Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Délutáni ALVÁSkérdés. Mit...

Délutáni ALVÁSkérdés. Mit tegyek? 4 éves, és itthon nem akar aludni délután.

Figyelt kérdés
Az oviban alszik. És látom rajta, hogy szüksége van rá. De amikor itthon van, nem akar aludni. Mit tegyek? Ennyi idősen még kellene, nem? Még szüksége van rá az idegrendszerének!

2013. okt. 27. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Èn soha nem csináltam az alvásból nagy dolgot.

3 éves eddig mindig aludt délután, de mostr elkezdte, hogy heti 1-2 alkalommal kihagyja. Ilyenkor látszik rajta, hogy nem álmos, félóra ágyban fekvés után jön, hogy nem megy, és míg a kicsi alszik, addig ö tv-ik.

Ilyenkor simán bírja este 8-ig, nem pörgi túl magát, inkább csendesebben játszik esténként ilyenkor.

Ha minden napos lenne, akkor azért megpróbálnám, hogy mellette ülök 1 órát.

2013. okt. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom az oviban sem alszik minden nap. Van, hogy itthon elálmosodik 4 óra körül, de akkor meg éjjel nem alszik. Szóval szerintem nem minden gyereknek van szüksége délutáni alvásra, a gyerekorvosunk is ezt mondta. Mondjuk nálunk születése óta gondok vanak az alvással.

Nyilván azért nem alszik otthon, mert nem fárad el annyira, mint az oviban, szerintem ne csinálj belőle gondot. Esetleg csendes pihenőt tartsatok, ne legyen muszáj aludnia, de feküdjön le, és pl. nézegessen mesekönyvet.

2013. okt. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez hogy kellene egyáltalán nem igaz mert gyerek függő. Én pl 1 éves kormomtól nem aludtam nappal az ovis alvásidő kinszenvedés volt 4 évig. viszont ha látod rajta hogy szüksége van rá akkor igen kéne neki.
2013. okt. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%
enyém is 4 éves, 1,5 éve nem alszik. oviba is ritkán. szerintem nincs akkora jelentősége, hétvége van, legyen neki is kikapcsolódás, ne a kötöttségről szóljon :)
2013. okt. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az enyém 2,5 éves kora óta nem alszik, na erre varrj gombot. :) Érdekes módon az oviban ő is alszik, de itthon továbbra sem. Ha annyira szüksége lenne rá az idegrendszerének, valószínűleg kidőlne.

Egy 4 évest főleg felesleges ezzel kínozni szerintem. Biztos inkább veletek szeretne lenni.

2013. okt. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lánykám is 4 éves lesz.Oviban,mint a kisangyal,úgy alszik,de itthon ritkán vagy késő délután alszik el.Szerencsére azért este hamar elalszik :)
2013. okt. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!