Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudnék segíteni a6...

Hogyan tudnék segíteni a6 éves fiamnak? Korához képest érett az iskolakezdésre viszont szociálisan sem én sem az óvónők nem érzik felkészültnek.

Figyelt kérdés
2010. jan. 13. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Szeirntem semmi hátránya nem fog abból származni, ha egy évvel később megy iskolába! Lehet, hogy egy év alatt sokat fog változni, ha nem akkor biztos adnak valami jó tanácsot az ovónénik. Amúgy szerintem sok gyerek nem érett az iskolára hat évesen, főleg a fiúk. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Köztük az enyém is ilyen, bár ő még csak 5 és fél éves.
2010. jan. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az iskolaérettség egyik kritériuma pedig a szociális érettség! Nekem 3 gyerekem kezdte az iskolát 7-7,5 évesen és egyáltalán nem bántam meg! Mindegyik könnyedén beilleszkedett és élvezte az első perctől.
2010. jan. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyon-nagyon fontos a szociális érettség.Hiába okos,ha nem tud beilleszkedni az iskolai életbe,szabályokba.A nagyfiam 7 évesen ment elsőbe,okos mint a csuda,de az első pár hónapban voltak gondjaink a szabályokkal,nagyon nehezen fogadta el őket.Most 7,5 éves,és most veszem észre rajta azt,h megérett rá,megszűntek a problémák.Hozzáteszem, a tanulással egy icipici gond sincs,100%-os a teljesítménye év eleje óta.

Szóval érdemes várni.Ráadásul gondolj bele abba,h ma már szinte minden gyerek 7-7,5 évesen kezd,nagyon kicsi lenne a többiek között.

2010. jan. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is várj még egy évet, csak neki ártassz ha még úgy érzitek hogy nem felkészült az iskolára szociálisan.
2010. jan. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Javítom ,augusztusban lesz 7 éves . korához képest már feltűnően okos ,gyors felfogó képességű viszont a kapcsolatok kezelése és kialakítása emberekkel zavarba ejtő.Vagy fél a rosszabb mikor agresszív.(nem hiperaktív)A pszichológus szerint ő másmilyen ember mint a többiek ,egy kis különc .Neki kell megtanulni alkalmazkodni.Hogy segítsek neki ?
2010. jan. 14. 06:25
 6/6 anonim válasza:
Igen, ez valójában egy őrült dilemma. Mert ha elviszed suliba, már nincs "visszaút" az oviba. A nagyobbik lányom 6.5 éves volt mikor ment a suliba és gyk. csak abból volt probléma, hogy a "többiek" voltak nála mind idősebbek. Egy új helyzet és környezet egy kisgyerek számára (<10 év) mindig kihívással és konfliktusokkal telnek. Pár hónap alatt megtanulja az iskolai szabályokat és talál barátokat, hidd el. Az óvódában még egy évet "aszalni" a picik között meg nincs túl sok értelme. Üdvözlettel: Balázs.
2010. jan. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!