Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki hol dolgozik, hogy meg...

Ki hol dolgozik, hogy meg tudja oldani a gyerkőc oviból elhozatatlát délután?

Figyelt kérdés

Férjem ép.iparban van, kiszámíthatatlan, hogy mikor érne oda, de amúgy szinte sose végez 18h előtt. :-(

Segítségünk nincs, nekem meg csak kereskedelmi végzettségem van, amiben az alap, hogy18- 20hig van a munkaidő.

Egyszerűen már tök kivagyok!



2015. febr. 4. 15:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
9-es vagyok. Gyógypedagógiai asszisztensként dolgozom egy iskolában 8-16-ig. A fizetés elég karcsú, de a szünetekben is többet tudok a gyerekekkel lenni.
2015. febr. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Férjem informatikus, nincs fix munkaideje, csak az a lényeg hogy a munka kész legyen. Tud itthonról is dolgozni. Lényegében bármikor tud menni a gyerekért, ha nincs megbeszélés. Persze utána éjjel fent kell maradnia vagy hajnalban kelnie dolgozni.


Én ügyfélszolgálaton dolgozok, a nyitva tartásunk heti 3x 8:30-16:00, heti 2x 8:30-18:00. A rövid napokon én megyek a gyerekért, a hosszú napokon a férjem.

2015. febr. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Harmadik éve vergődünk ezzel, igazán stresszes, és kínos állandóan megkérni valakit.

Elegem van belőle.

A gyereknek is tök gáz, sose tudja ki megy érte...áh.

Lgyszi konkrét munkát írjatok, ne azt, hogy ki kit kért meg, meg hogy óldja fg.

Én szeretném megoldani, nem mindig másra támaszkodni.

2015. febr. 4. 15:38
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Sokfélét kipróbáltunk az évek alatt (több körben lettel ovisok a gyerekek).

Voltam vasútnál művezető, 6-ra jártam, a férjem később kezdett. Ő vitte, én hoztam. Ez Pesten volt.

Aztán postán dolgoztam helyben, később közeli településen. Ez már vidéken volt. Férjem járt 6-ra, 2-kor végzett, én 1/2 8-ra jártam, minimum fél 5-ig benn voltam. Én vittem, ő hozta a gyerekeket.


Most viszont kakiban vagyunk. Férjem ugyanúgy 6-ra jár, de annyi a munka, hogy sosem tudja, mikor ér haza. Így vinni tuti, hogy nem tudja, hozni meg vagy-vagy.

Engem másik, messzebbi postára helyeztek volna gyes után (újabb babák), ahová nincs rendesen tömegközlekedés, autóval meg pokoli drága. Kiléptem. Most főállású anya vagyok, és 2. éve idősgondozást tanulok. Ha munkába állnék, korán kellene kezdeni, és 12 órás a műszak, de nem minden nap kellene menni. A szolis napokon a férjemnek muszáj lenne időben hazajönni, és persze reggelente késne legalább egy órát.


Azon gondolkodunk, hogy meg sem éri. Segítség nincs, külterületen élünk, szeretünk itt, nem akarunk költözni, de ide még a bébiszitter sem jön ki. Ráadásul a férjem túlóráiból több a bevétel, amint amit én keresnék.


Arra jutottunk, hogy maradok itthon. Anyagilag is jobb a túlórái miatt, el is várja a cég, szóval muszáj is teljesítenie. De legalább megfizetik és szereti is csinálni. Én meg ellátnám továbbra is a háztartást, művelném a kertet, állatokat tartanánk, és maximum napi 4 órában helyben házigondozást vállalnék.

2015. febr. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
82%
Nézz szét a MÁV állások között. Az irodai munkáknál biztosan törzsidő van, rugalmas a fennmaradó óra, lehet vele sakkozni.
2015. febr. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Bankban dolgozom a központban (tehát nem fiókban), figyelembe veszik, hogy időre el kell mennem. De más dolgozóknak is, nemre való tekintet nélkül.

Ahol váltásban mennek a szülők, ott annyit kértek, hogy jelezze a dolgozó, hogy melyik nap menne el korábban és akkor másik nap maradjon tovább kicsit.

2015. febr. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
A férjem multinál dolgozik, háromnegyed 6-ra ér haza. Én ügyvéd vagyok, úgy alakítom a napomat, hogy tudjak menni a fiunkért. Ha nem megy, akkor a nagyszülők segítenek.
2015. febr. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Közalkalmazott vagyok, 8-16-ig dolgozom, középfokú pénzügyi végzettségem van.
2015. febr. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Szupereket írtatok!! :-)

Köszönöm mindenkinek!!

2015. febr. 6. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!