Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülők nektek melyik tetszik...

Szülők nektek melyik tetszik jobban?

Figyelt kérdés
ha az oviban külön van a kis, közép és nagy csoport. vagy ha vegyes csoport van
2014. dec. 2. 13:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha külön vannak biztonsagosabban erzem. Egy kis es egy nagy csoport teljesen mas az erdeklodesuk es problemat hozzhat magaval stb....
2014. dec. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A kisebb gyerekek jobban fejlődnek a vegyes csoportban, mert utánozzák a nagyobbakat. És az a gyanúm, hogy gyakoribb is, hogy vegyes csoportok vannak az ovikban, mint színtiszta kis, közép, nagy. Például itt nálunk - tudomásom szerint - egyik oviban sem indítottak homogén korcsoportot.
2014. dec. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk van kis, középső és nagy csoport. Szerintem a vegyeshez képest az az előnye, hogy együtt fejleszthetők a gyerekek, nem kell különválasztani őket. A vegyes csoport előnyét csak kis korban látom, amikor a kicsik a nagytól tanulnak, a nagyok viszont csak szinten vannak tartva.
2014. dec. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A lányom vegyes csoportba jár, már 6 éves, amikor még o volt a kicsi, nagyon jo volt ez a csoport, csak elonyét láttam, most viszont már nem annyira tetszik, sokszor ugy csinál és azt játsza, hogy kiscsoportos és egyáltalán nem onállo.
2014. dec. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nagyban az óvodapedagógusoktól függ. A lányaim is vegyes csoportba járnak, és én nagyon jónak tartom. A kisebbeknek mindenképpen. A nagyok (6-7 évesek) anyáskodnak a kicsikkel, az udvaron vigyáznak a kisebb csoporttársakra, ha összetűzésbe kerülnek más csoportokkal. Büszkén vesznek részt a foglalkozásokon, amin a középső, és kis csoportosok még nem. Őket külön programokra is viszik az óvónők. Egyébként nagyon családias náluk a hangulat.
2014. dec. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szülőként és pedagógusként is jobban szeretem, ha nem vegyesen vannak.
2014. dec. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Vegyes csoportra szavazok.
2014. dec. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vegyes csoport, a kicsik gyorsabban fejlődnek, a nagyobbak empatikusabbak a kicsikkel, a kislányom is lesz egyszer "nagyobb"...és már most mondja, ha kisebb gyerek jön a csoportba majd megvigasztalja őt beszoktatáskor-nemsokára jön az anyukád és elmondja neki, hogy milyen jó az oviban stb.
2014. dec. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Külön-külön szerintem jobb.

Vannak előnyei a vegyes csoportnak is, de ott inkább a kicsik nyernek vele, a nagyobbaknak kevésbé jó- nekem így mondták az ovonénik- inkább a külön csoportba írattuk a gyerekeinket.

2014. dec. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
külön csoportba...
2014. dec. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!