Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5-6 éves gyermekeddel hogy...

5-6 éves gyermekeddel hogy telik a délután?

Figyelt kérdés
Mit csináltok óvoda után ?
2015. ápr. 13. 21:06
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Homokozik, biciklizik, legózik, kisautókkal játszik. 6 éves fiú.
2015. ápr. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Van egy ket eves ocse is. Negyed 4re megyunk erte (addigra kel fel a kicsi). Kb. fel ora seta/ rollizas, mire hazaerunk, nagyon ritkan megyunk boltba, mert az elelmiszereket rendelunk, vagy ami hianyzik, azt meg delelott megvesszuk. Ahogy hazaerunk, az az elso, hogy eszik, fott etelt kap, amit mi ebedeltunk. Utana vagy az udvaron jatszunk, vagy bent vagyunk. Mindig ott vagyok en is, mert a kicsi megy a batyja utan, de ot meg nem hagyom egyedul. Odakint homokozunk vagy trambulinozunk, most kapott ra a tollaslabdara. Sokszor atjonnek a szomszedfiuk (negy fiu+ az en kettom, eleg buli szokott lenni). Odabent (a lakasba nem szoktak atjonni) legozunk, epitunk valamit a dinoknak vagy festunk (azt nagyon szeret, es az ocset is erdekli). Zenet szoktunk hallgatni, nem vagyunk nagy mesenezosok. 6 korul jon meg Apa, fel 7 korul vacsi (hideget eszunk, mert a ferjem eszik rendesen a varosban). 7kor furdes, fel8kor irany az agy. A furdes mindig nagyon elhuzodik, hatalmas jatekok vannak a kadban. Kulon szobaban vannak a fiuk, en altatom a kicsit, Apa a nagyot, meset olvasunk (mind a kettonek, vagy fejbol meselunk). Aztan csend es nyugalom.... Jon a romeltakaritas! :) Es masnap kezdodik elolrol... nem cserelnek senkivel! :)
2015. ápr. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
6 éves kisfiam van. Egyik nap 6-ra másik nap 9-re megyek dolgozni. (8órás műszak). Kisfiam már nem alszik délután. Így 14-kor jövünk is haza (dajka vagyok az ovijában), megyünk a játszótérre,sétálni most hogy már ilyen jó idők vannak. 2,5-3 órát odavagyunk. Hazajövünk, mesézünk, játszunk, közben elkészítem a vacsit, fél 8-kor fürdetem, fél 9-kor már alszik. Ha 9-re megyünk, akkor is ugyan ez, de nem megyünk játszózni. Esetleg a ház előtt maradunk egy fél órácskát, ha van kedve. nem nagyon van hozzá kedve, mert unja magát. Nem az az örjöngős, rohangálós gyerek, mint a többi panel gyerkőc. Őt nem köti le, hogy csak rohangálnak a járdán.
2015. ápr. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
mindig máshogy... 4re megyek érte, utána sétálunk, játszóterezünk, biciklizünk, vagy ha nincs jó idő hazajövünk és itthon játszunk. aztán vacsit készítek, fürdünk, vacsorázunk, stb :)
2015. ápr. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
En egyre megyek erte, noha mar nem alszik delutan, ha hazaerunk van kb egy ora csendes piheno. Ebedet eszik az oviban. Pihi utan jatszunk, lego, kirako, tegnap festettunk, mindig kitalal vmit. Ha jo ido van kimegyunk a levegore. Ha nyomi napunk van, akkor megnezunk par meset vagy filmet. 6kor vacsi, aztan furdes, mese, alvas. Heti egy uszas van, es egy kuzdosport edzes. Ot es fel eves fiu.
2015. ápr. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Fél öt körül ért haza vele a feleségem, én is akkor érkeztem, és átöltözve kinn kertészkedtem. Kint maradt velem (5 és fél éves és fiú), hogy anya nyugodtan főzhesse a vacsorát. Először a macskával játszott vagy 10 percet. Aztán egy kis dömperrel földet szállított a hátsókertből a ház előtti rózsakertbe - vagy 8 kör. Aztán, amikor a fákat locsoltam, a kitányérozott fa körül összegyűlt vízbe dobált diónyi földgöröngyöket, és nézte, hogyan nedvesednek át, és olvadnak szét. Egy kis fadarabbal is kevergette. Később a tulipánokat locsoltuk meg együtt, ő a saját kis-locsolójával. Aztán gyűjtött pát lehullott gubacsot, és a szalonnasütőnél azt jatszotta, mintha autók lennének, és összeütközve darabokra hullanának. Majd futkároztunk, bújócskáztunk a kertben. Hintázás közben jött rá a kakálás, akkor becsekkoltunk a házba. Kakálás után a Nagyit üdvözölte, és csicsergett vele pár percet, majd megfürdettem.

