Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hagyjátok a gyerekeiteket...

Hagyjátok a gyerekeiteket nyílt színen hisztizni, pl boltban, utcán?

Figyelt kérdés
Engem arra tanítottak hogy a legjobb figyelmen kívül hagyni a hisztit, mert akkor percek alatt abbahagyja a gyerek, tehát rá se nézel, mintha észre se vennéd. Ez kiválóan működik itthon, és eddig nem volt boltban soha ilyen helyzet, pedig sokat megyünk, de most másfél éves és megvolt az első boltban hiszti :) Ti mit csináltok ilyenkor? Nem csak ilyen pici hanem főleg nagyobb gyerekek szüleinek a válaszaira is kíváncsi lennék.
2014. nov. 4. 13:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem tudsz mit tenni, max. felkapod és viszed - ha nem mered ott hagyni a bolt közepén (nem mindenki megy ugyanis a szülője után).


A többi ember véleménye meg pont nem érdekel -

(Ha jobban tudod?! Tessék, itt a gyerek, nyugtasd meg, úgysem fog menni!).


Amikor öcsém is bekattant, akkor kb. mindegy volt, félóráig tuti üvöltött meg hisztizett, csinálhattunk vele bármit. Vállvonás, aztán mentünk tovább. Néztek, persze, de kit érdekelt? Törődjön mindenki a saját solgával.


Bébiszitterként ugyanezt csinálom, meg:

- elkezdek én is "sírni", meg rinyálni, a kissrác rögtön megkérdezi: "Xy, mi a baj? Miért sírsz?" Én meg: "Nekem semmi bajom, te ordítottál az előbb, mint akit nyúznak" - És legtöbbször ezzel el is vágom.

- ha nem válik be, akkor pedig rezzenéstelen arccal sétálok, a kicsi meg hadd ordítson, úgyis befejezi.

2014. nov. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Mintha misem tortent volna, ugy kell viselkedni, par alkalom es megunja, mivel nem er el vele semmit. Ha meg hisztimentes a bolt akkor meglepi.

Nalunk bevalt, kb.5-6alkalom volt extrem hiszti a boltban, aztan megszunt.

Mondjuk en le sem sz@rtam, hogy ki mit gondol rolam, pedig volt ugy, hogy neztek vagy 15-20-an.

2014. nov. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
2-es vagyok.Köszi a lepontozást.Szerintem mindnekinek mások a szokásai,én folyamatosan vigyázok gyerekekre,lehet,h nem véletlen,hogy rám hagyják a gyerekeket különböző családok.Eddig minden úgy csináltam ,mintha a saját gyerekemről lenne szó és bevált.Azért,mert ti nem értetek egyet velem nem kell lepontozni,igenis lehet hasznos az én válaszom is.Ahány gyerek annyi megoldás.Lehet,hogy 100 gyerekből 10nél az én megoldásom lenne az ideális.Sose lehet tudni.És nyílván nem hagynám ott(úgy h hazamennék),hanem csak egy picit éreztetném vele,hogy ezzel semmire nem megy,mert otthagyom és folytatom a vásárlást.De mindegy,nem akarok én itt senkinek se megfelelni....
2014. nov. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
66%

1.a saját gyeekeddel másképp fogsz viselkedni mint a máséval.


2.Te elfenekelésről beszéltél...valószínű ezért lettél rommá lepontozva!ha te ilyenért elfogod fenekelni a gyereked akkor előre sajnálom,ettől vannak komolyabb dolgok is és akkor sem csapom meg!A gyerek verése egyenlő azzal,hogy a szülőnek az eszköztárárból kifogyott minden,a szülőnek a magatehetetlenségéről árulkodik ha megüt egy gyereket egy szimpla hiszti miatt!Igen a hiszti a gyerek életkori sajátosságából adódik,ezen minden gyerek átesik így vagy úgy!Több gyerekpszihológus írja,hogy ez a normális,feljödik az akaratuk,az éntudatuk!Az a jó ha ezen átesik,így lesz öntudatos,céltudatos ember belőlle!Ha te elvered ezért kiölöd belőlle a saját karakterét,a saját egyéniségét ráadásul sok ember előtt ott a boltban még jól meg is szégyeníted.Olyan mintha egy nyíló,frissenk ihajtó,bimbodzó fának levágnád a friss hajtásait és ezzel meg is hal a fa!Ugyanez a gyereknél!Igen lehet hogy 1-2 fenekelés után nem fog már hisztizni,mert félelemből nem fogja csinálni!

De tudod mit??Az én gyerekem ne féljen,ne tartson tőllem!Akkor inkább viselem a boltban a 15-20 ember rosszalló pillantását!


Na erről szól az anyaság!És ezt addig nem fogod tudni,érezni míg nem lesz sajátod!

Vigyázhatsz te ezer idegen gyerekére...egyik iránt sem fogsz úgy érezni mint a sajátod iránt!!!

2014. nov. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Na az én lányom úgy hisztizik, hogy még a tv-ben sem látni hasonlót. Bár lehet youtube-on fent van már 1-2 nyilvános hisztije :P Próbáltam már mindent, de semmi nem vált be. Túlélésre játszom ilyenkor. De még csak arrébb cipelni sem nagyon tudom, mert egyből kapálózik minden egyes testrészével és olyan erőt tud ilyenkor kifejteni, hogy ihaj... Szóval igen, hagyon hisztizni, hiszen nem tudok mást csináni. Nem fogom csak azért megvenni amit akar, mert hisztizi.
2014. nov. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!