Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kisfiam nem akar...

2,5 éves kisfiam nem akar délután aludni. Szerintetek érdemes erőltetni?

Figyelt kérdés

Ha nem alszik, estére kezelhetetlenné válik. Ha nincs kedve ebéd után aludni, nagyon nagy küzdelmek árán tudom ágyba dugni, de az is előfordul, hogy nem sikerül.

Ma pl délelőtt nagyot sétáltunk, jól elfáradt, ebédeltünk, aztán picit még engedtem játszani, amíg a kistesója még ébren volt. Kistesó elaludt, bementünk a szobájába, meséltem neki, aztán (ahogy máskor is), mondtam neki, hogy most már aludjon. Ezután másfél órán keresztül kínlódtunk, mindent megpróbáltam, de nem volt hajlandó lefeküdni. Végül otthagytam, hátha elalszik egyedül. Mire visszamentem, átment a kistesója szobájába és az összes szekrényt szép csendben kipakolta :( Azt hittem, felrobbanok.

Ha hagyom, hogy ne aludjon, akkor az a baj. Ha nem hagyom, akkor az a baj. Most mit csináljak? Szerintem kicsi még ahhoz, hogy estig alvás nélkül ellegyen. Az ovisok is alszanak, nem igaz?



2013. febr. 28. 21:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem érdemes. Szerintem. Nálunk két évesen hagyta el teljesen a napközbeni alvást a fiam. Nem tudok mit csinálni, én sem tudnék aludni csak azért mert rám parancsolnak. Csak akkor alszik el, ha autóval megyünk valahová.


Mondjuk ő abból a szempontból szerencsés jellem, hogy nem hisztis akkor sem ha fáradt. Inkább arra kell figyelni, hogy késő délután már ne punnyadjon le, mert hajlamos akkor 5-6 körül bealudni. Inkább csinálunk ezt-azt, nem fárasztó, de mégis aktivitást igénylő dolgot, és 6 körül ha úgy van, megfürdik, aztán fél 8 körül már alszik.


Nekem is van egy kisebb gyerekem (a nagy 3 éves, a kicsi 1), ő sem nagy alvó, általában csak egyszer alszik nap közben fél-másfél órát, mikor hogy. Vannak ilyenek.

2013. febr. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

én is így voltam vele,mint te..próbáltam erőltetni a delelést,ugye mert az oviba is kell majd címszóval,de rájöttem nem érdemes,úgyse fog aludni.

eleinte nehéz volt,hogy elhagyta a delelést nem bírta a napot belustult kora du.,meg hisztizett,de már nincs gond vele,este korán elalszik,most volt 2,5 éves .abba bízok,majd ha ovis lesz az ősszel,teljesen más lesz a napirend,és majd kellőképpen kifárad,és alszik az oviba.

szóval ne erőltesd szerintem.

2013. febr. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nem ne eröltesd a lányom sem alszik itthon,csak a bölcsiben,itthon 6kor vacsi,fürdés,alvás 7 kor már alszik mig a bölcsis napokon fél8-8kor tudom aludni küldeni.
2013. márc. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az, hogy aludni kell az oviban is, azért nem szempont szerintem, mert ott teljesen más minden, aktívabb, jobban elfárad, elnyomja a nyüzsgés, zaj, és az, hogy látja a többieket is aludni. A lányomat kínoztam az alvással 3 és fél éves koráig itthon, aztán feladtam, és ekkor már az oviban sem aludt. A pihenés viszont kötelező volt: eldőlni egy 30-60 percet az ágyon, lehet mesét nézni, lehet könyvet lapozgatni, mi a fotóalbumokat is nézegetjük ilyenkor néha...szóval pihi van. Elmondom neki, hogy rendben, nem kell aludni, de akkor maradj itt az ágyon egy kicsit, nekem is sokat számít, hogy van egy kis szieszta a pörgésében. :)

A fiam most 26 hónapos, gyakran 15.30 körül alszik csak el, este pedig 11-kor!! Na ennek sincs értelme, viszont ő nehéz eset, egy kis idegzsába, örülök, ha csend van egy kicsit, inkább beáldozom az estét, mert egész nap nem bírnám türelemmel. Ja és ha nem alszik délután, akkor sem alszik el 21.3

2013. márc. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

...akkor sem alszik el 21.30 előtt, tehát oly mindegy...