Aztán felment a szobájába és kisautóztünk Matchboxokkal. Amikor lementem segíteni teríteni, akkor kérte, hogy számítógépes játékkal még öt percet játszana vacsoráig.

Megengedtem. Vacsora után még a "Vízcseppmester" c. rajzfimet megnézte, és az anyjával elvonult aludni.

2015. ápr. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Játszótér, otthoni játék. Ha nem érek rá, akkor nekem házi munka, neki otthoni játék. Ez lehet konkrétan bármi, pl legózás, babázás, rajzolás, fogtündérnek ajndékkészítés (saját feje után...), bunkizás, üvegmatricázás vagy épp nekem segítés... Ha meg különtornára megyünk, utána már csak fürdés, vacsi, meseolvasás, alvás.
2015. ápr. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5,5 éves fiam van

heti két úszás nap van,ez fix.hétfő,szerda,péntekből két nap,attól függ.én nem dolgozok minden nap,mert 12 órázom,éjszakázom is.a nappalost kivéve én megyek érte az oviba négy órakor.ha éjszakás vagyok aznap,akkor nem megyünk sehova,max bolt,ha nem volt időm napközben,vagy kell valami,jövünk haza.kicsit játszunk,aztán én készülődök,17.45-kor indulok dolgozni.éjszakás után vagy pihenőnapon szintén négykor megyek érte.ha úszás nap van,jövünk haza,fél hatig játék,akkor indulunk,fél nyolckor hazaérünk,gyors zuhany,vacsora,fogmosás,mese és fél kilencre már alszik.ha nincs úszás nap,akkor vagy átmegyünk a barátjához,vagy ők jönnek, hozzánk,akkor fél nyolcig játék,akkor jövünk haza,vagy akkor mennek el.utána fürdés,mese,fogmosás,alvás.ha nappalos vagyok,akkor az apja hozza el,én negyed nyolcra érek haza este.akkor csak egy óránk van együtt.hétvégén mindig van valami program.múlt héten vasárnap bábszínházban voltunk,előtte moziban,jövő héten céges családi napra megyünk,május elején meg négy napra elutazunk Egerbe Tesómmal és a vele egykorú Uncsitesóval.

Amikor már jó idő van,sokat biciklizünk,a közelben van egy erdő,oda szoktunk kimenni,ott van egy nagyon jó játszótér is,de a közeli játszótérre is szoktunk menni.Nagyon szeret csavarogni,de a legjobban a barátjával szeret lenni.

2015. ápr. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Oké mindent értek. Bár nem, nem mindent, mert azt nem értem, hogy egy KÉRDÉST hogy lehet lepontozni. Viszont ezen sem csodáékozom, ismerve a gyk látogatóinak különböző fajtáit.


Azért azt vicces elképzelni, hogy egy 150 centis felnőtt nő mondjuk gyerekülésben utazik vagy pláne abban vezet. Biztos biztonságos, de azért vicces is. Merthogy az ő 150 centije pont ugyanolyan, mint egy gyerek 150 centije.

2015. ápr. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, asszem kávéznom kéne, mert ezt egy másik kérdéshez szántam :)))) Elnézést!!! :))
2015. ápr. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!