Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hallottatok már ilyet?

Hallottatok már ilyet?

Figyelt kérdés
Sógornőm kislánya 3-éves, amióta megkezdte az óvodát állandóan beteg.Már oda jutottak hogy ki kell venni az ormanduláját a kislánynak.A héten műtötték volna de pénteken megint lázasvolt.Azt mondta nem tudom hogy igaz-e hogy műtét elött 3-hétig láztalannak kell lenni.De ugyan ezt eljátszotta decemberben is mikor megkapta agyerek a H1N1 elleni védő oltást akkor is elötte kéthét és utána kéthét ovi nélkül.És szokta hozzám is hozni a gyereket hogy vigyázzak rá de nekem meg van egy 11-hós lányom,szerencsére még nem kapott el tőle semmit.Szerintetek?
2010. jan. 11. 09:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát én csak azt tudom,hogy hozzám biztosan nem hozná betegen a gyereket,hogy vigyázzak rá.Sajnos!!!!Az én gyermekem az elsö.Nekem is van egy 23 hónapos lányom.


Azt tudom,hogy a mandulát úgy veszik ki,ha már a gyulladás elmúlt.....Legalábbis nekünk így vették ki.

2010. jan. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A láz valamiféle betegséget jelez, ez biztos. Műteni meg csakis egészséges gyereket lehet. 3 évesen én nagyon meggondolnám az orrmandulaműtétet. A fiam is ennyi idős volt, mikor kiszedték neki és utólag visszanőtt..újból műteni kellett. A 2. alkalommal mondták, hogy amiatt, mert még nagyon pici volt és nem tudták teljesen eltávolítani. Én nem csinálnék ekkora ügyet belőle, ha nekem kellene vigyázni rá. Igaz, az én kislányom még szopik. DE: ha a tiédnek lenne ekkora testvére, azzal mit csinálnál? Erre is kell néha gondolni! Ha majd a most 11 hónapos megnő és hazavisz valamit az oviból, a kisebbtől eltiltod? Ha sűrűn szellőztetsz, kezet mostok , szóval betartod a normál szabályokat, a tiédnek se lesz semmi baja, csak erősödik a szervezete.
2010. jan. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

aZ ÉN LÁNYOMMAL IS EZ VOLT.2 HÉT OTTHON 1 HÉT OVI.

aDJON NEKI AZ ANYUKA BÉRES CSEPPET NEKÜNK AZ SOKAT SEGÍTETT.voLT.HOGY 3! HETET IS TUDOTT OVIBA JÁRNI.eZ MAJD CSÖKKENNI FOG AHOGY MEGY MAJD KÖZÉPSŐBE MAJD NAGYCSOPORTBA.

B@sszus úgy maradt a capsLock bocsi de már nem írom újra.:D


A mandulaműtétről pedig annyit,hogy nekünk is mindig mondta az orvosunk,hogy menjünk el vetessük ki mert nagyon csúnya.Elmentünk magán fül-orr gégészhez és az azt mondta,hogy csak 6 éves kora után lehet megműteni mert akkor már nem veszélyes.Biztos hallottatok arról a kisfiúról akinek kivették a manduláját azt hiszem 4 éves volt és rá 2 napra bevérzett és a mentőben halt meg.

Ez miatt van az,hogy csak 6 éves gyerkőcöket műtenek mert akkorra a főütőér elég távol lesz a mandulától,hogy azt biztonságosan ki tudják vágni és ne repedjen el az ér.

Mi megvárjuk a 6. évét a csajszimnak.És azt ajánlom az anyukának,hogy ő is várja meg.

Arról meg,hogy betegen elviszi a gyerkőcödhöz jó is és rossz is.Mert mire a te gyermeked ovis lesz elég erős lesz az immunrendszere.Persze nem arra értettem,hogy köhögjön bele a pici arcába.De ezzel még jól is jársz.Viszont ha hányásos vírusa van ne engedd!

2010. jan. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kislányomnak (3 éves) is most lesz az orrmandulaműtéte, ami (hozzászólva az előttem szólóhoz) nem egyenlő a mandulaműtéttel, ami ugye a szájban van. Ezt ugyanis, mármint az orrmandulát sokkal hamarabb is szokták műteni. Ha kell, akkor kell. Ez van. Én 1 éven át próbálkoztam mindennel, a természetgyógyászattól elkezdve, a homeopátián keresztül a biolaborig, még Telkibe is elvittem, aminek a gyerekrészlege a Budakeszi úton van, de nincs csodaszer, én nem találtam rá, pedig mindent kipróbáltam. Ha érdekel az eredmény, akkor jövő héten megírom. Hozzáteszem, szerintem nyugodtan engedheted a kicsi mellé, mert pl az én kislányom sem volt fertőző sose, hanem az állandó váladék okozott nála folyton felső légúti megbetegedéseket.

2010. jan. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

20:23-as vagyok.

Ne haragudj kedves kérdező valóban a torok manduláról írtam nem az orrmanduláról.

Az orrmanduláját kivették a lányomnak 3 évesen de nem lett semmiivel sem jobb.:( Ugyan olyan beteges maradt.Most nagy csoportos és már sokkal kevesebbet beteg mint kiscsoportban.Valószínű megerősödött az immunrendszere.

2010. jan. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az öcsém lányának kivették az orrmanduláját 5 évesen, mert akkora volt, hogy nem kapott levegőt.

