Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Családi napközi vagy állami...

Családi napközi vagy állami ovi? Iskolakezdésre látszik, hogy ki hova járt?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 17. 10:06
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Látszik. A családi napközit nem óvónők vezetik. Az egy "nagy család", inkább játékkal. Érdemes akkor pl. kiscsoportnak megfelelő életkorban kipróbálni, aztán az állami ovi. Ráadásul azt hiszem nehezen illeszkednek a más környezethez , itt most a tananyagra is gondolok (pl. waldorf ovi esetében is)
2010. ápr. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én óvónő vagyok és valahogy ezek a családi napközik számomra kicsit visszatetszőek, pedig én is gondolkoztam, hogy belevágok... Sajnos családi napközit bárki nyithat, ha elvégez egy 40!! órás tanfolyamot... Így aztán nagyon meg kell nézni, ha ilyen helyre adja be valaki a gyerekét. Persze, itt jóval kevesebb gyerekre felügyelnek, de sajnos sem a megfelelő módszertani, sem a szakmai ismeretei nincsenek meg az ott dolgozóknak. Tudod, azért az óvónők 3 év alatt kapnak diplomát, tanulnak pedagógiát, gyermekpszichológiát, didaktikát (oktatástan), zenét, éneket, különféle módszertanokat, egészségtant... Nem azt mondom, hogy minden óvoda, óvónő tökéletes, hisz meg kell nézni, hová íratod a gyereked, de a szakmailag az óvoda sokkal megalapozottabb... Egyébként egy normálisan fejlődő gyereken nem fog meglátszani, hogy hová járt (ha jó hely volt eleve).... Az óvodáskorban a legfőbb tevékenységnek a játéknak kellene lenni, ennek kellene ez egész napot uralnia. Még a különféle foglalkozásokat is játékosan kellene megtartani... Tanítani óvodában TILOS!!!! Az az iskola feladata...
2010. ápr. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Az én lányom most kezdte az állami ovit és nagyon meg vagyok elégedve vele. Viszont ismerek olyan gyerekeket akik "csanába" járnak és nem vagyok benne biztos, hogy olyan széleskörűen foglalkoznak a gyerekkel. Hiába vannak kevesebb és hiába jut több idő egy gyerekre. De lehet, hogy tévedek. Minden esetre úgy néz ki, mi meg leszünk elégedve az állami ovival, még akkor is, ha 25-en vannak egy csoportban.
2010. ápr. 17. 13:23
 4/6 A kérdező kommentje:
kevesebb=kevesebben
2010. ápr. 17. 13:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Állami ovi sztem.A Csana inkább bölcsi helyett jó,ha nem veszik fel v. ha előbb mész vissza dolgozni mint ahogy a bölcsi kezdődne.Nálunk pont ez a helyzet,szept.-től felvették bölcsibe,de remélem mostanában megyek vissza dolgozni,így pár hónapra jó megoldás.Tényleg meg kell nézni kik csinálják.Amit én találtam,az nekem szimpi.2 csecsemő és kisgyermekgondozó van + van egy nyugdíjas ovónéni.
2010. ápr. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én csanában dolgozom...és sokszor az számít a tulajnak melyik ismerőse éppen munkanélküli és berakható....sok mindent elárul, hogy 8 általános a követelmény
2011. máj. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!