Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem készít ki az anyós bennete...

Nem készít ki az anyós benneteket?

Figyelt kérdés
Nem tudom én vagyok e ezzel csak így, 15 hónapos a kisfiam és állandóan beleszól mindenbe! Sógórnőmmel ugyanezt csinálja. beszéltem már vele, hogy hagyja abba, de pl. azt is megkérdőjelezi, hogy miért nincs hab a fürdetővizében??? Ááááááá teljesen kikészülök tőle! Mit tanácsoltok mit tegyek? Tűrjek?
2010. jan. 24. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére nekem anyósommal nincs ilyen problémám, de én a helyedben a férjemtől kérnék segítséget, hogy valahogy ő jelezzen neki. Ez nagyon kellemetlen tud lenni, együtt érzek! (Sajnos én a saját anyámmal vagyok így...)
2010. jan. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hallgasd meg, aztán egyik füleden be, a másikon ki..Az anyósok már csak ilyenek..remélem mi nem leszünk majd néhány év múlva pontosan ilyenek, mint a mieink...Én már 17 éve hallgatom a baromságokat és már immúnis vagyok rájuk, bár még így is néha felszalad a pumpa...Nálunk is mindenbe beleszólt eleinte..minek szoptatok, amikor van táp, tönkremegy a mellem..ő már 1 hónaposan almát adott, 2 hónaposan tehéntejet..h sírt a gyerek: "mi van? Anyád bánt téged?" "Minek az eldobható pelenka? túl drága és csúnya lesz a feneke...van textil..lusta vagy kimosni??" stb, stb.. Most már nagy ívben lesz@rom..nem érdekel.
2010. jan. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Sajnos nem.Meghalt mielőtt teherbe estem.De ő tudom,hogy jó anyós lett volna!:(:(
2010. jan. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyósom nem bele szól a dolgokba, hanem pont az ellenkezőjét csinálja annak amit mondok neki.

Hétvégenként nála szoktak lenni a gyerekek, na ha hazahozzuk őket egy napig nem lehet bírni velük olyan rosszak. Mindent rájuk hagy, de szó szerint, ott ki lehet rámolni a szekrényekből, asztalon ülni, szobában enni meg még sorolhatnám. Már a férjem is szólt az anyának, hogy ne hagyjanak rájuk mindent, de mint aki a falnak beszélne.

Én mostanában már inkább nem is mondok neki semmit, minek úgysem figyel rám.:-(

Neked meg kitartás, végül is csak "jót" akar, és igaza van valamelyik előttem szólónak, engedd el a füled mellett amit mond.

2010. jan. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az anyósom leginkább a második válaszolóéra hasonlít, annyi különbséggel, hogy már, ha mond valamit... Ugyanis szerintem az (orvosi!) személyiségzavarok 2-3 formája sajnos nagyon jellemző rá. (Pl. alig beszél, azt is halkan, így nekem nem is köszön, képes úgy elülni mellettem egy összejövetelen hogy levegőnek néz, miközben mások előtt gügyög az ölemben a gyereknek, vagy mindenhová ketten mennek, és bizonyos dolgokban egy kívülálló ezt látja, hogy ez már beteges és a birtoklási mániája is nagyobb az átlagosnál...stb.)

Nekem az segít, hogy utánagondoltam és utánanéztem, hogy ennek a betegségnek a jelei már a serdülőkorban kezdenek megmutatkozni, és valójában neki mindegy, ki a menye, ahhoz is ilyen lenne (Joker vagyok :)), és hogy látom, másokhoz sem teljesen normális (az csak hab a tortán ilyen esetben, hogy ráadásul a meny az meny, akin kitölthet mindent), és végül utánagondoltam, hogy nem lehet könnyű így élni, ahogy ő csinálja, ráadásul ez hová vezet?! Minden, de minden ellene dolgozik hosszú távon, hiába erőlködik, hiába a képmutatás, színjátszás! Csak egy boldogtalan ember lehet ilyen, és törhet borsot a másik orra alá, mert annyi lenyelt problémája van, így sajnálom... Ő továbbviszi a problémáit, csak halmozza, ez neki rossz, én meg csak próbálom tudatosan átélni, feldolgozni, amit kapok a sorstól, de ezzel azokat amiket ő okoz, azokat (is) magam mögöm tudom, és ő erre eddig nem volt képes...

Szeretnék tőle messzebb költözni, mivel még majdnem együtt lakunk, és tudom, hogy ez is sikerülni fog! Bár minden évben újra és újra azt hiszem, hogy na, tovább nem bírom, és magam is meg vagyok lepődve, hogy még egy évet kibírtam. Elég volt ez a 6 év is!!

Mindezt úgy, hogy még soha nem volt még csak egy hangos vita se köztünk, nem látom értelmét... Viszont keresek segítséget, és kapok is lelki dolgokban egy ezzel foglalkozó segítőtől, és eddig, ha összegyűlt, megyek megbeszélni...

Megkérdezhetem, hogy a második válaszoló hogy élte túl a 17 évet, hogy rendezte el magában anyós dolgait? És milyen messze laknak?

2010. jan. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
csajok,kitartas!!! :)))))18 eve lakom egy fedel alatt anyosomekkal...nem tudnam megmondani hirtelen hogy az anyosomnak vagy az aposomnak van e rosszabb termeszete:)))mind2 harpia......2 gyereket felneveltem mellettuk a napi tobbszoros beszollasaikkal,en hulyE vagyok mindenhez:)))nem is tudom hogy tudtam kihuzni ezeket az eveket...voltak oriasi haboruk,de mindig en kerultem ki gyoztesen..sosem hagytam hogy beleszolljanak a nevelesbe,igaz hogy dolt beloluk az inteligencia mikor az ellenkezojet csinaltam mint amit ok elvartak volna:))))))eg alldjon meg minden anyukat-sajat gyerek sajat neveles..eros idegzet es fapofa,anyosnak is be lehet szolni,nem valami felsobbrendu faj:)))ne hadjatok magatokat:)))
2010. jan. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!