Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezeljem a hisztit?

Hogy kezeljem a hisztit?

Figyelt kérdés
17hónapos kisfiam mostanába egyre hisztisebb.ha fáradt akkor jönn elö inkább nála,de akkor ugy rendesen.Földhöz csapja magát nem érdekli hol van meg hogy mennyire fáj neki,ilyenkor verekszik magát is másokat is felpofoz.ezt addig csinálja mig teljesen ki nem fárad.hogy kezeljem ezt?hogy szoktasam le rola?
2008. aug. 23. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Kicsi még, szerintem szeresd és öleld. Ő szenved a hisztitől a legjobban hidd el. Próbálj higgadt maradni, érzi, ha feszült vagy! Sok sikert!
2008. aug. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Én amikor gyerekkoromban behisztiztem berakott nagyanyám a zuhanyalá,és rámengedte a hidegvizet.Állítólag utána nem csináltam.Bár, ez így anyaként elég drasztikus megoldának hangzik.Szerintem próbáld meg elkerülni,h fáradt legyen a gyerek.Illetve a verekedést én semmiképpen sem hagynám,tanulja meg,h nem szabad verekedni.
2008. aug. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
Én le szoktam fogni, de egyetlen szót sem szólok hozzá, nem is nézek rá. Csak lefogom, hogy ne tehessen kárt magában. De ne lássa, hogy engem ezzel kihoz a sodromból. Mondjuk én kétszer raktam be a hideg zuhany alá, amikor már nagyon kezdett elfajulni a dolog, mert boltból hazafelé folyamat ordított, mert nem vettem meg neki valami játékot, aztán amikor hazaértünk, akkor nekirohant a házfalnak, meg már minden szomszéd kinézett, azt hitték, öli valaki, na otthon zsupsz be a zuhany alá. Rögtön csönd lett.
2008. aug. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A hidevizes arcmosást már a tv-ben is hallottam gyer.orvostól,hogy jó megoldásnak tartja.Ez még mindig jobb,annál mint akik elcsépelik a gyereket. Az én kisfiam még csak 8 hós,de már néha ő is elkezdi a cirkuszt,ha valamit nem hagyok neki,pl.:a tv ütögetését.Én ilyenkor utánozni szoktam,bár Ő még nem veri földhöz magát,tőlem az durva lenne:) és eddig bevált a dolog,mert rögtön abbahagyja a hisztit.
2008. aug. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is a földhöz vágta magát ha valami nem tetszett neki. Nálunk nem vált be más csak a közöny. Átléptem felette, nem vettem tudomást róla. A hiszti figyelem felkeltés. Ha látja hogy nem ér el vele semmit abba hagyja és az én fiam le is szokott. A hideg vizes zuhany szerintem durva dolog. Hogyan bánhatnám azt aki a legfontosabb. Próbálj minden helyzetben nyugott maradni, ne lássa hogy mérges vagy, ülj le a közelébe hogy azért lássad, csinálj úgy mint aki olvas és ne vegyél róla tudomást. Kitartás.
2008. aug. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetlen dolog amit tehetsz, hogy következetes vagy és minden egyes alkalom után "egyértelművé" teszed számára, hogy nem helyes amit csinál és hogy nagyon nem örülsz neki.


Hogy ezt hogyan lehet egyértelművé tenni? Hát szerintem ez vérmérséklet kérdése.

Azt gondolom, hogy egy gyereket -pláne ha ilyen kicsi még- nem szabad, vagy inkább nem érdemes verni, de nevelni azért lehet és hát valljuk be, néha azért egy-egy kisebb "picsázás" belefér...


Persze gyereke válogatja. vannak hisztisebb gyerekek és vannak teljesen "kontrol" alatt tarthatók akiknél még szigorra sem nagyon van szükség.


Egy biztos, egy bizonyos életkorban (a te kisfiad is most már benne van) ez a legtöbb gyereknél természetes.


Feszegetik a határaikat és ezen tevékenységükben sokkal okosabbak, mint azt gondolják róluk.


Miért van az, hogy apának vernie sem kell a gyereket csak elég ha odamordul, míg anya könyöröghet, fenyegetőzhet vagy éppen megpróbálhat szigorú lenni és az sem használ?


Sok esetben a kulcsszó a következetesség.


Természetszerűleg anya az, aki mindent megenged, aki szeret, aki megvéd aki imád és akihez oda lehet bújni és pont emiatt kéne, hogy a nők bizonyos kérdésekben következetesebbek, ha úgy tetszik szigorúbbak legyenek, csak hát ugye pont ez az ami egy anya alapbeállítottságától idegen... Nem azért szülte az a picit, hogy szigorú legyen vele és hogy büntesse, hanem azért, hogy imádja és szeresse...


Hát igen, ez egy ördögi kör...


Erre az egész problémakörre talán egy példával lehet a legérzékletesebben válaszolni.


Kislányunk igen-igen hisztis volt, ami igazán akkor mutatkozott meg, amikor haza kellett volna indulni a homokozóból... Kár részleteznem, de a lényeg, hogy sok különbség nem volt az ő viselkedésében a fiadhoz képest....


Ott lent soha nem "neveltük", mert nem volt értelme. Volt hogy a feleségem szó szerint a hátán hozta haza a gyereket és én már három háztömbbel távolabbról is hallottam, hogy vége a homokozásnak és hogy elindultak...


Itthon aztán közölve lett a kisasszonnyal, hogy ha mégeccer ilyet csinál, akkor két napig nem megyünk hazafelé a játszótérre. Persze megcsinálta és aztán kerekedett a szeme, amikor szépen elsétáltunk a játszótér mellett, ami tömve volt és egyből hazajöttünk. Itthon meg ha ugyan ezt csinálta akkor nuku tv és kiságyfogság egy ideig amíg lehiggadt.


Pár alkalom után már magától indult, amikor szóltunk -ugyan még szipogva és pityeregve- és egy idő után pedig már bőgicse sem volt.


Nem mondom, hogy egyszerű, de a lényeg, hogy nem szabad engedni a "terrornak", mert gyorsan tanulnak, pillanatok alatt felmérik az erőviszonyokat és utána hna egyszer oda a tekintély, azt csak "vért izzadva" lehet csak visszaszerezni, már ha lehet egyáltalán.


Ha ebben a család nem segít és valaki mindent megenged csak maradjon abba a hiszti, hát akkor reménytelen próbálkozás az egész....


Remélem segítettem egy picit. :-)

2008. okt. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!