Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Oltatni vagy nem oltatni?...

Oltatni vagy nem oltatni? Kullancs elleni oltásra gondolok. Oltattátok gyerekeiteket, magatokat.

Figyelt kérdés
2,5 éves,és 10 éves az enyém.Nem tudom mi lenne jobb.Tanácstalan vagyok.Panelban lakunk, de hát játszóra csak járunk.
2010. ápr. 7. 08:55
 1/7 szikra veronika ***** válasza:

Szia!

Én beoltattan 21 hónapos kisfiamat, mert nagyon sokat van az udvaron igaz mi kertesházban lakunk. De én azt vallom jobb félni mint megijedni.Úgyhogy szerintem oltass ha megnyugtat.

2010. ápr. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Most nagyon divatos nézet az, hogy magától az oltó anyagtól is kijöhet maga a betegség, mármint ami ellen épp oltatunk. Tehát itt az agyhártya gyulladás. A 8 éves lányom tavaly én is oltattam, de most nem tudom, hogy beadassam-e neki az ismétlő szurit, mert az oltás után volt egy picike idegrendszeri rendellenessége és sokak szerint a kullancs elleni oltás volt a ludas. Viszont én mikor kicsi voltam, anyukám rendszeresen beadatta nekem és a tesómnak is a szurit. Hát nem tudom. Tény, mióta netünk van itthon, egy csomó dologban elbizonytalanodtam, amiben idáig biztos voltam. Szerintem nem tettem könnyebbé a döntésed ha jól érzem. Bocsi!
2010. ápr. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, sajnos már elég ha a lenyírt fűbe kimész a kertedben és beléd megy kullancs. Már nem csak az erdő mélyén van. :( Én megkaptam az oltást amikor gyerek voltam és nem lett tőle semmi bajom. Nem is nagyon volt bennem kullancs, pdig járok olyan helyekre.
2010. ápr. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is panelban laktunk, de a környéken volt erdő és kertesházas övezet, rengeteg kullanccsal. Mi oltattunk, semmi szövődménye nem volt, májusban fogja megkapni az emlékeztetőt.

2010. ápr. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem 20 hónapos a fiam és én beadattam neki.
2010. ápr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

sziasztok.

Köszi a válaszokat.

Sajnos ismerős körömben, 1 felnőttet kiütőtt az oltás, igaz csak 1 hétre.

Viszont 1 kisgyereknek valami maradandó baja lett, gondolom ez nagyon ritka de én mégis félek. Nála egyértelműen az oltásra mondták.

2010. ápr. 7. 15:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, mennyi az esélye a maradandó bajnak, szerintem minden oltásnak van/lehet mellékhatása. Nekünk a gyerekorvosunk kifejezetten ajánlotta (egyébként nem túl szívesen olt, tehát én úgy gondolom, ha ajánlotta, akkor tényleg jó). Én beoltatom a 2 éves lányomat.
2010. ápr. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!