Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szüléshez nem választok...

Szüléshez nem választok orvost, majd az ügyeletesnél szülök. Ilyenkor, hogy van? Abban a korházban szülök, amelyik nekem tetszik, vagy hol?

Figyelt kérdés
2008. jún. 13. 16:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Amelyikhez körzetileg tartozol.Illetve ha éppen más városban vagy és beindul,akkor természetesen ott.Én legalábbis így tudom.
2008. jún. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyenkor csak abban a kórházban szülhetsz, ahova tartozol. De egyébként terhesgondozáson megkérdezheted.
2008. jún. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szia. A lakhely szerintibe tartozol ebben az esetben. Ha van választott orvosod, akkor mehetsz oda ahol ő dolgozik.
2008. jún. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Akkor tehát abba a korházba kell mennem, ahova az állandó lakhelyem szerint tartozom?
2008. jún. 13. 16:31
 5/14 anonim ***** válasza:
Igen.
2008. jún. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Azért, ha az a kórház 200 km-re van, biztos van valami megoldás...
2008. jún. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Erre már én is többször rákérdeztem, most azt írom le , amit eddig megtudtam. Aztán lehet ez is csak annyira hiteles mint a többi, tulajdonképpen ebben az állandó törvénymódosításokban a szervek is belebuknak néha...

Elvileg bárhol ingyen szülhetsz, ha hamarabb elindul a szülés vagy bármilyen komplikáció lép fel és kórházba kell menned.

Gyakorlatilag a területileg illetékesben, ez lehet a lakóhelyedhez tarozó vagy a tartózkodási helyedhez tartozó, a lényeg hogy ahova be vagy jelentve.

Tehát, ha a lakóhelyed nem egyezik a tartózkodási helyeddel, akkor oda is be kell jelentkezned, azaz a lakcímkártyádon 2 cím szerepel (én pont ma kaptam meg...).

Kórházat lehet választani, de ebben az esetben fizetned kell valamennyit, mert a tb-d csak a területit támogatja. Kizárólag a sürgősségi eseteket támogatja 100%-ban.

A szülés valóban sürgősségi esetnek számít, de nem minden esetben. Amikor hivatalos szerveknél érdeklődtem nem igazán kaptam konkrétt választ. Abból , amit megtudtam az derült ki, hogy még vitatott az eljárás a szülés kiírt időpontja körüli és túlhordásos esetben. Elvileg a kiírt időpontban a lakcímeden kell tartózkodnod és túlhordás esetén is ez lenne a normális, hiszen számítasz a szülésre. Ebből kifolyólag ez nem számít sürgősséginek. Ilyen eset még, ha szülést indítanak. Pontosabban: ellátnak mindenhol, de fizetned kell a kórházi ellátást, legalább is egy részét.

Őszintén szólva okosabb nem lettem, mert mindenhol olyan homályosan fogalmaznak, nehogy megértsük az ügyeket...

Arra még nagyon kíváncsi lennék mik a konkrétt tapasztalatok ilyen ügyekben. Több hasonló kérdést olvasni itt, viszont utólag senki nem írja le mi történt, hogyan oldotta meg...

Minden jót!

2008. jún. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ja, igen...Július 1-től akkor is fizetned kell a kórháznak,ha van fogadott orvosod.

Az Országgyűlés által december 11-én megszavazott törvény szerint 2007. január 1-jétől a betegnek akkor kell ún. részleges térítési díjként kifizetnie a finanszírozási költségek 30%-át, de maximum 100 ezer forintot, ha nem az intézmény munkarendje szerinti orvost választja.

Vagyis, akár a területi kórházban, akár más kórházba szóló beutalás esetén a hatályos szabályok érelmében, ha ott választott szülészorvoshoz ragaszkodik, akkor meg kell fizetnie a 30%-os max. 100 ezer Ft. részleges térítési díjat.

2008. jún. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Bocsánat, rosszul írtam a fenti infót!!!

Elvileg ezt a törvényt 2008. júliusától akarják elfogadtatni. Ha valakinek van fogadott orvosa jobb ha utánajár ennek...

2008. jún. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
erről hol lehet olvasni? Nagyon érdekelne!
2008. jún. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!