Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen ügyeletesnél szülni?

Milyen ügyeletesnél szülni?

Figyelt kérdés
Már szültem kétszer, mind a kétszer fogadott nőgyógyásszal és szülésznővel. A szülésznőkkel nagyon meg voltam elégedve, az egyiknek 40.000 forintot, a másiknak 30.000 (sajnos már csak ennyit tudtam) adtam. Egyik sem kért konkrét összeget. Az első szülésemnél a nőgyógyász 60.000 forintot kért, a másiknál 70.000-et. Mind a kétszer gátvédelemmel szültem, a nőgyógyászok mellőlem nézték az eseményeket. Most újra terhes vagyok, most is az Uzsokiban szeretnék szülni, mint másodjára és felkérem ugyanazt a szülésznőt is. De egyszerűen nincs 70.000 forintom a nőgyógyászra most. Ha lenne is, sajnálnám elvenni a gyerekeim elől, csak azért, hogy ott drukkoljon mellettem egy orvos. Leírnátok az ügyeletesekkel való szülésetekről az élményeiteket?
2010. nov. 19. 14:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A Bajcsyban szültem, sem nőgyógyászt, sem szülésznőt nem fogadtam. Minden rendben volt, mindig volt mellettem valaki, és mivel nem fogadtam orvost, ezért mindegyikük megvizsgált, tehát mindet ismertem valamennyire. :) Amikor arról volt szó, hogy megindítsák-e a túlhordott terhességemet, többen is vitáztak a fejem felett, végül az osztályvezető főorvos hozta meg a döntést. Nem éreztették, hogy nem fogadtam meg senkit, igaz, a vizsgálatokra, ultrahangra mindig várnom kellett.


A szülés alatt a doki teljesen normális volt, és utána is behívott a rendelőjébe, varratkiszedésre, hogy ne szúrjon. (Pedig felszívódó varratom volt.)


Én utólag a dokinak is, a szülésznőknek is (kettő volt, mert volt egy gyakornok is) fizettem, a dokinak 20 ezret, a szülésznőknek 15-15 ezret. Ez igazi HÁLAPÉNZ volt, hálás voltam nekik, hogy nem a markukat tartották, hanem tették a dolgukat.

2010. nov. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát én ugyanúgy vagyok mint te kedves kérdező!

Van két lányom és most tervezzük a 3-at én én sem akarok most súlyos ezreseket kifizetni nem azért mert nem telne csak így is tök 0-ra jövünk ki a hó végére és a gyermekeimnek is kell mindíg valami.

Én is a Bajcsyban szültem és ott is fogok mert teljesen megvagyok elégedve.

2010. nov. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A Bajcsyról még csak annyit, hogy engem még kádba is beültettek, mert nehezen indultak be a fájásaim, utána pedig olyan kórtermet kaptam, ahol egyedül lehettem a babámmal, és mégsem volt fizetős...


A Bajcsyt mindenkinek csak ajánlani tudom, mind a kényelmi szempontok, mind a felszereltség, de főleg az ott dolgozók elkötelezettsége miatt.


Egyedül a higiéniára érdemes odafigyelni, mert egy fürdőre elég sok anyuka jut egyszerre. Törlőkendőt, papír wc-ülőkét mindenki vigyen!

2010. nov. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

nekem kellemes tapasztalatom van. Véletlen alakult így, hogy ügyeletesnél szültem (SOTE I. Nöi Klinika). Volt fogadott dokim, csak hétvégén indultak a fájások, ö meg azalatt vidéken volt. De annyira ügyes keze volt az ügyeletes dokinönek, hogy gátam szülés után 1,5 hétre teljesen rendbejött. Emellett még nagyon rendes is volt. A következö babára öt fogadom fel orvosomnak az biztos.:)

22/L

2010. nov. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!