Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki hol dolgozik, hogy meg...

Ki hol dolgozik, hogy meg tudja oldani a gyerkőc oviból elhozatatlát délután?

Figyelt kérdés

Férjem ép.iparban van, kiszámíthatatlan, hogy mikor érne oda, de amúgy szinte sose végez 18h előtt. :-(

Segítségünk nincs, nekem meg csak kereskedelmi végzettségem van, amiben az alap, hogy18- 20hig van a munkaidő.

Egyszerűen már tök kivagyok!



2015. febr. 4. 15:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
47%
Szerezz egy másik végzettséget!
2015. febr. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
98%

Én pld. átmentem a versenyszférából a közszférába (fele fizetésért) hogy a gyereket tudjuk hozni-vinni.

Egyik anyuka egyedül neveli két lányát, két műszakban dolgozik mellette. Ezért két bébisittert vesz igénybe, akik hozzák-viszik a lányokat a suliba. 800 Ft-os órabérért, és addig maradnak (felváltva, nem egyszerre!!) amíg anyuka haza nem ér.

2015. febr. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszi.

Nem annyira a kérdésre válaszoltál. :-P

2015. febr. 4. 15:15
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez még évek múlva lesz aktuális, de én sem tudom, mi lesz. Ha a páromnak marad a melója, meg nekem is, akkor mi is bajban leszünk. Nekem olyan irodai munkám van, hogy napi 9 órát bent kell lennem, tehát vagy én viszem, vagy én megyek érte. A párom melója viszont teljesen kaotikus, van, hogy 4 órát dolgozik, van, hogy 12-t, van, hogy 24-et, van, hogy 3 napot is otthon van, úgyhogy erre nem lehet építeni.

Valószínűleg az lesz, hogy átkérem magam 6 órába majd... Nem lesz egyszerű!

Ez csak terv, de csak így tudjuk majd megoldani.

Ez se igazán válasz, de talán...


(Segítségünk nincs...)

2015. febr. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%

De a kérdésre válaszoltam... :D

1.) Leírtam, hogy én váltottam munkahelyet (szakmát is!)

2.) Leírtam, hogy egy anyuka hogy oldotta meg, szintén családi segítség nélkül a lányai elhozatalát..

2015. febr. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%

A kérdező kommentje nekem szól (1. vagyok). Pedig

neked csak az megoldás, ha pályát váltasz, mivel segítséged nincs.

2015. febr. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%

Jah, mondjuk nekem is szólhatott volna, végül is nem konkrétumokkal írtam le, nálunk hogy van, csak nagyvonalakban.

Egyébként a szakmaváltás az én válaszomban is benne volt.. Pedig utálom az új szakmámat, fizetni is rosszul fizet, de a gyerek az első.

2015. febr. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
70%

Nekünk sincs segítségünk, főállásban dolgozunk mindketten kisebb magyarországi létszámú multi hátterű cégnél. Apa visz minket reggel oviba, utána engem dolgozni. Fél nyolcra itt vagyok, négykor lépek. Manapság egyébként egyre több a részmunkaidős állás, nagyon sok anyuka így dolgozik, főleg a több a gyerek és apa jól keres...


Ha 18-20 óráig tart a napi munkaidőd, akkor vagy tök későn kezdesz vagy nem mindennap dolgozol. Így más anyukákkal összefogva esetleg meg tudnátok oldani az elhozatalt, egyszer a másik anyuka megy értük, egyszer te.

2015. febr. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
A sógornőm van ilyen helyzetben, ő úgy kérte a beosztását, hogy el tudjon menni a gyerekért. Rendesek voltak, megoldották. Volt olyan is, hogy másik munkahelyre került, akkor én hoztam el a gyereket, ha nem végzett. Esetleg rokon, barátnő nincs a közelben, aki segítene?
2015. febr. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Persze, én is tudom, hogy váltanom kell, épp erre vagyok kivi, hogy ki-hol hogy állja meg a helyét.

Meg hogy ötletet gyűjtsek...

2015. febr. 4. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!