Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kisfiam nem akar...

2,5 éves kisfiam nem akar délután aludni. Szerintetek érdemes erőltetni?

Figyelt kérdés

Ha nem alszik, estére kezelhetetlenné válik. Ha nincs kedve ebéd után aludni, nagyon nagy küzdelmek árán tudom ágyba dugni, de az is előfordul, hogy nem sikerül.

Ma pl délelőtt nagyot sétáltunk, jól elfáradt, ebédeltünk, aztán picit még engedtem játszani, amíg a kistesója még ébren volt. Kistesó elaludt, bementünk a szobájába, meséltem neki, aztán (ahogy máskor is), mondtam neki, hogy most már aludjon. Ezután másfél órán keresztül kínlódtunk, mindent megpróbáltam, de nem volt hajlandó lefeküdni. Végül otthagytam, hátha elalszik egyedül. Mire visszamentem, átment a kistesója szobájába és az összes szekrényt szép csendben kipakolta :( Azt hittem, felrobbanok.

Ha hagyom, hogy ne aludjon, akkor az a baj. Ha nem hagyom, akkor az a baj. Most mit csináljak? Szerintem kicsi még ahhoz, hogy estig alvás nélkül ellegyen. Az ovisok is alszanak, nem igaz?



2013. febr. 28. 21:59
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Mi lett veletek kedves utolsó? Az én kisfiam szuper alvó volt, most 23 hós. Eddig 2-3 órákat aludt délután. Csütörtökön kezdte a bölcsit, mindenki mondta, h hulla fáradt lesz, majd még többet alszik, de azóta nem alszik délután egy percet sem, utána pedig hulla fáradt. Tanácstalan vagyok. Egyik percről a másikra felhagyna a szokásos 3 órás du-i alvással?
2018. aug. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!