Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves fiam miért mondhatja...

4 éves fiam miért mondhatja arra a kérdésre, hogy milyen színű ez vagy az, hogy ez színű vagy ennek színe van?

Figyelt kérdés

mi lehet az oka?milyen módszerekkel lehet gyerekeket rajzra és színekre tanítani?pl mit mondjak vagy csináljak?

ti hogy tanítjátok a ti gyereke(i)teknek?


2010. febr. 5. 17:54
 1/7 A kérdező kommentje:

érdekelne még valami!

sokszor mikor kérdezem csak néz rám,elmondok neki valamit és amikor 1 perc mulva megkérdezem miről beszéltünk már nem mondja vissza.pedig segítőkész,kedves,beszédes gyerek.de kérdésekre nem válaszol még nekem és az apjának sem!

hogy lehet megtanítani arra ha kérdezem/kérdezik válaszoljon?

2010. febr. 5. 18:01
 2/7 anonim válasza:
100%

Talán sok a kérdés. Inkább mondd neki gyakran, hogy pl. Nézd csak ez fehér, olyan fehér, mint a hó! stb. és majd kötni fogja a színeket dolgokhoz, tárgyakhoz, eszébe jutnak a színek később, így játékos és nem tudományos a tanulás.

Rajzolás: ne várd, hogy Picasso legyen 4 évesen! Először túl kell lépnie a firka korszakon, kb. 3 éves kor, amikor még csak vonalak húz, körkörös mozdulatokkal köröz, használja a színeket, próbálkozik és persze még nem tudja mindig elkülöníteni a határokat (pl. kifestőnél)... Később már vezeti a ceruzát, rájön, hogy ő uralja a cerkát és nem az vezeti az ő kezét. Majd bizonyos dolgoknak érzelmeket tulajdonít, lerajzolja anyát, apát, még ha azok nem is hasonlítanak ember alakra. Sokat kell dicsérni, bármi legyen is a képen dicsérni kell az alkotást, legyen alkotókedve! Rajzolhatunk együtt is, de ne nehéz dolgokat: pl. mondókával egybekötve (törökbasa). Könnyebb kifestőt adni neki, egyfajta ötlet és mintaadás.

Óvodapedagógus vagyok, és hát vannak gyerekek, akik nem válaszolnak, hanem a kérdést mondják vissza kijelentésként vagyis válaszként, ez még ilyen piciknél előfordulhat, bár a 4 évesek, akik külső zavaró tényezőtől persze mentesek, ált. már válaszolnak kérdéseinkre. Lehet, hogy benne az is benne van, hogy dacból nem válaszol, de szerintem ha majd játékosan beszéltek a színekről, egybeköti majd vizuális élményeivel. Nekem van pl. olyan 3,5 évesem, aki ha kérdezem, hogy bizonyos szín milyen, akkor azt válaszolja: "Hát ilyen!" - és rámutat egy ahhoz hasonló színű tárgyra, tehát ő sem nevezi nevén mindig a színeket. Nem szabad megijedni, majd kialakul, játékosan tanítsd, és ne ez legyen előtérben, hiszen ha sokszor kérdezed a színekről, akkor csak megunja. Egyébként ha más kérdéseidre, kérdéseitekre rendesen válaszol, nincs gond (tehát ha más jellegű kérdéseidet nem ismétli vissza, hanem kielégítő választ ad).

2010. febr. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Bocs, most olvasom a kommentedet...
2010. febr. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálam is ez volt amikor kicsi voltam. Kérdezték anyukámék, hogy ez milyen színű én meg csak mondtam, hogy színű. Kérdezték tovább én meg mondtam megint, hogy színű!!!


Nagy nehezen rájöttek anyukámék, hogy nem ismerem a színeket. Sosem azon volt a hangsúly, hogy PIROS színű, hanem, hogy piros SZÍNŰ. Nem emlékszem, hogy hogy tanították meg, talán sokat mondogatták. Én javaslom az ilyen fejlesztő könyveket. Sok sikert.

2010. febr. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hátha jó ötletet adok.Formabedobóval próbálkozhatsz színeket tanítani.Ne azt mond,hogy keresse meg a kocka helyét,hanem hogy a pirosat raja a helyére.
2010. febr. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Bár az én fiam még csak 20 hónapos, de van ez a mickey egér játszótere című mese, annak van több része is ami a színekről szól. az enyém már pár színt tud, de érdekes mert ha pirosat lát azt mondja eper, ha fehéret akkor, hogy hó. Szóval köti a tárgyakhoz. Lehet ezt kéne vele gyakoroltatni. Nem konkrétan a színre menni rá, hanem hogy tudja mihez kötni. bár lehet hülyeséget mondok.

A másik kérdésed az már kötöttebb. A nővérem kislánya is 4 éves és ha kérdeznek tőle nem válaszol sokszor, mert nincs kedve. Nem szabad erőltetni, ha akar úgyis fog.

2010. febr. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

sziasztok!

köszi a válaszokat!

ma egész jó volt.egyébként nagyjából észrevenni,hogy tudja,csak nem akar beszélni róla!

tegnap délután elmentem a játék boltba....ezernyi játék mellé kapott még egyet :)

ezzel most jol elvagyunk.épít,összepakolásnál pedig színek szerint rakja össze a rudakat és a többi darabját.mondtam neki,melyik helyre rakja a zöldet,sárgát stb.néha egy kis tévedéssel,de betette,pedig nem szóltam bele :)))

aranyos.ez most leköti.

2010. febr. 6. 18:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!