Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezeljem helyesen a...

Hogyan kezeljem helyesen a hisztit?

Figyelt kérdés

Másfél évesem három napja próbálkozik a hisztivel.Többnyire úgy próbálom meg "lekezelni", hogy megmagyarázom neki mit és miért csinálunk.Ha értetlenkedik, elvonom a figyelmét.Ha ez sem megy, akkor egyszerűen csak csinálom nyugodtan a dolgom (pl. öltöztetem).Van, amikor még énekelek is neki.Mintha nem is érdekelne, hogy ő mit szeretne.

Ez így jó, vagy változtatnom kellene?Annyira félek, hogy elrontom a dolgokat.

(Eddig annyira türelmesen elmagyaráztam neki mindent.Ha kellett, napi 100x is elmondtam ugyanazt.Mindent megért.Nem piszkálja a konnektorokat, nem mászik fel sehova, naponta többször segít, amiben csak tud stb.Együtt is főzünk.De ez az utóbbi pár nap totál kiborított.)

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. febr. 19. 22:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Na, ez engem is érdekelne... :)

Az én 14 hónaposom pár hete kezdte, de én már úgy érzem, mindent kipróbáltam. Ami a legrosszabb, az a kiborulás, esetleg hangfelelmelés (bevallom, ilyen is volt). Eggyel jobb, ha otthagyom a szituációban. Olyankor van, hogy abbahagyja. Volt, hgoy kínomban elnevettem magam. És ő is nevetett egyszer ilyenkor. De máskor még jobban bedühödött. Volt, hgoy nyugodtan beszéltem hozzá, de ez egy 14 hónaposnál még nem az igazi. A legjobban az éneklés jött be. Érdekes. de ez sem mindig. Úgyhogy én ezeket váltogatom. Kivéve a kiakadást, hang felemelését. Azt próbálom elkerülni. De nem biztos, hgoy mindig sikerülni fog.

2011. febr. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez a helyzet. Tehát teljesen megértelek és tudom milyen nehéz higgadtan és helyesen viselkedni. Azt nagyon is jól csinálod, hogy elmagyarázod neki mit, miért vársz el tőle. Hiszen nem butus, csak gyerek. Nincs is ezzel semmi gond. A figyelem elvonása is jó, ha beválik. Személyes véleményem csak, hogy az éneklős megoldás nem vezet jóra, mert azt fogja érezni, hogy mindegy mit csinál (tehát hisztizhet is akár), mivel úgysem érdekli a szülőt. Nálunk amikor nagyon eldurvul a hiszti (tehát a finomabb módszerek nem hatásosak (elmagyarázás, figyelem elterelés stb.)akkor azt mondom neki, hogy "ha nem fejezed be lekapcsolom a mesédet", vagy "mehetsz be a szobádba" vagy nem csinálhatja azt amit szeret, bármit mondhatsz, csak arra figyelj hogy hitelesnek tűnj(mélyebb hangsúllyal is mond) és ha nem fejezi be, akkor mond neki pl. hogy, "akkor kapcsolom is le a mesét" és elindulsz a kapcsolóhoz (lássa rajtad hogy komolyan gondolod) vagy megfogod a kezét és elkezded bekísérni a szobába és megkérdezed még egyszer hogy "befejezted?" ez fontos hogy mielőtt megléped azt, amivel megijeszted, megkérdezed hogy befejezte-e. Nálunk ez bevált és ahogy mondom hogy akkor pl.mehetsz a szobába és megfogom a kezét, hogy bekísérem, rákérdezek hogy befejezte-e mindig egyből abbahagyja a hisztit.

Egyszer előfordult az is, hogy nem fejezte be a figyelmeztetésem ellenére sem, bekísértem a szobájába, (megkérdeztem előtte persze, hogy befejezte-e, de tovább hisztizett) erre bekísértem, kijöttem és becsuktam magam mögött az ajtót. Ő persze tovább hisztizett de csak fél percet vártam (nem kell több), bementem és mondtam neki, hogy ha befejezte a hisztit akkor kijöhet, és rákérdeztem újból hogy befejezte-e. Erre ő befejezte mert látta, hogy nem csak dumálok, hanem komolyan gondolom és cselekszem ha ő hisztizik (tehát nincs értelme a hisztinek). Durvának tűnhet de hatásos. És csak egyszer kellet valóban meglépnem azt, amivel megijesztettem, mert látta rajtam, hogy komolyan beszélek.

