Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős kortól lehet...

Mennyi idős kortól lehet hónaljban mérni a hőmérsékletet?

Figyelt kérdés

Majdnem két és fél éves kislányom szerencsére már rég nem volt beteg. Most viszont hatalmas hisztit csapott amikor a fenekében megmértem a lázát. Sajnos van, tehát hamarosan újra kell majd mérnem. Lehet már hónaljban? Akkor gondolom levonás nélkül, kicsit félek, hogy összetörné...

Viszont betegen a hiszti nem tesz jót, mivel kruppos, az ordítás jobban kihozza, amikor amúgy is beteg...


2010. jan. 19. 14:07
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
A hóna alatt azért nem mérem, mert sikítva, toporzékolva ellenkezik. Azért még megpróbálom majd, de amíg tiltakozik, és "erőszakot" kell alkalmaznom, addig marad a popsi, mert ott jobban "fogást tudok venni rajta", és csak egy perc.
2010. jan. 20. 09:54
 12/16 A kérdező kommentje:
Ja, a levonás szerencsére nem okoz nagy gondot :o)
2010. jan. 20. 09:55
 13/16 anonim ***** válasza:

Cumis lázmérőt gyógyszertárba lehet kapni és pontos is, mert még az elején megmértem a sima digitálissal a számba utána meg a cumissal is és teljesen egyformát mért.

Amúgy ha popsiba méred abbol nem kell levonni semmit. Az ember rendes hőmérséklete a maghőmérséklet amit a tesnyílásokba lehet a legpontosabban megmérni. A popsiba a legpontosabb, utána a száj és csak legvégül a honaljba mivel az nem testnyílás. Régebben vonogatták le, mert így tanitották de a levonás csak annyit jelent, hogy a hónaljba annyival kevesebbet lehet mérni, amúgy a tényleges hőmérséklet annyi amennyit a fenekébe mér az ember. Ezt nem én találtam ki, hanem egészségügyi főiskolába járok (PTE-ETK) és ott már évek óta így tanítják a hallgatóknak, meg a gyerekorvosunk is mondta, hogy a fenékbe és szájba mért hőből nem kell levonni semmit. Bocs, tudom ez nem volt kérdés csak gondoltam leirom.

2010. jan. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ja és ha cumizik a lányod és elfogad mindenféle cumit akkor mindenképp javaslom ezt neked, mert ettöl nincs hiszti, nem is kell tudnia, hogy lázat mérsz neki csak beadod a szájába és akár éjjel is meg tudod mérni neki anélkül, hogy felébresztenéd.
2010. jan. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ennyi idős gyereknek igenis hónaljban mérd a lázát. Mondd neki, hogy ez egy játék, és csipogni fog, ha csendben figyel. Előttem már írták!

Még annyi, hogy én hátulról dugom a hóna alá, és így nem irritálja a lázmérő kilógó része. Vagy még egy ötlet, hogy közben nézheti a digitális részt, miközben mér a műszer, és folyton változnak a számok..

2010. jan. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Vettem egy digitális hőmérőt.

Kislányommal lehet is tárgyalni :o) , így az itt javasolt módszerek segítségével meg is mértük hónaljban, egyik reggel, amikor kézzel is éreztem, hogy láza nincs, csak tudni akartam, hőemelkedése van-e, mert kicsit langyos volt. Mindig is bizalmatlan voltam ezekkel a "kütyükkel", de amikor 35,7-et mutatott, akkor beigazolódni látszott...

Sajnos többször is összemértem a higanyossal, magamon, és a pici 5 hónaposon (akit még gond nélkül lehet popóban mérni, nem is sír...), és több tized fokos eltérést mutatott. Így marad a higanyos, mert hát pont az a pár tized fok dönti el, hogy csillapítani kell, vagy sem.

Talán legközelebb, mire beteg lesz, már a higanyossal is tudunk hónaljban mérni, mostanra szerencsére egy kis nátha van már csak...

2010. jan. 25. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!