Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves gyereketek ha nem...

2,5 éves gyereketek ha nem akar délután aludni, mit csináltok?

Figyelt kérdés

Szinte állandósult, hogy 1-1,5 óra küzdés után valahogy csak bealszik, én addigra már olyan feszült vagyok hogy erőt kell vegyek a lehiggadásra.

Természetesen későn alszik el, későn kel és este nem akar időben ágyba menni vagy hamarosan felkel éjjel (éjfél előtt). Kisebb testvére van, akihez alkalmazkodni kell, a délutáni alvásban, mivel egy szobában vannak van, hogy 2-3x felkelti szegényt.

Hiába van meg a szokásos rutin, ő kikel az ágyából és játszik,sziránázik, mászkál a lakásban.



2015. jan. 29. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:

szia. nekem 2éves lesz jövöhéten a lányom és 8hónapos a fiam. szintén egy szobába vannak.. és nálunk is van hogy egész nap pörög és ha jön az alvás akkor még ráhúz a játékkal meg egyéb dolgokkal hogy bármit csinálok hiába aludni. sőt a testvérét se haggya felkelti -és mivel már a kicsi is tud közlekedve menni és mászni igy együtt tombolnak :D

de eltelik kb. fél óra hagyom játszani őket és akkor megpróbálom a mi ágyunkon elaltatni egyszerre a kettőt. igy bevállik :)

2015. jan. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Az enyém novemberben volt 2,5.

Hát én nem küzdök vele. Ha nem alszik el fél órán belül, akkor nem alszik. Este 8 helyett fél nyolckor teszem le legfeljebb.

(Nekem ő a kisebb.)

2015. jan. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2 éves a fiam, kb 4-5 hónapja nem alszik délután.

Bármit csinálunk, egyszerűen nem akar.

Próbáltunk vele lefeküdni, akkor sem.

Ő is későn fekszik, 9-1/2 10 körül és 9-ig alszik.

Én is ilyen voltam anno, bölcsiben sem aludtam.

2015. jan. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Nem érdemes erőltetni.Majd 8 kor lefekteted és akkor reggelig alszik.A lányom is ilyen volt,az oviban sem aludt soha(még kiscsoportban sem).

Neki kevesebb az alvásigénye.

2015. jan. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én sose erőlködtem, stresszeltem ezen, ha nem alszik, hát nem alszik.

Mondjuk nekem annyiból szerencsém van, hogy a lányom még a rácsos kiságyában alszik (1 hónappal múlt 2 éves). Beteszem délután, egyet mesélek, aztán szép álmokat kívánok és ott hagyom.

Ha elalszik jó, ha nem és csak beszélget, szórakozik, matat, azt se bánom, én bizony ki nem veszem 2 óra hosszat onnan :))

Ha lecserélem a rácsos ágyat simára, már biztos nem lesz ilyen jó dolgom, mert akkor tuti ki fog mászkálni.

amúgy az enyém is kb. 1 hónapja kezdte, hogy heti 1-2 alkalommal nem alszik délután pedig iszonyatosan sokat mozog, még most télen is kint vagyunk 2-3 órát és mégis ilyen.

Vannak kevés alvásigényű gyerekek, az enyém is ilyen volt a kezdetektől.

2015. jan. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem 10hónapos volt a lányom mikor kimászott a rácsosból. vettem utazó ágyat azon is kimászott. igy maradt a sima ágy és a mászkálása :)
2015. jan. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én kislányom se alszik már délután 2 éves kora óta, hiába küzdöttem az altatással akár 1 órát. Így feladtam. Este 9től reggel 8-9ig alszik.
2015. febr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nem szeretne aludni, miért kell erőltetni??????

Nem igényli, nem akar, minek ráerőltetni ezt a berögzült szokást??

Soha életemben nem aludtam délután és eember vagyok. Semmi gond nem volt velem soha.

2015. nov. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!