Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3-4 évesed mellett mennyire...

3-4 évesed mellett mennyire van rend?

Figyelt kérdés
Hagyod, hogy az egész lakást telepakolja a játékaival, vagy csak a szobájában játszhat? mennyire pakol el maga után?
2010. jan. 26. 15:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak a szobájában játhatsz,és délben is és este is lefekvés előtt együtt pakolunk el.
2010. jan. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Van egy 5éves fiam,3és fél éves lányom,egy éves kislányom. Nálunk a gyerekszobákban ill. a nappaliban lehet játszani. Eleinte nem szerettük volna a nappalit is bevonni,de képtelenség volt kitiltani őket,folyton becsempészik magukat meg a kis játékaikat. Így mostmár a nappaliban is van egy tárolódoboz.

A fiú már nagyon ügyesen elpakol maga után.

A 3és fél éves kicsit lustább :) de ha segítek neki,ő is pakol.

Mi este fürdés után pakolunk össze. Nap közben pedig nem hagyom,hogy mindent előszedjenek. Pár dolog ok,de ha már nem játszik vissza a polcra,vagy dobozába,és akkor vesz elő másikat.

Nálunk szeritem a 3 gyerkőchöz képest rend van. De szerintem a tisztaság fontosabb. Elpakolni pikk-pakk el lehet,és bőven elég esténként. Minek stresszeljük magunkat egész nap :)

Mondjuk nem könnyü megszokni a káoszt,de idővel érdemes :)

2010. jan. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
4 éves a kislányom 9 hónapos a másik én reggeltől estig pakolok. rend az nálunk luxus fogalom.
2010. jan. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

sajnos az enyém semennyire,3 és fél éves fiu!.hiába kérem hogy pakolják el a játékokat meg csak a szobájukba....hááát!itt egyszerüen nem megy....szalad a ház.estére miután lefekszenek kitakaritok,de reggel ahogy felkelnek már rámolnak,ráadásnak az öccsét(2 éves) is kelti,ahogy felébred lámpát kapcsol és ébreszti a kicsit.

már nem tudom,hogy vehetném rá őket,hogy csak egy picit vigyázzanak vagy csak a szobájukban csinálják....miért?a tiéd mellett mennyire van rend? :)

2010. jan. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
fürdés előtt akart lenni :) (15:16os)
2010. jan. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mindjárt kommentelek, csak felébredt az illetékes:D
2010. jan. 26. 15:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk 3 éves a csajszi. Esténként pakolunk :) Persze nem mindig a dobozba meg a helyére mert már feladtam hogy rend legyen nála. úgysem jön hozzánk senki. estére egy kupacba kotorjuk a kis játékokat. Általában az asztal alá, úgy biztos nem esek el bennük amikor kisurranok elalvása után. VAn 2 Spáros vödrünk abba vannak az aprók a babarucik meg kellékek cipősdobozba amit együtt ragasztottunk be színes papírokkal. Szóval nincs rend. :) Alig várom hogy ovis legyen mert talán ott megtanulja a rendet. Ja és álltalában úgy segít a leányzó ha aztmondom hozom a seprűt lapátot és kidobom a kukába ha nem segít. volt már hogy egy zacskónyi játékot eltettem pár napig. Megjegyzem talált más szétszedhető vackot. na meg a porszívózást sem szereti mert volt hogy hallotta amint a pötyi végigcsörgött a csövön hihihi
2010. jan. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én is egész nap pakolok, egyszerűen nem tudom neki megtanítani, hogy ne hordja ki a szobájából a játékokat, és mindenhonnan az apró sz.rokat szedem össze:(((( De kitartok:D
2010. jan. 28. 21:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!