Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Három éves gyerekem mostanában...

Három éves gyerekem mostanában egyre többször füllent. Hogyan lehetne ennek a súlyára felhívni a figyelmét, elejét venni a későbbieknek?

Figyelt kérdés
Pinokkión kívül más mese?
2010. jan. 24. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
VAN EGY MESEKÖNYV, AZT HISZEM, gYÓGYÍTÓ MESÉK A CÍME.. EGYÉBKÉNT A 3 ÉVESEKNÉL FEJLŐDÉSI SAJÁTOSSÁG, HOGY A VALÓSÁGOT ÉS A MESÉT MÉG KEVERIK. nEM BIZTOS, HOGY EZ FÜLLENTÉS...INKÁBB A KÉPZELETE DOLGOZIK. eZ EGY JÓ CIKK: [link] jaj, bocs, bekapcsoltam a caps lockot...már nem írom újra :s
2010. jan. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nehogy! Ugyanis ez életkori sajátosság, működésben a fantáziavilága. Kicsi koránál fogva még nem tud különbséget tenni a valós és nem valós elemek között. Utánaolvashatsz konfabuláció címszó alatt:)
2010. jan. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt magyarul fantáziahazugságnak hívják, így is sok hasznos linket találsz.
2010. jan. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Persze, megjelenik a fantáziavilág is, a konfabulálás, de az, amikor megkérdezem, hogy megittad a teádat, azt mondja igen- és nem vagy elköszöntél-e apától este, azt mondja igen-pedig nem, mert előtte az apukája vmiért leszidta, az füllentés sztem.
2010. jan. 25. 09:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én 4 éves lányom is néha füllent!Pl. A múltkor eldöltötte a lámpát,apára fogta.Vagy,ha rosszat csinál és van valaki a közelben arra fogja és nevet!Szerintem ezek a dolgok ennyi idősen nem olyan vészesek!Később már igen!
2010. jan. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A linkben, amit küldtem, épp hasonló dolgokról ír:" Ne azt kérdezzük tőle, ő törte-e el a vázát, hanem állapítsuk meg a tényt!Ha látja, hogy mérgesek vagyunk, hazudni fog..".."
2010. jan. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Á, látszik, hogy felnőttél:):) Én kicsikkel (is) dolgozom. Amikor azt mondja, hogy elköszönt az apukájától, akkor igenis elköszönt. Csak nem hangosan, mert éppen fasírtban vannak ugyebár:)

Én a helyedben nem csinálnék ebből különösebben nagy ügyet, ugyanis több lesz a kára, mint a haszna. Könnyen válhat szorongó, izguló, feszült gyerekké. (Sok értelmes, okos, hatalmas fantáziával megáldott kisgyereket ismerek, akik elé a jószándékú szülők igen magas -de életkoruktól idegen- mércét állítottak. Ezt egy szakember már a picik viselkedésén észreveszi.)

Akkor lesz érdemes figyelmeztetni a füllentésre, ha már pontosan el tudja különíteni a valóságot a fikciótól, és az még odébb van.

Minél könnyedebben kezeled ezeket a "füllentéseket", annál egyszerűbben és megnyugtatóbban cseng le nála. Sőt, hagyd magad bevonni! Te magad ne színezd tovább, de ne is utasítsd kategórikusan el, amit mond, azaz ne rántgasd le a földre. Csak jegyezd meg barátságos hangnemben és az ő szintjén, hogy miként látod te a dolgot.

Egyébként, ha tőletek, szülőktől egyenes, őszinte viselkedést lát, akkor menthetetlenül:) ő is ilyen lesz, mert ennél erősebb hatás -mint a szülői példa- nincs is! Akkor meg minek nyúzni, hiszen olyan csodálatos dolgokat képes művelni a gyermeki képzelet! Inkább élvezd, mert meglásd hihetetlen gyorsan elmúlik:)

2010. jan. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!