Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet egy két éves mellett...

Lehet egy két éves mellett akkora rend mintha csak felnőttek laknának együtt?

Figyelt kérdés

Sajnos még együtt kell laknom a volt férjemmel és naponta bánt azzal h koszos vagyok. Ma reggel kijelentette h minden étkezés után fel kell takarítani és ezt egy 5 éves is megérti. Hiába válunk és tudom h javarészt bántásból mondja azért rosszul esik. Naponta rendet teszek, nap végén meg próbálok összetakarítani nagyjából. Többre egyszerűen nem vagyok képes, anno mikor nem volt gyerek egy családi házat simán kitakarítottam, összepakoltam pár óra alatt, nem érzem magam koszosnak!

Ezt tetőzte azzal a hétvégén, h bizony a szomszéd csaj tud rendet tartani, pedig neki is hasonló korú a gyermeke!

Nálatok is mindig rend van és tisztaság? Annyira bántó ezt hallgatni!


2010. júl. 20. 11:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%

Erre nehéz válaszolni. Ha a gyereket is rendre szoktattad,eljátszik napközben a szobájában,akkor símán ellehet végezni a házimunkát mellette is. Nekem 3 van,de estefelé már mindig tisztaság van. A gyerekek játékai persze még szét vannak a szobájukban,de azt vacsora előtt közösen összepakoljuk.

Igaz,hogy nem porszívózok mindennap,de nincs is szükség rá. A konyhát,fürdőszobát mosom fel mindennap.

Ha neked megfelel az,ahogy csinálod,akkor a párod beszólásával ne törődj.

2010. júl. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Gyerek mellett nem igazán lehet rendet tartani, ha ez neki nem tetszik és csak kritizálni tud, a kritizálás helyett tegyen rendet. Vagy foglalja el a gyereket, amíg Te rendet teszel. Csak bántani akar, ne foglalkozz vele! Annyit nem ér az egész, hogy ezen rágódj. Majd megunja...
2010. júl. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

tisztellek h 3 gyerek mellett tudsz rendet tartani, sajna nekem ez egy gyerek mellett se mindig sikerül!

Persze a higiéniát próbálom tartani, de azért pár morzsát lehet találni, aki keresi!

2010. júl. 20. 11:47
 4/16 anonim ***** válasza:

5 éves,vagy 2 éves?Mert 5 éves mellett tényleg lehet,de 2 éves mellett nehezen.

Bár az az igazság,h egyik füleden be,másikon ki,ha nem tetszik neki,takarítson,már semmi közöd hozzá.Vagy költözzön a szomszédhoz.

2010. júl. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Engem hasonlított egy 5 éveshez, h még az is megértené, h minden étkezés után fel kellene takarítani.....

a fiunk 2 éves.....most tanul enni

2010. júl. 20. 11:54
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
2 éves a lányom. Lehet rendet tartani, de rámennek az idegeid. Egy ideig mindent visszapakolásztam napi 60x, most már nem érdekel, csak este pakolok össze mikor lefekszik.
2010. júl. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
igen, azt én is próbáltam, h azonnal visszapakolok mindent, ha lecseppen valami sikálom, talán 3 napig tartott, rend volt, de megállás nélkül csináltam, hozzáteszem nemcsak a gyerek után keletkezett rendetlenség
2010. júl. 20. 12:18
 8/16 anonim ***** válasza:

Gondolom nem akarsz veszekedni a volt férjeddel és ezért nem szólsz neki vissza...

Én 11 éve nanny vagyok és most várom az első apróságunkat, aki októberben érkezik.

Nagyon nehéz rendet tartani egy vagy kettő vagy három kis pakológép körül. Aki ezt nem érti meg, az vagy szuperanya -de jo neki- vagy sohasem volt összezárva hosszútávon a napi darálóban picikkel, vagy egész egyszerűen más a rend számára. Dolgoztam olyan nőnek aki nem viccelek nyáron is hetente fogkefével takarította a radiátor fűtőcelláit. Csakis kicsi porszívója volt amit csak térdenkúszva lehetett használni stb...és 4 gyerek. De még ott is volt olykor káosz.

Fikázni a legkönnyebb.

Frankón nem tudom mit szólna ha a gyerek macskaalmot ropogtatna...mert olyan m.helyem is volt...feltakarítottam mikor odaértem. A szülei rendes emberek voltak, csak művészek...és aránylag rend is volt...

2010. júl. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

az én fiam is októberi....:)....szóval még csak akkor lesz kettő....igazi kis ördögfióka....

ne is mond, mit lát az ember néha itthon, minden nap olyan kihívások elé állít a fiacskám, pedig azt hiszem, h ennél már nem tud cifrábbat mutatni....:)

Nagyon sokat bántott a férjem, végül ezért is döntöttem a különválás mellett, nem bírtam a sok megalázást. Ő mindig azt mondja, h az anyja milyen tiszta, pedig 3 gyereke van, én meg mondom h arra ő nem emlékezhet, h mi volt mikor kicsik voltak, ebben egy rokon is megerősített egyébként, h anyós se volt mindig mintaháziasszony. Nem szólok, mert nem gondolom h védekeznem kéne, de megalázó h 5 évesnek titulál, mindegy ezt a hónapot még kibírom, aztán meg majd meglátja milyen ha valaki nem takarít utána!

2010. júl. 20. 12:45
 10/16 anonim ***** válasza:

én meg megmondanám neki, hogy 1. ha zavarja, akkor takarítsa össze ő. 2. lehet hogy én koszos vagyok, te viszont egy büdös paraszt, az sokkal rosszabb!! :))))

komoylan, utálom a férfiakat, csak parancsolgatni tudnak. az én férjem is nagyon nett ember, amíg nem arról van szó, hogy neki kell valamit megcsinálni. kritizálni, azt nagyon tud, de a babánkat másfél év alatt tudod hányszor pelenkázta át? 3x! és hányszor mosogatott el mióta együtt vagyunk? 10 éve? nulla! erről ennyit. mehetnek a fenébe, sok hülye papoló marhája.

2010. júl. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!