Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 39 hetesen normális, hogy nem...

39 hetesen normális, hogy nem érzem magam felkészültnek a szülésre?

Figyelt kérdés
Jövő csütörtökre vagyok kiírva, mégis olyan távolinak érzem magamtól a szülést. Tudom, hogy bármikor beindulhat, de ha mondjuk ma beindulna, szerintem pánikba esnék. Nem izgulok miatta, hanem egyszerűen nem tudom érzelmileg felfogni(agyban persze tudom), hogy már itt tartok és nemsokára a kezemben lesz a baba. Szerintetek baj van velem?
2010. ápr. 20. 13:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Teljesen természetes érzések azek,még a hormonjaid is szórakoznak így a finish-ben:))

Ugyan ilyen voltam én is aztán ahogy elfolyt a magzatvizem már nem is gondolkodtam ilyeneken és pánikba sem estem.Hidd el,minden rendben van/lesz.

Könnyű szülést és jó babázást!

16+2 heteske.

2010. ápr. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

Persze, ez teljesen természetes.


Én is így éreztem 36 hetesen. De azzal vígasztaltam magamat, hogy még van 4 hetem. Az alatt csinálni fogjuk a gátmasszázst, meg Kegel-gyakorlatokat végzek, és megpróbélok felkészülni a szülésre.


Akkor éjjel elfolyt a magzatvizem, és két napon belül megszültem a kisfiamat, függetlenül attól, hog felkészültnek éreztem-e magamat rá, vagy nem. A természet elvégezte a dolgát: kitágultam, aztán jöttek a tolófájások, és nem tudtam nem nyomni. Kitoltam a fiamat magamból, bár a mai napig ámulatba ejt, hogy fért ki azon a szűk helyen...


Neked is menni fog. :-)

2010. ápr. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Nem is fogod magad annak érezni, csak tudod hogy így kell történjen.
2010. ápr. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Pedig rossz érzés, olyan, mintha nem indult volna el bennem valami, amiről azt hittem, hogy majd érezni fogom és kész.
2010. ápr. 20. 14:11
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem erre nem lehet felkészülni, mert nem tudod mi vár Rád, és a bizonytalanság bizonytalanságot szül! Minden kialakul! :-) Jó egészséget! :-)
2010. ápr. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
dehogy fogod érzeni, szerintem senki se érzi ezt előre. Én 4 hónapja szültem és én se éreztem magam felkészültnek. viszont mikor elkezdődtek a fájások (tökre kibírható volt) tudtam hogy mit kell csinálnom. VIzsontlag könnyen szültem 2óra alatt kint volt a baba a fájásoktól számítva. Néha még most se tudom felfogni hogy anyuka vagyok, pedig Lau baba most is itt szuszog mellettem.
2010. ápr. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%

hát igen, szük helyen kifér a pici. Anyukám mindig azt mondta, hogy úgy képzeljem el, hogy egy citrom nagyságú lyukon ki kell préselni egy görögdinnyét :-)

nem kell felkészültnek lenni a szülésre, úgyse tudhatja az ember hogy mi vár rá.

2010. ápr. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Megnyugtattatok, köszönöm. :)
2010. ápr. 21. 09:57
 9/13 anonim ***** válasza:

Én is jövő csütörtökre vagyok kiírva!!! :)))) És háááát felkészültnek én se nevezném magam!:D Mondjuk én nem érzem távolinak, csak olyan felfoghatatlannak és hihetetlennek tűnik, hogy "már" itt tartok, és iszonyatosan félek... a fájdalomtól, az ismeretlentől, hogy mi lesz, mennyi idő stb.... ! Én is félek, hogy be fogok pánikolni ha megindul az esemény!

Kitartás!:)

39 hetes kismama

2010. ápr. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ugyanaznapra vagyunk kiírva? :) Nagyon kiváncsi vagyok, hogy mennyire lesz pontos ez az időpont, ma éjjel is azt álmodtam, hogy megindultak a fájások. :)
2010. ápr. 21. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!