Az én lányomnak a garat és orrmanduláját is kivették 3,5 évesen, mert mindkettő állandóan gyulladt, gennyes volt, a füle begyulladt tőlük, és 4 hónapig alig tudtam oviba vinni,a folyamatos betegségek miatt.

Azóta egyszer sem hiányzott, még csak náthás sem volt.

Ja, és igen, nem lehet gyulladt sem a mandula, sem a torok a műtét előtt, de az hülyeség, hogy előtte hetekig nem lehet lázas.

2010. jan. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat de igazából arra senki nem válaszolt hogy műtét elött 3-hétig se ovoda se láz senkivel nem érintkezhet a gyerek én erre is kíváncsi lennék.köszönöm
2010. jan. 12. 16:56
 8/11 anonim ***** válasza:

Nyilván azért mert midenki csak a műtétről hallott, ilyenről, hogy vesztegzár 3 hétig a műtét előtt nem. Az, hogy ilyen beteges természetes, mert hozzá kell szoknia aszervezetének a közösséghez. A kisbabád meg már nem olyan kicsi, hogy a széltől is óvd ha elkap valamit, legalább most túl esik rajta és nem az óvódában fog. Ezzel is erősődik az immunrendszere. De persze nyilván betegsége válogatja, ha csak valami enyhe baja van én nem aggódnék.

A H1N1 előtti, utáni kihagyásról szintén nem hallottam, mi kaptuk most a prevenart meg a bárányhimlő elleni oltást és ott sem kellett kihagyni egy napot sem. Amikor úgy láttam nem beteg a gyerek elvittemoltásra.

Az egyik ismerősőm kisfiának most vették ki az orrmanduláját, tőle úgy tudom, hogy azért mert nagyobb volt a kelleténél és ezért a fülében folyamatos nyomás alakult ki. És állandó fülfájása volt a gyereknek meg nem is hallott rendesen.

2010. jan. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Teljesen egyetértek az első válaszolóval. Én sem vigyáznék beteg gyerekre még ha sértődés lenne belőle akkor sem, van egy 6 hónapos kisfiam és Ő mindennél és mindenkinél fontosabb!

Hogy a kérdésedre is válaszoljak elképzelhetőnek tartom, hogy igaz amit a sógornőd mondott. Ha ilyen beteges a gyerek akkor joggal mondhatja az orvos, hogy a műtét előtt ne kerüljön inger gazdag környezetbe a kislány. A műtét az műtét, nagy igénybe vétel főleg egy 3 éves gyereknek, igaz ez rutin beavatkozásnak számít, de ettől függetlenül veszélyes szövődményei lehetnek amiket talán ki lehet küszöbölni ha a műtét előtt valamennyire megerősödik a gyerek szervezete és főleg nem szed össze újabb betegségeket. Ez lehet az oka, hogy a műtét előtti időszakba óvni kell még a széltől is. Azt még megjegyezném, hogy hasonló cipőben járnak az én sógornőmék is a lányukkal, nekik 6 éves a kislány, szerencsére azért nem ilyen komoly a dolog mint nálatok, de ő is gyakran beteg mióta ovis. Most beszéltem tesómmal és mondta, hogy megint beteg, most jöttek az orvostól. Az a meglátásom, hogy az unokahúgom és a tiéd is "búra alatt nőtt fel". Nem kapott elég ingert a szervezetük kisebb korukban, nem vitték őket eleget inger gazdag környezetben, talán a túl féltés miatt és amikor bekerültek közösségben könnyen összeszedtek minden féle francot mert a szervezetük nem volt hozzászokva a minimális bacikhoz sem. Sajnos egyre több ilyen esetet látok és elszomorít a dolog. Szerintem ez azért lehet, mert manapság minden mű, minden káros, és félnek a szülők ettől a világtól. Nem úgy megy mint régen, hogy pár éves gyerekek már kint csatangoltak az erdőben meg segítettek kukoricát törni a szüleiknek, gyakorlatilag a szabadban nőttek fel. Ma erre nincs lehetőség és ez meg is látszik a gyerekeken. A szülő nem meri kiengedni a gyereket a beton dzsungelbe mert félti, hogy baja lesz és joggal félti. Régen a gyerekek sokkal egészségesebbek voltak, ritkábban betegedtek meg és ha el is kaptak valamit sokkal gyorsabban gyógyultak és nagyrészt szövődmény nélkül.

Szeretném ha az én fiam megúszná ezeket a komolyabb betegségeket és nem lenne náthás kéthavonta. Amit tudok meg is teszek ennek érdekében, persze én is féltem őt, mert van mitől sajnos, de egy gyereknek kell hogy elég inger érje a szervezetét mert ezek erősítik és később ellenállóbbá teszik az immunrendszerét. A mai felgyorsult világban könnyebb szintetikus vitaminokkal tömni a gyereket mint természetes úton erősíteni a szervezetét.

2010. jan. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%
Jaj egy is náthába még senki nem halt bele,nem leprás az a gyerek mit kényeskedsz.És a műtét előtti hetekben persze hogy nem szabad lebetegednie ez alap.Ha beteg szerinted hogy műtik meg,én sem vittem lányomat a műtét előtt és után 3 hétig oviba.Ha a gyerek nem beteg akkor miért nem vigyázol rá?Te is szorulhatsz még másokra.
2010. jan. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!