Ezzel a módszerrel két percig sem tart a hiszti és már abba is hagyta. Remélem segítettem.

2011. febr. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez tetszik. Megjegyzem. Első vagyok - nekem még pici ehhez a kiskölyök. De megjegyzem és majd később :)
2011. febr. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2 éves lányom már elérte a nagyon brutális szintet. És, másfél éves kora óta csak rosszabb lett. A bölcsis gondozónőnk szerint most van nála a dackorszak csúcsa. Mindenért lázad. Elviselhetetlen. Nekem két dolgot tanácsoltak: 1. ignorálás, ha beüt a dühroham. 2. mindent csak egyszer mondjak el (ne könyörögjek neki), kapcsoljak hozzá "fenyegetést" (ha tovább is ezt csinálod, akkor.... stb.), és váltsam is be, ne csak mondjam. Mert, ha csak egyszer is következetlen leszek, legközelebb azonnal kihasználja. Próbálom ezeket követni, és csodák csodájára, a kisasszony egyre komolyabban vesz.
2011. febr. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

igen, szerintem jól csinálod!

Bár nekem nincs gyerekem, tanultam róluk elég alaposan:)

Az a lényeg, hogy sose próbáld úgy megnyugtatni, hogy megkap mindent! Lassan belátja, hogy ezzel semmire sem megy, és alább hagy. De ha abba hagyta a hisztit, akkor se kapja meg amit akar, mert sajnos, lehet, hogy akkor neki úgy fog ez kapcsolódni, hogy egy kis hiszti, és hirtelen jól viselkedés eredményhez vezet! Szerintem olyankor hagyd hisztizni, és mond meg, hogy nem vagy hajlandó figyelembe venni, hagyd magára, és ha csillapszik, akkor lassan kezdj közeledni, de nem úgy, hogy ügyes, aranyos, hanem a napi teendőket kezded ugyan úgy...

2011. febr. 20. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jól csinàlod, kérdező. De készülj fel, hogy lesz még pár eset:) 2,5 éves a fiam.
2011. febr. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

szia, nagyon jól c sinálod! ezt kell, elmagyarázni, elterelni, ha nem megy, akkor sajnos ezvan, te megpróbáltad, amit muszáj azt muszáj, pl öltözni. ha felidegesít, lehetőleg ne mutasd neki. továbbiakban is ezt kell tenni ( a figyelemelterelés egyre kevésbé fog beválni), pár hónap múlva már lehet majd a kis eszére hagyatkozni, sokmindent meg fog érteni, és ha ügyesen lavírozol, diplomatikus vagy, akkor lehet majd vele alkudozni. na persze nem olyanra gondolok, hogy kapsz egy csokit ha jössz szépen felöltözni. :)

kitartást, lesz még nehezebb is! :))

2 éves 2 hónapos kislány anyukája

2011. febr. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tényleg ez a jó szó, következetesnek kell lenni, és ha nem hagyja abba a hisztit, be kell váltani az ígért "fenyegetést". Arra nagyon vigyázz, hogy csak olyannal "fenyegesd", amit be is tudsz tartani, ha szükséges. Pl. ne azt mond, hogy "ha nem hagyod abba a hisztit, akkor soha nem viszlek pl. játszótérre", vagy "soha nem csinálhatod ezt vagy azt", hanem konkrét és teljesíthető dolog legyen. Ha így cselekszel és látja rajtad a gyerkőc, hogy nem viccelsz, rájön hogy semmit nem ér el a hisztivel.

Második válaszoló voltam, egy két és fél éves és egy 4 hónapos kislány anyukája.

2011. febr. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Jajj, de jó válaszokat kaptam!Nagyon szépen köszönöm!

Akkor az éneklést befejezem:)

Remélem sikerrel járok!Az egyik barátnőm kislánya(2 éves) addig fokozza a hisztit, míg el nem ájul.Annyira durvának találom.Ezt azért szeretném elkerülni.

Mégegyszer köszönöm!

2011. febr. 20. 21:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!