Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem érzitek magatokat le...

Nem érzitek magatokat le amortizálva, mióta szültetek?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt a testi és fizikai "leépülést".Én sokkal butábbnak,tudatlanabbnak érzem magam,a testemről inkább nem beszélek.Én szinte mindig egyedül vagyok a kislányommal,aki 16 hónapos,nagyon kevés időm van magamra.
2010. febr. 8. 22:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%
De, néha. Enyém 14 hónapos. Engem a hétvégi baráti összejövetelek (babástól) szánkózás, ebéd, beszélgetés csak úgy - éltetnek egyik hétvétől a másikig, ebből "merítek erőt" a következő hétre. DE! Nem adnám ezt az állapotot semmiért.. :))
2010. febr. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%

De!!!Nem így képzeltem az újdonsült anyuka szerepet.

Mindig azt gondoltam,hogy én nem leszek lestrapált,elhízott,kiégett anyuka(mint ahogy láttam régen),de én is ilyen lettem sajnos.Nálunk a terhesség és a szülés is elég stresszes volt(3 hét intenzív),aztán minden probléma,ami lehet.10 kg súlyfeleslegem van,de még intenzíven szoptatok és nem merek fogyózni.Ez okból sportolni(ami előtte a lelkemet is felüdítette,hajat festetni(ohh még hullik és őszül is,gyerek nélkül sehova menni.Szóval ez van.A férjemmel is türelmetlenebb vagyok.Egy a jobb:a szex.Remélem azért,hogy jobb időszakok is lesznek

2010. febr. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
És neked mi a legnehezebb?utolső v.
2010. febr. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%
Egy 16 hós baba nem foglalja le egész nap az anyukát.Tud már egyedül játszani,és alszik is napközben.Ezalatt foglalkozhatsz magaddal.Olvass,,nézz TV-t,DVD-t,kézimunkázz ( ha van kedved)hallgass zenét,hívd fel valamelyik barátnődet,vagy hívd meg egy kis pletyire.Amíg a kicsi alszik,foglalkozz a külsőddel.Ha sétáltok,akkor is keress olyanokat,akikkel beszélgethetsz.Este meg az apukával beszélgessetek a napi dolgaitokról,és a közös témákról.Jól kell az időt beosztani,akkor jut mindenre.
2010. febr. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
Soha ilyen fáradt, és kimerült nem voltam még. Butábbnak akkor érzem magam, mikor napokig csak gügyögök (beszélgetek 6 hónapos kislányommal :))- férjem munkája miatt napokig nincs velünk. Testileg : arról jobb nem is beszélni, talán az ad némi erőt mikor várjuk haza apát, akkor kicsit ráncba szedem magam :))
2010. febr. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Ha hiszitek,ha nem a kicsim teljesen leköt szinte egész nap,mire este lefekszik,és elalszik már nincs kedvem semmihez.Apa külföldön dolgozik,csak hétvégente jön haza.Most is itt ülök a gép elött,ahelyett hogy a körmeimet lakkoznám és "zabálok".Pedig van rajtam vagy 20kg felesleg,és nem zavar annyira,hogy tegyek ellene.Csak érdelelne,hogy van e még igy valaki.Sok kisgyerekes anyukát látok akik fittek,szépek,kipihentek.Mi lehet a titkuk?
2010. febr. 8. 22:26
 7/19 anonim ***** válasza:
66%

Én is így vagyok ezzel :-S Este mikor a 15 hónaposom lefekszik leülök a gép elé, aznap kb először eszem. Este 11 kor... Mindig is nagyon igényes voltam, de mostanában van, hogy eléggé elengedem magam. Így van rajtam 10 kg +

Ha valahová megyek mindig nagyon figyelek arra, hogy jól nézzek ki, de itthon már tényleg csak az otthonka hiányzik rólam.

Valamit jó volna tenni.

2010. febr. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
66%
A fittség - szépség - kipihentség lehet alkati kérdés is. Van akiknek ezért semmit sem kell tenniük mert szerencsések. És van a másik tábor, aki ide szeretne tartozni (velem együtt) csak lusti nekikezdeni az új életnek :)
2010. febr. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
59%
Nekem 4 éves a nagyfiam, 2 a kicsi. Gyakorlatilag 4 éve szoptatok és nem aludtam még 5 óránál többet egyhuzamban. A hajam, fogam törik, teljesen kimerült vagyok. Veletek ellentétben sokat fogytam, a strapától nagyon vékony lettem, a szél is elfúj. Lelkileg, idegileg már szót sem érdemel... Komolyan, szépek, okosak, aranyosak, de rámegyek teljesen. Pedig segítségem is van. Ha ezt tudom előre, hát...
2010. febr. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
65%

Én három éve vagyok itthon - egymás után jöttek a gyerekek. Ennek meg is van az eredménye, a hajam csomókban hullik, ezerrel őszülök, még az első terhességemből maradt 15+, a férjem egy tündér, segít ahol tud. De este fél10kor már semmi erőm nekiállni magammal foglalkozni, főleg úgy, hogy az esti időt szeretném a férjemmel beszélgetve tölteni. Egyszerűen nem értem, hogyan képesek egyesek arra, hogy olyankor menjenek tornázni, amikor már alszanak a gyerekek. Mondjuk én soha nem voltam fittness-lady, valószínű, inkább ez az oka. Sajnos a mi szexuális életünk erősen megcsappant.

Most viszont már eljutottam odáig, hogy heti egyszer elmegyek tornázni, mázli, mert nem messze van egy tornázási lehetőség, úgy, hogy közben a gyerekekkel játszanak, így tudom magammal vinni őket. Persze ezt is óvatosan, mert még szoptatok, de muszáj, mert teljesen lestrapált a két terhesség, nem volt ideje a szervezetemnek regenerálódni.

A lebutulás ellen, napközben az ismeretterjesztő csatornák közül az egyik megy háttérzajként.

2010. febr. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!