Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy óvodás korú gyerek képes...

Egy óvodás korú gyerek képes arra, hogy azt gondolja, hogy ő nem akar élni?

Figyelt kérdés
úgy értem hogy képessé teszi-e erre a szellemi szintje
2010. febr. 3. 10:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Akkor még nem különül el nála az élet illetve a halál gondolata. Kb 6 éves korra fogja tudni mi az a halál, akkor szoktak is sírni hogy nem akarják elveszíteni anyát apát illetve jönnek azok a kérdések, hogy Anya ugye Te soha nem fogsz meghalni?...
2010. febr. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nem ostom az előző író levelét. Az én fiam aki már 9 éves lesz, úgy 4 éves kora körül mondta nekem, hogy kár volt megszületnie, és jobb lenne ha meghalna. Ez a válás után volt. Azt gondolta, hogy ő az oka annak, hogy én boldogtalan vagyok. Nagyon érzékeny gyerek. Én vittem ovipszichológushoz és jártam a nev. tan-ba. Szerintem foglalkozz a problémával, beszélj egy hozzáértővel...baj abból nem lesz.
2010. febr. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A mai gyerekek már nem tündérvilágban nőnek fel köszönhető a tv-nek. A lányom 3 éves és szerepjáték közben játszik halálosat. Én próbálok javítani a helyzeten: á csiklandozzuk meg mert csak alszik, vagy tetteti, de ő nem enged, váltig állítja, hogy meghalt nem éledhet fel többé. Okosak ám! Játék közben próbáld beszéltetni a dologról.
2010. febr. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok, megdöbbentettetek. Szerencsére akkor én még nem találkoztam ezzel ilyen kicsi korban.
2010. febr. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, persze a maga módján és szintjén.
2010. febr. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

a gyerekekenek 6 7 éves korukra alakul ki a mesetudatuk..akkor képesek arra hogy a valóságot a meséktól a tv ben történtektól függetlenitsék és tudjék hogy nem aza a való világ

ók a halálra azt hiszik,hogy olyan mint a tom és jerryben hogy 1000 meg egyszer is csinálhatnak valamit és nemlesz bajuk ha meghalnak akkor is felkelnek utána,ha a gyerek azt mondta hogy nem akar élni érdemes lenni utánanézni a körülményeknek,hogy mik történtek a csalásban amiért ezt gondolhatja,de tisztában szerinten nihncs vele

2010. febr. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!