ha valaki nem játszik a játékával akkor elveheti. ez nem jó, mert könnyen te leszel a bunkó szülő ;) ha valamit nagyon meg akart nézni akkor megkerestük az anyukát és együtt megkérdeztük, de ritkán volt ilyen, főleg ilyen pici korában, akkor inkább kikaptam valami hasonlót a szatyorból és máris az volt az érdekes... :)

mi is délelőtt jártunk míg pici volt, értelemszerűen a nagyok olyankor oviban vannak, kevesebb a konfliktus.

én is sokszor felhúztam magam a háttal álló szülőkön, már nem foglalkozom velük, te se tedd, mert veszett fejsze nyele...

2015. máj. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
52%

En is igy voltam ezzel, mikor a lanyom 15-18 honapos volt. Tanitgattam/mindenre. Hogy kell felmenni a csuszdan, es lecsuszni. Es leulni ra, nem allva, hasalva lecsuszni, nem a csuszka reszen felmenni stb. K.va nehez ezt ugy, hogy kozben a gyerekem latja a "jo peldat" a tobbi gyerektol. :)


En is utalom, hogy a nagyok le se szarjak a kicsiket! Es persze ok mar nagyok, igy anyuka nincs a seggeben, mint mi a kicsiknek, igy nem is latja. Hidd el, ha a tied 4 eves lesz, te sem fogsz a nyomaban jarni, sokmindent te sem fogsz eszre venni, hogy mit csinal. A megosztas dolgon jot nevettem. Tavaly nyaron volt akkora a lanyom, mint a tied lehet most. Megosztas? Ha valaki csak ranezett az o dolagara, mar sirt :D Meg sem probaltam meggyozni mar! Ez majd valtozik naluk. Addig igen, ami a tietek a tietek! Ha a nagyobb gyerek elveszi vedd vissza, hogy az a tietek!


Nem ertek egyek a 2. valaszoloval! Hogy a kerdezo allitsa sorba a gyerekeket a csuszdanal??? Mar elnezest de ha nem forgalomiranyiro, akkor nem hiszem, hogy nagy kedve lenne ehhez! En sem tennem! Nevelje meg mindenki a gyereket, hogy vigyazzon a kicsire! Ennyit szolnek a nagygyereknek! Hidd el a felnott szava a legtobb gyereknel azert meg er valamit, es talan nem fogja utana felre lokni a gyereked! Amugy en is azert nyomultam meg a masfel eves seggeben, mert ha ott voltam "erdekes modon" nem akartak megelozni, felre lokni!


A kerdes, hogy mennyire vagy beszolos tipus. Az irasodbol (sajnos) nem vagy az. Sajnos en sem ;) Pedig akkor ilyen esetben a gyerektol megkerdeznem, hogy hol is van az anyukaja??? A te esetedben azonban keresnek egy kevesbe zsufolt jatszot. Nektek meg egesz kicsi is eleg, a lanyod meg ugysem erdeklik a gyerekek, inkabb gondolom veled jatszik, vagy magaban.

2015. máj. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
84%

A játékokra írd fel alkoholos filccel a gyerek monogramját, ez alap. Én el szoktam tenni amivel játszunk, ha látom, hogy nem fogom visszakapni...

Sajnos velünk is volt olyan,h abban a pillanatban ahogy leraktam a földre a kismotort már pattant is rá egy gyerek és vagy fél órát kerestem mikor indultunk haza.

Az a baj,h sok szülő nem visz semmit és akkor persze, hogy a te cuccaidra cuppannak rá. Pedig ugye az lenne a normális, hogy mindenki visz valamit és akkor cserélgetnek, mert ugye a másiké mindig érdekesebb.

Sajnos nem tudsz semmit se tenni, még kutyasétáltatásnál is ez van, nemhogy a játszótéren! Ha viszek egy labdát akkor tuti ellopja egy másik kutya, a gazdája meg telefonál v pletykál, észre se veszi. Aztán ha nagy nehezen vissza is kapjuk akkor szanaszét rágva...

2015. máj. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

:D igazatok van. Nálunk működik a kis játszótéren hogy ami kint van és nem játszanak vele az közös. Más is használja a mienket mi is a másét. De ma egy olyan játékot nézett meg a kislányom ami nem az övé volt, de nem is a kislányé aki kiakarta tépni a kezéből. Így csak annyit mondtam neki hogy nem játszottál vele mi megnézzük de visszaadjuk majd. De a nyomomban volt folyamatosan hogy neki kell. Az apja meg ott állt mellettünk. Lehet kicsit tökösebb leszek és szólni fogok ilyenkor a szülőnek hogy segítsen megoldani. A nagyobb játszótér ilyen szempontból még rosszabb.

Tényleg köszönöm a sok hasznos választ. Délután inkább kerülni fogjuk a játszóteret ha sokan vannak, nekem erre nincs energiám.

Nem vagyok se bölcsődei gondozó se óvónő hogy nekem kelljen őket nevelni és sorba állítani a csúszdán.

2015. máj. 7. 23:15
 17/30 anonim ***** válasza:
32%

Akkor ne állítsd őket sorba. Nekem mindegy. Csak majd ne csodálkozz, hogy amíg te csúsztatod le a picit szép óvatosan, egy másik gyerek teljes sebességgel utánacsúszik és gyakorlatilag belecsapódik a te gyerekedbe.


Tudom, hogy nincs türelmed, de ez az óvintézkedés a te gyerekedért is van.

Az oké, hogy elmentek más játszóra, de milyen példát mutatsz a gyerekednek? Hogy mindig meneküljön el, mindig mindent nyeljen le, kushadjon? Vagy inkább próbálja kézbe venni a helyzetet és megoldást keresni, nem? Meg kiállni az érdekeiért. Én az utóbbit próbálom.

2015. máj. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
75%
2.! Akkor te is az a "lesz.rom" szülő vagy, aki a padon pletyizik. Mi olyan bonyolult abban, hogy figyeljünk a saját gyerekünkre, és neveljük? Nem másnak kell, hanem nekünk! Sokan beeresztik a kölköket mint egy állatkertbe, majd 2-3 óra múlva nyakon csípik, hogy irány haza. Ez nem ovi, hogy beadják azt' jóvan, majd valaki felügyel! Én azt gondoltam, hogy normális az hogy ott állsz/ülsz a gyerekeddel! Kérdező, merre laktok?
2015. máj. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Utolsó teljesen egyetértek veled.

Rávilágitottatok hogy ez egy felesleges konfliktus forrás, ezért is fogunk inkább sétálni délután. Nem ettől lesz tutyi mutyi a gyerekem. Sőt ő már most megvédi magát. Tudom kezelni a konfliktusokat, de feleslegesen nem keresem.

Kispesten lakunk.

2015. máj. 8. 13:31
 20/30 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! :( De kár...mi meg Újpesten!
2015. máj. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!