Jövőre ovis lesz, korán kel (most fél 10-ig alszik reggel), akkor majd rendeződik, addig meg ezért vagyok Gyesen. :)

2013. márc. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Este tedd le korabban ha kezelhetetlen. Kisfiam is reggel 7-kor kel es napkozben mar nem alszik 2 eves kora ota. Pedig bolcsibe is jart es most oviba es egyikbe sem aludt annak ellenere, hogy latta a tobbi gyerek megy lefekudni. Ot inkabb hagytak csendben jatszani, gyurmazni, szinezni... mert hiaba valo volt a probalkozas.

DE! Viszont este 18 orakor vacsorazunk, utanna egy 20 perces mesenezes vagy egy kis jatek aztan furdes es 19:20-19:30-kor mar ugy alszik mint a bunda. Igy nekem is jo mert rengeteg mindent eltudok intezni utanna es meg marad idom egy filmre is vagy lazulni egy kicsit (11 korul szoktam lefekudni). Olyan nap is van, hogy ha sokat vannak udvaron az oviba es ovi utan meg megyunk jatszoterre akkor jobban elfarad. Ha ezt latjuk rajta akkor picit hamarabb vacsizik es furdik es 19 orakor alszik.

2013. márc. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem szabad (és nem is lehet) erőltetni. Lányom már 6 éves elmúlt, de már egész pici korában is nehezen ment a délutáni altatás. 2 évesen a bölcsiben ő volt a "renitens" aki sosem akart aludni, ha elaludt akkor már baj volt (betegség jele) és ébredés után sokkal nyűgösebb volt, mintha el sem aludt volna. Persze mindig lefektették, de szinte sosem aludt el. Az oviban meg pláne. Most járja a nagycsoportot, de a két kezemen meg tudnám számolni, összesen hányszor aludt ebéd után. Eleinte vívtak vele, később ráhagyták, hogy ő ilyen. Bár akkor is lefektetik, de csak pihen. Most már nagy és megérti hogy pihenni kell, de aludni akkor sem hajlandó. Sajnos a bölcsis és kiscsoportos erőltetéssel azt érték el, hogy egy dac alakult ki benne a délutáni alvással szemben. Itthon sem akart sosem aludni, ha esetleg hétvégén ebéd után apjával lepihentek, abból minden lett csak alvás nem. Nem is tűnik sosem fáradtnak, és én már beletörődtem, hogy ennyi az igénye. Ha annyira álmos fáradt lenne, biztos aludt volna. Most hogy már nagyobb, megkérdeztem miért nem szeret aludni délután? Azt mondta hogy akkor nem jut elég ideje játszani. :-) Most már hamarosan iskolás lesz, tehát kikerülünk ebből az "ebédutánkötelezőazalvás" mizériából. Bár azt mondják, akkor meg a suli miatt annyira fáradt lesz, hogy akkor már igényelné, de nem lehet. Hát ez van, nem könnyű egyik korszak sem. Esténként egyébként sosincs gond az alvással, addigra már kellően elfárad és szépen elalszik minden probléma nélkül. Ne erőltesd, majd beáll egy bizonyos ritmus a fiad életében, az arany középút, ami neki is jó, és te is alkalmazkodsz hozzá.
2013. márc. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, ment a zöld kezecske :) Ma sem aludt a drágám, de kora délután nézte egy kicsit a tévét, és eljátszott magában, ebben egyeztünk ki és így mindkettőnknek jó volt. Egyszer majdnem elment egydül aludni, de sajnos visszafordult... Ja és így fél kilenckor aludt el, ha alszik délután, este 10-kor alig lehet lelőni. A válaszokat olvasva megnyugodtam, hogy nem dől össze a világ, ha nem alszik délben, nem is fogom többet erőltetni. Arra viszont vigyáznom kell, hogy délután 4 után már véletlenül se aludjon el.
2013. márc. 1. 22:10
 9/11 A kérdező kommentje:
Újabb bonyodalom merült fel: nem akar este fürdeni :O Kezdek teljesen bekattanni, mi jöhet még? Mindig szeretett fürdedni, erre tegnap és ma este is hisztizett, hogy nem akar fürdeni. Semmilyen rábeszélés vagy kompromisszum nem hatott. Azt viszont nem akarom, hogy holnap se fürödjön. Mit tegyek, nálatok volt ilyen?
2013. márc. 8. 21:50
 10/11 anonim ***** válasza:

Látom, régi a topik, de hátha idetéved meg vki rajtam kívül is...

Kőkeményen tombol nálunk a dackorszak, kisfiunk 2,5 éves, alapból önfejű, úgyhogy feladja a leckét rendesen. Mindig jó alvó volt, most nem akar aludni menni, se délután se este - pedig fáradt. Fürödni se akar menni, enni sem akar sokszor - mindenből vita van sajnos.

Ötlet? 😊

2018. ápr. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!