Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hagyjátok a gyerekeiteket...

Hagyjátok a gyerekeiteket nyílt színen hisztizni, pl boltban, utcán?

Figyelt kérdés
Engem arra tanítottak hogy a legjobb figyelmen kívül hagyni a hisztit, mert akkor percek alatt abbahagyja a gyerek, tehát rá se nézel, mintha észre se vennéd. Ez kiválóan működik itthon, és eddig nem volt boltban soha ilyen helyzet, pedig sokat megyünk, de most másfél éves és megvolt az első boltban hiszti :) Ti mit csináltok ilyenkor? Nem csak ilyen pici hanem főleg nagyobb gyerekek szüleinek a válaszaira is kíváncsi lennék.
2014. nov. 4. 13:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Nem nagyon tudsz mit csinálni. Én már megpróbáltam mindent, figyelmen kívül hagyás, szép szóval elmagyarázás, kizökkentés, egyik se vált be. Túl kell élni ezt az időszakot. Bár ha van tipp én is szívesen venném. :)
2014. nov. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2%

Szia.Igaz nekem még nincs gyerekem,de elhatározásaim igen,amihez tartom is mindig magam :)

Mi most tervezzük a babát,és készülünk rá minden téren.Én biztos nem fogom hagyni h hisztizzen.Ha kell akkor el lesz fenekelve stb,büntetés.De lesznek következményei,pont azért h ne ismétlődjön,de ez a figyelmen kívül hagyás is tetszik ;) én ott hagynám a bolt közepén,és odébb mennék,aztán csak észhez tér.De fontos szerintem következetesnek lenni,mert ha egyszer elgyengülsz,akkor véged van :D

2014. nov. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nálunk inkább a figyelem vált be, mert akkor mindig volt valami baja, csak épp nem tudta magát olyan gyorsan kifejezni. Nekem a kedvesség és a figyelmesség vált be, megkérdeztem, hogy mi a baja, meg tudja-e mondani. Volt, hogy már ez elég volt, hogy érezte, hogy észrevettem, hogy van vele valami. Ok nélkül, önmagából kikelve nem fetrengett, nem üvöltött soha. 5 éves lesz a kisfiam.
2014. nov. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

nekem simán lepakolná a polcot ha otthagynám mondjuk...ígyis majdnem...de azért kérdezem hogy hagynátok-e figyelmen kívül, mert sok embertől olvastam itt hogy na a paraszt szülő hagyja a hisztizni a gyerekét a boltban, stb. Pl nálunk is előfordult már hogy nagyon akart egy ici pici 3 ezer ft-os plüssmadarat és hát nem vettem meg neki mert van itthon ezer másik, meg 3000 ft...és ezért végig ordított amíg ott voltunk, kimentünk utána elhallgatott, kész. De sokan ezt parasztságnak veszik...nem tudom miért.

Fenekelni mondjuk én sosem fogom, nyílt színen pláne nem de amúgy sem, meg láttam én már olyat hogy pofont kapott a kisgyerek és csak mégjobban ordított tőle, nyilván, hiszen megalázva érzi magát, stb.

2014. nov. 4. 13:54
 5/15 anonim ***** válasza:
Kedves kettes, tényleg otthagynád a bolt közepén? Nekem a gyerekem hisztisen is a gyerekem. És a hiszti kezelésére szerintem nincs egyértelmű egyféle orvosság, mindenki másképp kezeli, kinek ez, kinek az válik be. És semmiképpen nem ütném hiszti közben. De szívből kívánom, hogy sikerüljön "nem engedni" a hisztit.
2014. nov. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
29%

Múlthét pénteken voltam a spárban a 4,5 és 21 hónaposommalbevásárolni!A kicsi elkezdett ordítani mert nem ehette meg a joghurtot amit vettem neki,szó szerint taknya nyála egybefolyt!

A boltban ezer ember mert ugye másnap nov 1-e volt,ünnep,zárvatartás és mindenki nagybevásárolt!Mindenki minket nézett,a rosszalló lesúlytó pillanatokat nemtudom neked leírni...közben a 4,5 évesem is elkezdett már nyafizni mert a húsos pultnál meg a péntárnál is nagyon sokat kellett egyhelyben állnunk,várnunk és már fogytán volt a türelme!

Én is minden praktikát bevetettem a kicsinél csak,hogy ne ordítson(cumi,inni,nyugtatni,csitítgatni stb)Egyszerüen semmi nem vált be,lehetett látni rajta,hogy"elszállt" az agya...:(

Túl kellett élnem.

Egy biztos!!!Soha nem ütném meg a gyerekem pláne nem nyílt színen ezer ember előtt,dehát meglátszik ezt is olyan ember írta akinek f.ngja nincs még a gyereknevelés bugyrairól:)

2014. nov. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%

A 2-es majd feladja az elveit, ha meglesz az a gyerkőc.:) Nekem is voltak elveim, barátnőmnek is, aztán együtt röhögtübk, hogy vágjuk sutba őket a gyerekeink kedvéért. :) Vagy mert jobb megoldást találtunk. Vagy mert ha Te vagy benne a szituba, akkor az már nem is olyan egyszerű.

A fiam hái' istennek nem volt iszonyatos hisztis, de azért voltak/vannak sírások, ordítások, ha valamit mégsem kap meg. Sosem hagyom magára ilyenkor, de a sírásról nem veszek tudomást. Elkezdek másról beszélni, mint aki nem is hallja, látja, hogy ő sír.

Amikor kisebb volt 1,5-2 éves, ott valóban van egy olyan időszak, amikor a hiszti valami milyatt van, amit nem tud kifejezni. Fáradt, álmos, éhes, tehát valami teljesen alapvető dolog, amit ha kielégítünk, azonnal elmúlik. De ez persze másfajta hiszi, mint amikor a földhöz csapják magukat, amiért nem kapnak meg valamit. :)

2014. nov. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
én tényleg azt írtam, hogy milyatt??? :DD elnézést kérek mindenkitől!! :D * miatt
2014. nov. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Egyszer fordult elő nagyobb hiszti boltban. Három gyerekemmel vásároltam, a középső 2,5 éves akadt ki azon, hogy nem mászhatott fel egy halom ásványvíz tetejére. Ő máskor is úgy hisztizik, hogy nem lehet kizökkenteni, egyszer csak abbahagyja. A boltban sem sikerült kizökkenteni, úgyhogy ott hagytam a földön fekve kiabálni. Mikor odébb mentünk egy sorral, őt is odébb raktam egy sorral. Mikor a pénztárhoz mentünk, felpattant és jött mintha mi se történt volna. Soha többet nem hisztizett boltban. Az eset után a biztonsági őr mindig köszönt neki és a nevén szólította.
2014. nov. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen, én is jót nevetek az ilyen "ha lesz gyerekem nem hagyom majd hisztizni" dolgokon, de nem akarom bántani a kommentelőt, mert ahogy valaki írta, nekem is pont ilyen elveim voltak amíg nem volt gyerekem és nem tudtam, hogy ez nem így működik egy gyerek.
2014. nov. 4. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!