Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem érzitek magatokat le...

Nem érzitek magatokat le amortizálva, mióta szültetek?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt a testi és fizikai "leépülést".Én sokkal butábbnak,tudatlanabbnak érzem magam,a testemről inkább nem beszélek.Én szinte mindig egyedül vagyok a kislányommal,aki 16 hónapos,nagyon kevés időm van magamra.
2010. febr. 8. 22:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
65%
Nekem két éves a fiam, én dolgozom, ő bölcsis. Minden nap ötkor kelek, hétvégén hatkor. Este kb fél tíz, mire rendesen elalszik, akkor már nincs erőm a fáradtságtól elindulni szőrteleníteni, testápolózni, szexi hálóinget felvenni. Hanem gyors tus, fogmosás, nagy póló és be az ágyba. Az én férjem is egy tündér, de nem tudom, meddig mehet ez így. Segítségünk nincs, apa minden nap este jön haza, tehát fodrász, kozmetikus, torna, BÁRMI GYEREK NÉLKÜL kilőve. Minden nap ugyanazt az útvonalat járjuk be, reggel bölcsi, munka, délután bölcsi, bolt, haza. Nagyon jó lenne egy kis változtasság. Persze imádom a fiamat, nem adnám semmiért, csak rettenetesen irigylem azt, akinek van segítsége,a kire nyugodt szívvel tudja hagyni a gyerekét.
2010. febr. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
74%
22:13-as vagyok ismét.Egyébként biztos tudnánk változtatni ezen,de energia kellene hozzá,ami az én esetemben önbizalom,pozitív gondolkodás,szexi nőnek való érzés nélkül nem megy.Lehet,hogy a szoptatás miatt is vagyok állandóan fáradt,mert a barátnőm aki nem szoptat egyszerre iskolába jár,körmöshöz,fodrászhoz,mellette minden nap főz és sportol,szóval majdnem kicsattan az energiától és be van szépen osztva minden napja.Így kellene csinálni,de egyszerűen nincs erőm.Talán a tavasszal megjön,bár a strandidőtől már előre félek a plusz kilók miatt.Mondjuk én szülés előtt jó alakú csaj voltam,akinek állandóan csapni akarták a szelet,most pedig már természetesen rám sem néznek(ezt csak az önbizalomhiány miatt írom).
2010. febr. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Fúú, hát azért nem csodálkozom, hogy a 4 éve tartó szoptatástól le vagy fogyva, meg gyengülve meg stapálva, úristen... Nekem 6 hónap is elég volt belőle. (mikor kibújtak a fogak, én abbahagytam, mondjuk nemcsak emiatt, tejem is kevés volt, kezdetektől pótoltuk). Na de 4 év... hát nem semmi :))
2010. febr. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
69%

Uh,akkor engem most utálni fogtok :-(

Én nem érzem magam leamortizálva.Kicsit fáradékony vagyok,meg néha nem találom a a szavakat,de én jól érem magam.16 hónapos a kislányom,nagyon szeretem,de lassan már mennék vissza dolgozni,csak sajnos nem tudnak visszavenni,így önéletrajzot küldözgetek és interjúra járok.Apa reggeltől-du.-ig dolgozik,de van hogy estig,ez kiszámíthatatlan(ált.azért fürdésre hazaér,ami 9 óra),de sokat segítill.ha interjúra kell mennem,szabit vesz ki,v.megpróbál időben hazaérni.

Én visszafogytam arra a súlyra,amivel terhes lettem(akkor sem voltam azért sovány),pedig nem koplaltam/koplalok és nem sportolok.Odafigyelek az evésre és min.3x eszem 1 nap,6-7 óra után nem eszem,ha mégis majd éhen halok,akkor eszem 1 joghurtot v.kis sajtot zöldséggel(paprika,kígyóubi) v.Ham-letet felvágottal.

Én azért hagyok időt magamra.Havi 1x körmöshöz megyek,félévente járok fodrászhoz(daerolni,hosszú hajam van,nem sok a gond vele).Ha a párom nem tud vigyázni a gyerkőcre,akkor anyukám szokott,(de viszonylag messze lakik és ő is dolgozik még,úgyhogy az szervezést igényel).Minden este elnyúlok a kádban,ha lefeküdt a gyerek.Én szoktam egyedül menni vásárolni,az is kikapcsol.

2010. febr. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok.Bocsi a hibákért.
2010. febr. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

34 éves vok,két gyerekkel.7 és 3 évesek.

Éppen mostanában merült fel bennem is,hogy több időt kellene fordítanom magamra,mert ki kell mondjam,hogy úgy nézek ki mint egy "letojt tyúk",és így is érzem magam.

Gondoltam mindenképp szakítok magamra időt minden nap.Írtam is egy 20 pontos házirendet,reggel 6-tól este 9-ig.Namármost ebben 5 percet nem tudtam magamnak adni.Sőt este 9-kor is még csak akkor kezdődik apa "szórakoztatása".Mi volt a melóban kérdések,stb...

Szóval,de leamortizálva érzem magam,mert nem tértem magamhoz már 7 éve......

2010. febr. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Én ezt már a munkahelyemen is éreztem, mert nem kellett aggyal dolgoznom, csak rutinból csináltam a dolgomat. Már ott észrevettem, hogy épülök le agyilag. Ahhoz képest majdhogynek fellendülés a gyerek:.-) De igen, ez így van, mert hát mégiscsak velük vagyunk egész nap-az ő szintjükön. Ezért pártolom a napi sétát más anyukákkal, ahol legalább tudunk beszélgetni-nekem ez a társadalmi életem. És kihasználok minden lehetőséget a mensére, dokit, védőnőt, babaklubbot...
2010. febr. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
De jó olvasni benneteket!!!Mármint nem azért,mert ti is le vagytok"pukkanva"-ne haragudjatok ezért-,hanem mert nem vagyok egyedül.De mától kezdve,a délutáni alvásánál a kicsinek tornázni fogok,-ma már el is kezdtem-,eddig mindig pakoltam,mosogattam,meg a házimunkát végeztem.Köszönöm a válaszokat,erőt adtatok,boldog babázást nektek.
2010. febr. 9. 20:03
 19/19 anonim ***** válasza:
48%

én leginkább magamat hibáztatom a nálunk kialakult helyzetért, a gyengeségemet, hogy nem bírok változtani, és elhagyom magam, és ettol még jobban elhagyom magam:ha van végre egy kis csond , nyugi, akkor kényelmesebb felrakni a lábamat, és pihenni...torna kizárva, itt-tt meglepem magam valami uj cuccal, és néha eljutok a fodrászhoz is!de álladoan fáradtnak érzem magam...

az elso év otthon nehéz volt, kínlodtunk szoptatással, cipeltem 25 kg felesleget, sokszor volt beteg a fiam sajnos, nem találtam a helyemet, nem mindig értem utol magam. aztán egyre csak konnyebb lett, ahogy nott, bírtam beosztani a napokat, nagyokat csavarogtunk is, nem csak otthon ultunk:)Másfél éveseen adtam bolcsibe, azota dolgozom. most ettol érzem nehéznek. ha otthon lennék, akkor minden vígan simán menne. már konnyen otthagym ot mamáéknál, el tudok menni nélkule is, viszon reggel kelunk, készulodunk, rohanás bolcsibe, elég kimeríto a munka, aztán mire hazaérunk, már nagyon anyás a drága....és 8-ra kész vagyok. ehhez hozzáteszem, hogy 2 év alatt még nem aludta át az éjszakát....

imádom a fiamat, hozzá kell tennem, de néha nagyon tehetetlennek érzem magam:((((

2010. febr. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!