Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj, ha 1,5 éves nem szokott...

Baj, ha 1,5 éves nem szokott hisztizni?

Figyelt kérdés

Mostanában elég sokat olvastam arról, milyen fontos a hiszti a személyiség fejlődésében. Az enyém még keveset hisztizik. Ugye ez nem azt jelenti, hogy akaratgyenge lesz? Mondjuk én tudatosan kerülöm az olyan helyzeteket, amiből botrány lehet. Pl. a játszótérről nem akkor indulunk, mikor a legnagyobb "játékban" van, hanem mondjuk 5 perccel késoőbb, megvárom míg másba kezdene. Vagy pl ilyen helyen nem kerül elő véletlenül a kedvenc alvós plüss, amivel ugye ott nem játszhat. Másoktól sokat látok ilyet, nekik állítólag nagyon hisztis is a gyerek.

Szokott azért az enyém is, de olyankor el tudom terelni a figyelmét. Kicsit hagyom mérgelődni, de egy idő után muszáj közbelépni, mert 2 perc után már nemigazán tudja, miért bőg, csak rossz kedve lesz és kb a fél napunk ilyen lenne, még akkor is, ha utánna megkapná amit akart.

Igazán hisztis csak akkor szokott lenni, ha beteg, vagy a foga miatt nyekereg. Olyankor minden kell és semmi nem jó. De ez szerintem nem igazi hiszti, mások szerint az.

Mennyit kéne hisztiznie egy egészséges 17 hónaposnak?


2014. szept. 16. 13:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Még nyugodtan lehet a tiéd is hisztisebb 2-2,5 éves korában :)
2014. szept. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A helyzet innentől kezd majd fokozódni, két éves kor körül csúcsosodik, majd fokozatosan enyhül.

A tesómék nagyon elégedettek voltak magukkal, milyen szuper nevelési elveik vannak, mert hát a gyerkőc édes, szófogadó. Most múlt kettő, és csak pislognak olyan földhöz csapkodós hisztiket produkál (megjegyzek az elvek nem változtak).

Ne "izgulj", még az elején vagytok. :)

Csak így tovább, szépen következetesen.

2014. szept. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, én is úgy tudom, hogy 2 évesen kezdik igazán, de sokan furcsálják, hogy az enyém nem ordít minden nap reggeltől estig.
2014. szept. 16. 13:51
 4/10 anonim ***** válasza:

Majd fél év múlva olvad vissza a kérdést, lehet, mosolyogni fogsz rajta :D

Egyátalán nem baj, ha hisztizik, örülj neki, majd a dackorszakban bepótolja.

2014. szept. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
* mármint, hogy nem hisztizik. Előző voltam
2014. szept. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Egy rossz evő, rossz alvó kisfiú anyukája vagyok. Eddig örültem, hogy legalább nem annyira hisztis, de úgy olvastam mostanában, az is bej lehet, ha kimarad a hisztikorszak.

Keveset hisztizik, de akkor nagyon. Nyilvános helyen valami ordenáré módon tud üvölteni, főleg orvosnál vagy hivatalban. Szóval büszke sem vagyok magamra:)

2014. szept. 16. 13:58
 7/10 anonim ***** válasza:
Ó, nyugi, nem fog kimaradni! A miénk 21 hósan kezdte, most 27 hós és néha kiakadok, miket csinál. Kistesó születése is rontott a helyzeten :)
2014. szept. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Addig nagyon jó, nyugodt kislányomnak 2-2,5 évesen volt egy olyan hisztis időszaka, hogy azt hittem megzakkanok!

3 évesen meg megint egy elég nyugodt kiscsajszi lett...

2014. szept. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 3 éves koráig egy igazi angyal volt. Aztán 3 éves lett, na ott indult a hiszti ezerrel!!! Szóval ami késik nem múlik...:)
2014. szept. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kicsi még. Ne reménykedj, bepótol majd mindent ;) Gondolhatod egyébként, hogy a hisztis gyerekek anyukái is igyekeznek elkerülni a kényes szitukat.


A fájdalom miatti nyűgösség szerintem sem hiszti. Én is nyűgös és feszült vagyok, ha huzamosan fáj valamim vagy éhes vagyok vagy valami zavar.

2014. szept. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!