Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátvédelemmel bármelyik...

Gátvédelemmel bármelyik kórházba lehet szülni, és akkor is, ha az ügyeletesnél szülünk, és nincs fogadott szülésznőnk?

Figyelt kérdés

Illetve, ha tudtok tanácsot adni, hogy én mit tehetenék akár itthon, akár a szülőszobán a gátvédelemért, azt is megköszönném.

Sajnos én sokkal jobban félek a varrástól, mint magától a szüléstől...:(


2010. jan. 24. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
elméletileg , ha sima úton jön a baba, nincs semmiféle komplikáció, akkor gátvédelemmel tudsz szülni, az ügyeletesnél is. A "Bababarát kórház" címmel rendelkező helyeken ezt is figyelembe veszik. Mondjuk, engem vágtak rendesen, mert beakadt a baba; de a varrás már nem is fájt annyira, mint a szülés maga....
2010. jan. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez az orvosonés a szülésznőn múlik. Ha ízg szeretnél szülni, mondd el az orvosnak, szülésznőnek. A gátvédelem nem azon múlik, hogy épp választott orvosnál vagy szülésznőnél szülsz, hanem azon, hogy ők hogyan állnak a dologhoz..Én 4x szültem. Az első 3-at ugyanannál a választott orvosnál és csupa véletlenségből u.annál a szülésznőnél..mind a 3x vágtak és a doki vezette le a szülést. Aztán most a 4. babánál másik kórházban szültem. Bár volt saját orvosom, de épp szabin volt, így ügyeletesnél szültem. A szülésznő is az ügyeletes volt... Mégis mindketten maximálisan szuperek voltak. A szülésznő vezette le a szülést, az orvos csak nekem segített és figyelt, nincs-e komplikáció. A szülésznő nem kérdezte, akarok-e gátvédelmet, itt az az evidens, hogy mindenkinél megpróbálják, az először szülőknél is (orvosi szempontból én is annak számítottam, mert az utolsó szülés óta eltelt 10 év). Vannak egyébként mindenféle masszázsolajak, sokan esküsznek ezekre..én nem használtam soha. A szülőszobán azzal tudsz segíteni, hogy ellazítod odalent az izmaidat kitoláskor és követed a szülésznő utasításait, igazán más teendőd nem lesz.
2010. jan. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Most szültem ügyeleten gátsérülés nélkül :)

Elsősorban a szülésznőn múlik, aki fogad, amikor bemégy. Rögtön beszéljetek erről.

2010. jan. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ügyeletesnél sültem,megpróbálták a gátvédelmet,de mivel nem tudtam úgy nyomni,ahogy kellett volna,muszáj volt vágni.Nem is éreztem.A varrás alatt pedig jobban zavart az,hogy fáztam.Jobban féltem tőle,pedig nem is kellett volna.
2010. jan. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!