Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen ügyeletesnél szülni?

Milyen ügyeletesnél szülni?

Figyelt kérdés
Már szültem kétszer, mind a kétszer fogadott nőgyógyásszal és szülésznővel. A szülésznőkkel nagyon meg voltam elégedve, az egyiknek 40.000 forintot, a másiknak 30.000 (sajnos már csak ennyit tudtam) adtam. Egyik sem kért konkrét összeget. Az első szülésemnél a nőgyógyász 60.000 forintot kért, a másiknál 70.000-et. Mind a kétszer gátvédelemmel szültem, a nőgyógyászok mellőlem nézték az eseményeket. Most újra terhes vagyok, most is az Uzsokiban szeretnék szülni, mint másodjára és felkérem ugyanazt a szülésznőt is. De egyszerűen nincs 70.000 forintom a nőgyógyászra most. Ha lenne is, sajnálnám elvenni a gyerekeim elől, csak azért, hogy ott drukkoljon mellettem egy orvos. Leírnátok az ügyeletesekkel való szülésetekről az élményeiteket?
2010. nov. 19. 14:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Csak szülésznőm volt.

igaz nehéz szülésem volt, 2 napig vajúdtam. Első este a doki nem akart burkot repeszteni. Másnap váltáskor a másik doki burkot repesztett. Oxitocin.

Egész nap vajúdtam, szülésznő folyamatosan velünk volt.

Délután egy 3. doki varrt össze, amikor megszültem.

Egyik dokit sem láttam 5 percnél tovább, de szerencsére nem is volt gond. Azonkívül, hogy 2 napig hagytak szenvedni étlen-szomjan.

2010. nov. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is az Uzsokiban szültem pár hónapja ügyeletesnél és minden rendben volt,elmondhatom hogy 1-2 orvos,nővér kivételével mindenki nagyon kedves segítőskész és megértő még akkor is ha valakinek nincs fogadott dokija.

Könnyű szülést!

2010. nov. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

SZia.Én a 13.ba jártam sztk-ba.15.-én reggel mentem vizsgálatra és elkezdett fájni a derekam.Mondta hogyha nem mulik menjek a korházba mert két ujjnyira nyitva vagyok.Este fél 5 re értük be a máv-ba ügyeletes dokihoz.Megvizsgált és utána végig szülésznő volt velem.A doki már csak a varrásra ért oda:DNekem is 2 gyerekem van de én nem fogok másként szülni a következőnél sem.

Megkérdezhetem mennyi idős a kisebbik gyerkőcőd?Most akarunk hó végén neki állni.:DRemélem hamar össze jön.

2010. nov. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az első 27 hónapos, a második 13 hónapos a harmadik 19+5 hetes. Lány, fiú és most megint lány lesz. Az elsőt én is a Mávban szültem.
2010. nov. 19. 14:24
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem jó szülésem volt,sem szülésznőm, sem dokim nem volt fogadott.

Vajúdás alatt 2 dokival találkoztam, mindkettő nagyon rendes volt.

Akinél szültem meg is jegyezte, hogy ideje lenne már szülnöm, mert lejár a munkaideje:D

Szóval én nem bántam meg egy percig sem.

A férjem nem lehetett bent a h1n1 miatt, így a doki segített nekem, tartotta a hátamat.

2010. nov. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én is ügyeletesnél szültem a Bajcsyban (Bp), és egy szavam sem lehet az orvos(okra) és a szülésznőre. Mindenki nagyon kedves és segítőkész volt velem.
2010. nov. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én a másodikat szültem szülésznő+ ügyeletes dokival.

A sülésznőmben maximálisan megbíztam, egyébként volt dokim, de nyaralt, így tudtam is, hogy nagy valószínűséggel nem lesz ott...


Nagyon szép élmény volt. Az ügyeletes csak a kitolás végére jött be, addig nem is láttam, majd kellet 3-at öltenie. Korrekt volt.


Szerintem harmadjára biztosan van annyi tapasztalatod, hogy tudod, mire számíts, így én simán bevállalnám.


Boldog babavárást!

2010. nov. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Februárban szültem a Bajcsyban ügyeletesnél. Most megint babát várok, és ott fogok szülni. Csak jó tapasztalataim vannak, nem fogadnék 70ezerért dokit, mert nem éri meg. A gyerek így is úgy is kijön ha van fogadott doki ha nincs. :-) Könnyű szülést, és gratula a 3picihez!
2010. nov. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia,

én 2007 novemberben szültem az Uzsokiban ügyeletesnél, mert a saját dokim nem jött be. Minden rendben ment, nagyon kedves, jófej volt a dokinő (dr.Járányi).

Nem volt választott szülésznőm sem, akit "kaptam" nagyon kedves, segítőkész volt, 10 000 adott neki a férjem, mert ő volt végig mellettem.

2010. nov. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én csak egyszer szültem Győrben. Nem volt sem fogadott szülésznőm, se nőgyógyászom. Flegmák, bunkók voltak velem. Annyira, hogy legszívesebben hazafutottam volna megalázottságomban (ha tudtam volna futni...)

De szakmailag mindent megtettek. Végülis, amikor eljött a nagy pillanat, mindent pontosan ugyanolyan jól megtettek értem és a kicsimért, mint annak, aki lefizette őket.


Pénzért a kedvességet és a külön figyelmet veszed meg, nem a szakértelmet.

2010. nov. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!