Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős kortól lehet...

Mennyi idős kortól lehet hónaljban mérni a hőmérsékletet?

Figyelt kérdés

Majdnem két és fél éves kislányom szerencsére már rég nem volt beteg. Most viszont hatalmas hisztit csapott amikor a fenekében megmértem a lázát. Sajnos van, tehát hamarosan újra kell majd mérnem. Lehet már hónaljban? Akkor gondolom levonás nélkül, kicsit félek, hogy összetörné...

Viszont betegen a hiszti nem tesz jót, mivel kruppos, az ordítás jobban kihozza, amikor amúgy is beteg...


2010. jan. 19. 14:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Doki szerint a 4 éves lányomnak is ott kell mérni. Úgy is teszek (neki se tetszik, de ez van).
2010. jan. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nyugodtan mérd hónaljban. És sosem mértem popsiban...

1 éves lányom már gyönyörűen türte, hogy a hóna alá tettem a hőmérőt, egy digitális kb 20 mp, annyit meg főleg kibír.

2010. jan. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Az öledbe veszed,hóna alá teszed a hőmérőt,fogod a karját,és kész,egy perc alatt megvan.Nem kínoznék egy ekkora gyereket a popsiban méréssel,el is hiszem,h hisztizik.Én is hisztiznék.:)))
2010. jan. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nekünk higanyos van, az hónaljban 10 perc, popsiban csak 2-3...
2010. jan. 19. 15:40
 5/16 anonim ***** válasza:
mi másfél éves kora óta hónaljban mérünk, 1p alatt megvan. Én a helyedben vennék egy digitálisat, nem egy nagy összeg. 2-3 perc popsiban....gondolj bele! Én is hisztiznék. Gyerekkoromban gyűlöltem a hónaljasat is az idő hosszúsága miatt. Jó, hogy azóta fejlődött a technika!
2010. jan. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nálunk a lányom nem cumizott a fiam viszont igen ezért vettünk neki cumislázmérőt. A lányom (3éves) még a mai napig azzal méri a lázát, mert tetszik neki mert játéknak fogja fel, így nincs hiszti sem.
2010. jan. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
-mert :)
2010. jan. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Hú, az én lányom is cumizik, még erről a cumis hőmérőről nem hallottam, hol lehet kapni?

(Csak a fülben mérőset ismerem, de sokan mondják, hogy az nem mér pontosan, és emellett irtó drága is...


Ma vettem egy digitálisat, ami hónaljban 2 perc, szájban vagy végbélben egy.

Nos a szájában nem bírta a nyelve alatt tartani, így 36,3-at mértünk, miközben "tüzelt" szegény. Popsiban végül sikerült megmérni, de már előtte közölte, hogy nem akarja, így iszonyatos hiszti volt, igaz csak egy percig, és legalább nem kellett félnem, hogy eltörik...

2010. jan. 19. 23:34
 9/16 anonim ***** válasza:
Én továbbra sem értem,miért nem méred a hóna alatt?
2010. jan. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A digitális nagyom hamar megméri hónalj alatt és levonni sem kell az értékéből.A kisfiam 1 évesen belázasodott,a popsijába nem engedte,tehát maradt a hónalj.Simán megmértük.addig énekeltem neki és még tetszett is,hogy csipog a lázmérő:)
2010. jan. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!